Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

23. lis 2010 13:58 #67494
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
K mazání archivovaných záznamů. Nově je v nastavení možné zvolit, zda se mohou, či nemohou archivované záznamy mazat. Nech si každý nastaví to, co mu bude vyhovovat.

23. lis 2010 19:28 #67517
Odpověď od Dan
Začátečník
Tak myslím, že se úřední deska dostala do finále. Testoval jsem ta různá nastavení v parametrech úřední desky a vše funguje dobře! Dobrá práce Houbáku!

Měl bych jen dva drobné uživatelské náměty ;)

1) možná by nebylo špatné ve frontendu u velikosti souboru hodnotu zaokrouhlit nebo useknout desetinnou část - důležitá je ta hodnota vlevo od desetinné čárky ;)

2) v administraci se používají tři různá označení pro "zodpovědnou osobu": v editaci záznamu je to "kontakt", v parametrech úřední desky je v rozbalovací nabídce u volitelného sloupce hodnota "vytvořil" a v tabulce všech záznamů v administraci je v záhlaví sloupce "zodpovídá". Možná bych to sjednotil na "zodpovídá".

Toť vše :)

23. lis 2010 23:52 #67525
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
To eiland:
ad 1.) Hodnota v FE je zaokrouhlena na celé číslo, v BE jsem nechal původní nastavení na 2 des. místa

ad 2.) částečně jsem to sjednotil, pouze jsem nechal slovo kontakt, aby bylo pochopitelné, že se jedná o kontakt z komponenty Kontakt


Jako novinku uvádím možnost napsání intra k ÚD. V BE přibyla záložka Nastavení, zatím je tam pouze to intro, ale časem, pokud bude potřeba, tak mohou přibývat další nastavení.

24. lis 2010 02:03 #67526
Odpověď od Cufe
Admin
Opakuji se , ale je to skvělá práce, houbaku. Krása střídá nádheru ;)

Měl bych ale taky 2 připomínky:
1.) Šlo by v BE měnit soubor - výběr souboru? Co když se vkladatel souboru sekne a umístí špatný soubor? Nyní má jen jednu možnost, jak to napravit - smazat špatnou položku a vložit novou s novým souborem. Pokud by však mohl editovat v položce soubor, může jej jednoduše prohodit.

2.) Je možné, aby bylo stejné rozhraní (jako je v BE) použitelné ve FE? Znám jednu paňmámu, která se bojí lézt kdekoliv, co má v názvu "administrace" a co si budeme povídat, v některých případech je lepší někoho do BE ani nepouštět. Již klasické články lze vkládat z FE, mohlo by to jít i se soubory.

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

24. lis 2010 07:53 #67527
Odpověď od Dan
Začátečník
To Houbak: paráda, díky za ty opravy :)

To Cufe: Nevím jestli chápu dobře připomínku č. 1, ale vyměnit soubor v záznamu nyní možné je pomocí funkce "Smazat soubor".

Ta připomínka č. 2 je docela zajímavá. Kdyby existovala možnost, aby se daly záznamy vkládat i mimo joomlovskou administraci, tak by to byla dobrá funkce navíc.

24. lis 2010 08:47 #67528
Odpověď od vlada
Nováček
Mistře Houbáku :) .
Já jsem maximálně spokojen s vytvořeným produktem a zatím dále nehodlám zasahovat do potenciálních dalších nastavení či vlastností. Ne že bych nechtěl, ale v tuto chvíli již další potřebu prostě necítím a na druhou stranu nechci omezovat ostatní názory a návrhy.

Jen technická. Stále přetrvává to, že kliknutím na odkaz Název mi otevře dokument ve stejném okně a kliknutí na ikonu (šablona1) ho otevře v novém okně. (Položka nabídky-globální, parametry-otevřít v novém okně)

Powered by Fórum