Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

16. lis 2010 20:16 #67312
Odpověď od Datlik
Uživatel
urednika bych nedesil - pokud to pujde, tak by tam mohlo byt neco jako hlavni nastaveni, ktere by se do kazdeho zaznamu prebiralo - takze admin by to nastavil podle predstav a potreb dane obce a kdyz by chteli neco zmenit, tak by museli za adminem a aspon by mel admin co fakturovat :-)

mozna to tu uz nekdo zminoval, ale "Sejmuto" by bylo dobre bud aby bylo prazdne pokud zadany datum jeste nenastal nebo bych to pak prejmenoval na "Visi do"

&existuje neco jako roadmapa? :-)

jinak tomuhle projektu fandim, tesim se na nejakou verzi ke stazeni a pridavam se k tem, kteri jsou ochotni se odvdecit nejen slovy, ale i necim vic ;-)

17. lis 2010 03:06 #67326
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Aktualizace:
1. opravena chyba při archivaci/odarchivaci v BE
2. zvětšeno pole pro název záznamu (pokud by nestačilo, je možné ho ještě zvětšit)
3. přidáno pole pro Jednací číslo, vyplňovat dle potřeby
4. přidáno nastavení pro dva volitelné sloupce, zatím je u nich možné nastavit 3 parametry, ale není problém další přidat
5. zkoušel jsem FE v IE6 a žádný problém jsem nezaznamenal

Možnost nahrávání více soubor jsem zatím odložil, neb o něj není většinový zájem. Třeba v nové verzi :-)

Tak nevím, jestli jsem už splnil všechno, kromě té filtrace a archive ve FE.

17. lis 2010 19:19 #67337
Odpověď od Ondra Cimfl
Začátečník
Houbáku, napadla mě ještě jedna věc, jestli by se nadalo vymyslet to, že při zakládání nového dokumentu by se dalo vybrat z nadefinovaných kontaktů (šlo by to udělat z kontaktů v Joomle? :dry: ) jméno zodpovídající za dokument?

Né vždy, je ten kdo administruje Joomlu, ten úředník, který má dokument na starosti na úřadě.
Zrovna můj případ, ženský na obci to vyřizujou ale já dělám obecní web a vyvěšuju věci na desku. A nedělám si iluze, že je zaučím v tomhle dělat :P

17. lis 2010 22:15 #67345
Odpověď od vlada
Nováček
Výborně, už se to blíží, už to bude ono. Správče, vyber si a nastav co potřebuješ. To se mi líbí. :P

Zatím se mi nepodařilo vypnout sloupce Zodpovídá a Staženo. I když je nechám prázdné. To asi není konečný záměr že? Pokud nepomůže prázdné pole názvu sloupce tak třeba přidat parametr "nezobrazovat" nebo tak nějak?

Pro tyto dva "uživatelské" sloupce máme prozatím k dispozici parametry Číslo jednací-přebírá se z Detailu záznamu, Počet stažení-přebírá se ze systému, Vytvořil-přebírá se podle přihlášení. Já bych dal přednost poli pro ruční zadání kdo vytvořil. Skutečně, vkladatel nemusí být zodpovědná osoba, a editovatelný předdefinovaný seznam by ti asi zbytečně zkomplikoval práci. Jinou možností je volba parametrů "Zodpovídá podle přihlášení"-převezme se podle přihlášení a nebo "Vlastní 1(2)"-viz.dále-ruční editace.

Protože tyto dva "uživatelské" sloupce jsou plně k dispozici budoucímu správci, navrhuji doplnit parametr "vlastní 1" a "vlastní 2" a v Detailu záznamu dvě editační pole, která by touto volbou "ožila" a umožnila správci a vkladatelům doplnění hodnot podle jejich úvahy. Nemůžeme tušit, co budou ještě chtít za údaj.
Jo a ještě globální -odkud se co přebírá?Právě tady se nastavuje, co je globální ne?

Tabulky ve FE už v IE6 mají pravý okraj. Nevím proč, když jsi s tím nic nedělal. Neměly a už mají. Fajn :silly:

Význam Svěšeno jsme již vysvětlili, co je to roadmapa? Kam pojedem :ohmy: ?

Pokud si správce povolí typ souboru .zip, myslím že z úřední desky získá slušný Download server :woohoo: i pro rozsáhlé a početné přílohy k dokumentům.

Zvětšené pole pro název dokumentu je moc fajn.

V detailu záznamu pod nápisem Podrobnosti vidím ukončení poznámky -->
To už je ale jenom voňavka. :)

Zdar a sílu

17. lis 2010 22:27 #67346
Odpověď od vlada
Nováček
Ještě jsem si vzpomněl.
Považovali by jste za vhodné do Main Menu - položka nabídky Úřední deska doplnit Popis záznamu, tedy pole pro text a html ?
Pod nadpis Úřední deska (stav ke dni .....) by tedy byla možnost přišpendlit nějaký komentář. Já tam mám napsáno, kde je fyzická úřední deska, obrázek, popis jak dlouho dokumenty obvykle visí, jak na ně reagovat a tak.

Co vy na to?

17. lis 2010 22:49 #67347
Odpověď od Datlik
Uživatel
roadmapou jsem myslel nejake predbezne vyhledy na to, kdy bude vydana beta1-betax, RC1-RCx a pak FINAL :-) protoze jestli jsem neco neprehlidl, tak zatim se testuje jen na uredni-deska.g6.cz/ , ale do sveho webu to zatim pouzit nemuzu-ale jestli jsem neco zazdil, tak me klidne nakopnete...

Powered by Fórum