Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

15. lis 2010 22:46 #67256
Odpověď od vlada
Nováček
Jeden záznam na víc dokumentů bych nedělal. Ale řeší to kategorie. Pokud chceš mít samostatnou kategorii "Územní plánování", tak si ji vytvoř, máš ji mít. :)

Podívej se na demo, co "houbak" spustil
......na adrese uredni-deska.g6.cz/administrator Přihlašovací údaje demo/demo.........

15. lis 2010 22:48 #67257
Odpověď od vlada
Nováček
sem ale pomalej..... :laugh:

15. lis 2010 23:09 #67258
Odpověď od David
Začátečník
Více dokumentů k úřední desce by to asi chtělo.
Např. vypsané výběorvé řízení, je většinou s více přílohami, nebo návrh na územní plán, taky mapy apod.

Ano může někdo namítnout dá se to sloučit do jednoho pdf, ale to na te obci/městě nikdo neumí, navíc doc soubory ani spojit nejdou, na obec jim to takto nechodí spojené.

DavidB

15. lis 2010 23:22 #67259
Odpověď od vlada
Nováček
Co píšeš Davide, to vidím pouze jako variantu kategorií. Jsou vidět pouze názvy kategorií, a dokumenty, které tam patří jsou "skryté" a ukáží se po rozkliknutí kategorie. To už je "magistrátní" deska s desítkami dokumentů týdně s mnoha a mnoha kategoriemi. Zase bych to s podrobností strukturalizace nepřeháněl. Podle mě se pak ztrácí přehlednost.

Podobně funguje deska Slaný . Je vidět jen datum vyvěšení a ostatní údaje na požádání "zobrazit více". Je to jedna z možných variant. Varianta kterou testujem je stejně tak dobrá :)

Já se s podobným problémem nikdy nesetkal. Třeba u velkých souborů map se do vyhlášky píše, že jsou k nahlédnutí na obci. Pouze pár magistrátů má speciální mapovou aplikaci. To ale nemá s úřední deskou nic společného.

Výběrové řízení s více přílohami? A jsme zase tam. Může se vyhlásit jedním dokumentem s tím, že podrobnosti, třeba stavební projekt, je k dispozici v písemné podobě na obci.

Co nedáváš na fyzickou desku, nemusíš dávat ani na elektronickou. My jsme tam nikdy územní plán nevěšeli. Ani žádný projekt a podobně.
Naše fyzická deska má rozměr 3x4 dokumenty A4. Máme dvě a všechno se tam musí vejít. :P

15. lis 2010 23:29 #67260
Odpověď od David
Začátečník
Naše obec není magistrální, máme cca 3500 obyvatel. Vyzvednutím na obci se to dá řešit, ale v dobách internetu a elektronické komunikace by přeci mělo být vše dostupné na netu. Tohle mě právě štvalo že takto fungovali doteď a já jsem pro změnu, vše na netu. Nechci chodit po úřadech a dovyzvedavat si dokumenty :-)

David

15. lis 2010 23:53 #67261
Odpověď od vlada
Nováček
No dobrá :) Tak tedy jinak. ( I když tam stejně budeš muset zajít doladit smlouvu o dílo :) )
E-deska je stejná jako fyzická.
Věci mají čísla jednací. Např. Vyhláška na návrh změny územního plánu č.1 UZP-2010-12/BE. To je dokument.
Vyjádření orgánu ochrany přírody k návrhu na změnu územního plánu č.1 je sice u č.j.UZP-2010-12/BE uvedeno jako příloha č.1 ale je to také dokument. Na samostatném papíru. Na samostatném papíru ho pověsíš na fyzickou desku. Může proto být uveden jako samostatný dokument i na e-desce. Tomu nic nebrání. A jak jsem psal, může se to zabalit do jedné kategorie, abys to měl pěkně pohromadě.
Co se týče projektové dokumentace, tu znám jedině v papírové podobě. Územní plán sice máme i v digitálu, ale vzhledem k datovému rozsahu to nevidím jako záležitost e-desky, ale nějaký trvalý odkaz z webu obce. (ještě že jsi mi to připomněl :laugh: )

Další možností je na e-desce povolit formát .zip nebo .rar a uložit to všechno jako "přílohy k výběrovému řízení na stavbu ...."

Powered by Fórum