Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

18. lis 2010 21:02 #67389
Odpověď od vlada
Nováček
Asi jsem truhlík, ale button parametry nevidím - viz předchozí obrázek.

Taky si myju hlavu - do položky menu editor asi fakt nejde. Sekce, kategorie, článek. Nikde jinde jsem ho nenašel. Jediné co mi napadá, je pomoci si modulem, třeba mod_j15html a ten nacpat místo baneru nad úřední desku. Je to ale nesystémové řešení . Ne každý tam má v šabloně pozici.

Co se týče prvků pro filtraci - nevím jak by "měli být" :) . Jen jsem skromně poukázal na možnou úsporu místa, pokud by se do jedné řádky vešlo Hledat text-editační pole-tlačítko Hledat a filtrování kategorie do druhé řádky.
Filtrování kategorií je třešnička. Pokud už funguje, nech ho tam. Pokud se někdy dobereme k supervelké úřední desce, která bude mít stránkování, potom může být velmi užitečné. Asi ale bude potřebovat delší pole. Názvy kategorií můžou být delší.
Tlačítko Smazat je až moc velký luxus. Každý má na klávesnice Delete a Backspace :laugh:

Odkaz Archiv - umístění vlevo by taky mohlo budit dojem, že na archiv se právě koukáme. Tučně ano, třeba podržené nebo v hranaté závorce? Pokud se to takhle zvýrazní, pak si myslím, že může zůstat kde je.
[ Archiv ] nebo
[ Sejmuté dokumenty ] nebo dokonce
[ Archiv - sejmuté dokumenty ]

Přemýšlel jsem o složce(kách) s dokumenty. Zase se dostáváme k tomu, že pokud jich tam bude jen pár, není to problém. Mám ale trochu strach, jak to tam bude vypadat za pět let intenzivního zveřejňování dokumentů.

Díval jsem se na tu UD Znojmo. Velice inspirativní. V principu se to blíží tomu co jsme diskutovali.
A taky je tam to stránkování. Tam se pak filtrování kategorií hodí.

18. lis 2010 21:09 #67390
Odpověď od vlada
Nováček
Nevím jak dokument, ale v položce nabídky se může celá deska otevřít v novém okně. Ale diskutovali jsme dokument, že jo?

18. lis 2010 21:18 #67391
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Pánové, pořád mi nešlo do hlavy, proč to nastavení nevidíte a už mi to došlo. Vidí ho pouze superadmin. Takže mi prosím do PM napište už. jméno a heslo a já vám udělám superadmin účet. Nechci, aby mi tam pod superadminem chodil každý. Díky za pochopení.

18. lis 2010 22:02 - 18. lis 2010 22:11 #67393
Odpověď od Ondra Cimfl
Začátečník
strejc napsal:

Nevím jak dokument, ale v položce nabídky se může celá deska otevřít v novém okně. Ale diskutovali jsme dokument, že jo?


Přesně tak, v položce nabídky ta možnost samozřejmě je, ale to otevře celou desku v novém okně (záložce), mně se jedná o tu konkrétní přílohu. Myslím, že si rozumíme ;)

Jinak se přikláním k strejcově formulaci [Archiv - Sejmuté dokumenty]
A klidně bych opravdu odstranil to tlačítko [Smazat]

18. lis 2010 22:14 #67395
Odpověď od vlada
Nováček
takže jsem krátce potestoval. Je to jak píšeš. Názvy volitelných sloupců z položky menu mají vyšší prioritu než v nastavení komponenty. Pokud se zde nechají prázdné a parametry se zde nechají jako globální, celé nastavení se pak převezme z parametrů komponenty.

Mrkni prosím na zneveřejňování kategorií. Pokud ji zneveřejním, zmizí ze seznamu kategorií ve výpisu záznamů (filtrace) v BE, zmizí záznamy z této kategorie ve výpisu záznamů v BE ale ve FE kategorie zůstane včetně dokumentů.

Pokračování příště. Jdu hajat :)

19. lis 2010 01:32 #67400
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
1. chybka s nezveřejněnými kategoriemi v FE odstraněna.
2. poupravil jsem filtrační formulář v FE tak, aby nezabíral tolik místa
3. jsme rád, že jsi potvrdil to s těmo parametry. Musím se přiznat, že tohle jsem opravdu nevěděl a byl jsem nemile překvapen, že mi to na lokále funguje dobře (nenastavoval jsem parametry v položce menu) a na webu ty parametry dělají úplně něco jiného, než jsem měl nastaveno. Dobrá zkušenost.
4. zvýraznil jsem v FE odkazy pro archiv záznamů a aktuálních záznamů.
5. je možné nastavit, zde se přiložený soubor zobrazí ve stejném či novém okně

Také jsem se díval na UD Znojma a to stránkování mi právě přijde nevhodné, protože nejsou vidět všechny záznamy na jedné stránce. Já tam také takové stránkování mohu dát (určitě by mělo být v archivu!), ale nepřijde mi to v aktuálních záznamech vhodné.

Za tím tlačítkem "Vymazat" si stojím ... má výhodu v tom, že smaže všechny vyhledávací pole na jedno kliknutí.

Powered by Fórum