Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

24. lis 2010 10:26 #67530
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Jak již píše eiland - mazání souboru je možné v editaci záznamu.

To strejc: již by mělo fungovat otevírání souboru podle toho, jak se to nastaví v administraci.

Je možné udělat podobné administrační rozhraní i pro FE, ale to bych nechal až do případné další verze, protože to bude vyžadovat další kolo testování, a to hlavně z hlediska bezpečnosti. Já osobně mám raději administraci přes BE.

24. lis 2010 12:01 #67531
Odpověď od Cufe
Admin
Omlouvám se, ta ikona smazání souboru mě nenapadla, díky za info.
Z výsledkem komponenty pro úřední desku jsem též spokojen, skvělá a nádherná práce a domnívám se, že také velice názorná (chcete-li příkladná) pro sjednocování komunity - myšleno jako spolupráce týmu, což mě osobně těší.

V příští verzi bych rozhraní přes FE uvítal.

Houbáku, hlavně tobě a všem testerům 1000x díky :)

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

24. lis 2010 12:17 #67532
Odpověď od Dan
Začátečník
Také chci poděkovat především Houbákovi a pak i ostatním, kteří v diskusi přispěli a testovali. Naše paní účetní na obci byla nadšená, že ušetříme kolem pěti tisíc Kč za rok, neboť jsme se kdysi nechali zlákat komerční nabídkou. Až později jsme zjistili, že to vůbec nebylo nutné a že firmy v případě nějakého soudního/správního řízení (že nějaká vyhláška nebyla vyvěšena) vůbec nic negarantují. Za takovou službu si nechávají platit totiž navíc. Docela tehdy firmy zneužily nevědomosti obcí :(

Tím se dostávám k otázce, za jakých podmínek bude úřední deska distribuována? Myslím, že by nebyl problém zajistit od obce nějaký rozumný jednorázový poplatek za nainstalování desky.

24. lis 2010 20:02 #67547
Odpověď od vlada
Nováček
Technická-zaregistroval jsem, že soubor uložený jako ěščřžýáíéúů.doc je pod stejným názvem viděn i v detailu záznamu BE ale ke stažení je nabízen jako 6-yaieu.doc. To mě vyděsilo, ale pak jsem si uvědomil svou chybu.
Soubor ěešsčcřržzýyáaíiéeúuů.doc se nabídne ke stažení jako 38-escrzyyaaiieeuu.doc. To už není tak strašné a je to klasické chování alias JOOMLA. Prostě nesnáší háčky a kroužky, k čárkám je mnohem mírnější. Přesto doporučte v názvech souborů nepoužívat diakritiku. Proč ale pacholek v BE ukazuje v editaci záznamu původní název souboru a ne alias jak je uložen?

24. lis 2010 20:14 #67549
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Pro správné vytvoření aliasu doporučuji nainstalovat Phoca Czech Alias Plugin .
To, že se v BE zobrazuje původní název souboru je tím, že původní název souboru se ukládá do databáze a potom se v BE vypíše.

24. lis 2010 21:17 #67550
Odpověď od Miroslav Skoda
Uživatel
Omlouvám se za OT, sice to sem nepatří, ale jelikož to tu sledují lidé, kteří mají co dočinění s OÚ, přesto mi to nedá.
Hledám někoho, kdo by mi pomohl s jednou jednoduchou aplikací právě pro OÚ.
Jednalo by se o malou databázi a nejlépe ve VB2008.
Takže pokud umíte ve VB a jste ochotni (odměna není vyloučena ;) ) prosím PM.

Díky moc a ještě jednou omluva za OT.

Mirek

Powered by Fórum