Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

19. lis 2010 16:44 #67432
Odpověď od Dan
Začátečník
Ahoj, ten nápad se sloučením sloupců "Název" + "Dokument" ve frontendu mi přijde taky dobrý. Většina uživatelů stejně bude dokumenty otevírat přes ten název dokumentu. Ušetřili bychom tím i lehce na šířce tabulky.

Odkaz na archiv je teď mnohem lepší! Dále bych navrhoval v archivu sejmutých dokumentů zmenšit šířku dvou polí ve formuláři pro datum.

Jinak už se to opravdu blíží k dokonalosti! Ještě se připomínám (do této nebo další verze ;) se dvěmi užitečnými funkcemi:

1) přidat modul, který by umožňoval na libovolné stránce zobrazovat nejnovější dokumenty z e-desky (název + datum), kde název by mohl být ořízlý na nějakou rozumnou délku

2) e-mailová notifikace připomínající úředníkovi v den svěšení dokumentu, že by měl dojít sundat tu papírovou verzi z úřední desky

19. lis 2010 18:55 #67437
Odpověď od vlada
Nováček
Zdenda42 napsal:

Sjednotil bych: vytvořil, zodpovídá a kontakt a co místo dokument napsat stažení souboru,


Zdendo, to jsou názvy pro stejnou věc. Vyplnění uživatelského sloupce. Pokud to nepotřebuješ, tak to vypneš :)

Co se týče tlačítka stáhnout, nemyslím, že bychom měli až tak moc podceňovat zkušenost a inteligenci návštěvníků UD. Modré podtržené písmo a změna kurzoru na ručičku, když tam najede, je dost velká nápověda, že se to tady dá stáhnout nebo otevřít. Obdobně to funguje i na jiných e-deskách. Chápu že tě k tomu vede zkušenost s Download aplikacemi. Ze začátku mi taky něco takového vrtalo hlavou. Ale tam je to trochu něco jiného. Tam mohou být i jiné funkce. Tady jen jediná. Ukázat či předat vystavené dokumenty.

K testování pravého sloupce - testovat se to musí, ale v praxi bych do toho nešel. Není přeci problém pro konkrétní položku nabídky (UD) přestat zobrazovat moduly v jednom ze sloupců a při přechodu na jinou položku nabídky je zase obnovit :) Nevěřím že nějaká "řádková" UD ve třech sloupcích může fungovat. Pro tento režim by bylo vhodné, co ukazoval FENRIS na začátku diskuse. Takové "několikařádkové" zobrazení.

19. lis 2010 19:03 #67438
Odpověď od vlada
Nováček
eilande, staral ses někdy o fyzickou desku? :) Víš, když se věší nové a není místo, tak se kouká, co se sundá. Nebo někdo chce svěšený dokument vrátit. A nebo už je to hodně vybledlé :woohoo:
Ne že by to nebyla parádička, ale určitě bych tam kvůli tomu nešel, že proběhla lhůta pro zveřejnění. Ale jako nápad fajn. Někdo třeba jo a děláme univerzální desku, že? Uvidíme co na to houbák. Ten bude mít radost :woohoo: Už z těch svejch připomínek začínám mít špatné svědomí. Takhle ho trápit.

19. lis 2010 19:36 #67441
Odpověď od Zdenda42
Začátečník

Zdendo, to jsou názvy pro stejnou věc

To jo, ale liší se FE a BE, jestli jsem dobře koukal, jde jen o doladění. Pro mně by byla v tomto stavu vyhovující, jen bych se také přimlouval za modul poslední na úd, pravidelní návštěvníci webu by hned viděli co je nového a když by modul ukazoval i část anotace, tak by přehled byl dokonalý . Ten email na svěšení mi přijde vysloveně zbytečný, pochybuju, že úředník běží v den svěšení k úd sundat neplatný dokument :ohmy:
S tím špatným svědomím jsme na tom stejně :( , chtěli jsme to jednoduchý a už je to skoro komponenta, která by utáhla i magistrát B)

21. lis 2010 18:40 #67460
Odpověď od Dan
Začátečník
JJ uznávám, že ten připomínací e-mail je už hooodně nad rámec a pro většinu lidí zbytečný. Fyzickou desku jsem nespravoval, tak proto mi to přišlo praktický ;) Ale uznávám, že bych asi sundaval taky až v okamžiku, kdy bych vyvěšoval něco nového :)

22. lis 2010 00:18 #67463
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
O víkendu jsem nebyl u kompu, ale v neděli večer jsem se mrknu na naši oblíbenou ÚD. Přidal či upravil jsem následují:
1. zmenšil jsem pole pro zadávání datumu
2. přidal jsem možnost volby šablony, jak pro aktuální záznamy, tak i archiv. Zatím tam jsou pouze dvě šablony.
3. opravil jsem výstupní kód, takže teď by měl být validní.

Powered by Fórum