Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

22. lis 2010 20:41 #67482
Odpověď od Ondra Cimfl
Začátečník
Houbáku, ten nápad s těma šablonama mi příjde jako dobrej :)
Jen nevím jakej je v nich rozdíl, popř. kde se nastavujou parametry jednotlivých šablon.

Bude možný do budoucna si ty šablony nějak upravovat?

22. lis 2010 21:17 #67483
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
To strejc:
to, co popisuješ je poměrně nestandarní situace, která je podle mě poměrně nepravděpodobná, že nastane. Nicméně, i kdyby nastala, nepřijde mi, že by něco nefungovalo. To, že se ve FE nezobrazí archivovaný záznam, u něhož je datum sejmutí vyšší než aktuální datum, mi přijde zcela správné. Nebo se mýlím?

23. lis 2010 01:57 #67487
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Přidal jsem možnost volby adresáře pro ukládání dokumentů. Pozor, jakmile změníte toto nastavení, dříve nahrané dokumenty už v FE nezobrazíte!!!

23. lis 2010 07:20 #67488
Odpověď od vlada
Nováček
K "neviditelnému" dokumentu. Souhlasím, že se nejedená o standartní situaci. Ale vzhledem k tomu, že se mi povedla, může nastat. Jen jsem chtěl, abys o tom věděl.

Celé je to v podstatě úvod k tomu, že jednak může vzniknout potřeba archivní dokument odstranit a po několika letech provozu ta potřeba "pročištění" vznikne určitě. A podle hlášky jsi zakázal archivní dokumenty odstraňovat. V tom případě musíme přijít na způsob, jak archiv udržovat i po letech provozu v "rozumné" velikosti (tu si stanoví každý sám).

Vzhledem k tomu co píšeš o adresáři k ukládání a i z logiky věci (propojení dokumentů-souborů se záznamy v databázi) nestačí odstranit soubor. Musí se to provést současně s odstraněním záznamu v databázi, tedy přes BE.

Z mého pohledu je to poslední věc nutná k vyřešení před uvedením do provozu. To "moje" intro (mod_custom a pod.) si kdyžtak vyřeším přes modul a šablonu a pokud o to bude zájem, může se to dát do další verze. Nebo už jsi v té souvislosti něco vymýšlel? Myslím že už můžeš uvažovat o RC1. Čas "bet" už skončil :)

23. lis 2010 09:37 #67489
Odpověď od Zdenda42
Začátečník
Přimloval bych se k návratu možnosti vymazání archivovaného dokumentu, po čase bude nutno uklidit, archivování dokumentů se řídí nějakým skartačním zákonem, nedaří se mi ale zjistit podrobnosti, náš starosta mi řek, že archivují uplně všechno a pořád, ale prý to tak být nemusí.
Zvláštní složka na dokumenty v rootu je taky super.
A ještě zobrazení té anotace, kvůli přehlednost a modul na zobrazení posledních dokumentů a je to naprosto dokonalé,

23. lis 2010 09:59 #67490
Odpověď od Zdenda42
Začátečník
A ještě

Takhle se deska chová, pokud je v konfliktu nastavení komponenty v položce nabídky a nastavení parametrů přímo v komponentě.

a právě to mi přijde matoucí

Powered by Fórum