Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

18. lis 2010 08:06 #67353
Odpověď od Ondra Cimfl
Začátečník
Popravdě já tam taky žádné nastavovací funkce v komponentě nevidím :(

Ještě jedna věc, občas (naprosto náhodně) se mi ztratí některé (né celý okraj) pravé okraje tabulky desky. Mám FF 3.6.12
Přepnu na archiv a zase zpátky a jsou zpět :dry:

Jinak už se nám to pěkně vybarvuje :)

18. lis 2010 10:03 #67358
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
To nastavení je přímo v komponentě (BE), ve výpise záznamů, je tam button Parametry.
Ale začínám uvažovat, že tam zase vrátím možnost nastavení v položce menu, pro případ, že by někdo chtěl použít UD na jedné stránce víckrát a různým nastavením. Je však nutné si potom uvědomit, že parametry uvedené u položky menu mají vyšší prioritu než ty, co jsou uvedené u komponenty.

Dotaz k tomu HTML editoru. On jde dát jako parametr do položky menu?

Šel by udělat nějaký náčrt, jak by měly být rozmíštěné prvky pro filtraci?

K tomu FF 3.6.12 - nevím, proč se to stává :(.

18. lis 2010 11:01 #67364
Odpověď od Dan
Začátečník
Ahoj, měl bych ještě něco k frontendu:

1) Vyhledávání pod hlavním nadpisem není špatné, ale filtrování podle kategorie mi přijde zbytečné, když jsou dole všechny kategorie pěkně oddělené v samostatných tabulkách. Naopak v archivu to smysl má - tam je to dobrý.

2) Odkaz na "archiv" se mi zdá málo výrazný. Přimlouval bych se za větší zvýraznění (např. vytučnění) a příp. umístění odkazu doleva. Nebo hodit alespoň řetězec do parametrů, aby si každý mohl nastavit jestli tam chce mít odkaz typu "Archiv" nebo "Zobrazit starší dokumenty" atd.

3) tady má tip, jak mají rozvržení stránky ve Znojmě: www.znojmocity.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=19341&ud=2
Mají zde: hlavní nadpis, pak libovolný html text s obrázkem, vyhledávací formulář, nadpis s aktuálním datem a vlastní dokumenty.

K backendu:

1) k čemu slouží první sloupec "číslo"?
2) ukládání souborů pod komponentu je logické, asi bych to tak nechal

18. lis 2010 14:01 #67372
Odpověď od fire150
Pokročilý uživatel
V prvom rade veľké pďakovanie tvorcovi (-om) ;) .Súhlasín s bodom 2 tie úživateľské možnosti by mohli byť výraznejšie (ale myslím že to si už upraví podľa sebe každý joomlista). Zmenil by som ten adresár na nahrávanie nakoľko si myslím, že bežný používateľ = úradník (aspoň v SR draho vyškolený na používanie PC ) aj tak nenajde ten správny adresár, umiestniť ho priamo do rootu webu a s jedinečným názvom aby to nesplietli. Ešte raz super práca

Myslenie je najťažšou prácou aká existuje a práca ma fascinuje!
Celé hodiny sa vydržím pozerať, ako niekto pracuje

18. lis 2010 20:21 #67386
Odpověď od vlada
Nováček

Tento příspěvek obsahuje soubor příloh.
Pro zobrazení se přihlaste nebo zaregistrujte.

18. lis 2010 20:46 #67388
Odpověď od Ondra Cimfl
Začátečník
Tak nejsem blázen, strejc tam to nastavování komponenty nemá taky :laugh:

Ještě bych jen doplnil otázečku. Houbáku, ta možnost nastavení otevírání příloh v novým okně se nějak připravuje? Myslím, že by to bylo dobrý.
Moc se za to přimlouvám, díkes :)

Powered by Fórum