Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

19. lis 2010 07:44 #67403
Odpověď od vlada
Nováček
ad 1 -potvrzuji, OK
ad 2 -výborné, OK
ad 4 -výborné, OK
ad 5 - drobná chybka. jednak jsem v rychlosti nenašel, kde nastavit okno pro otvírání dokumentů, ale když ho otevřu přes ikonu typu, otevře se v novém okně, když ho otevřu přes odkaz v názvu, otevře se ve stejném okně.
ad stránkování - souhlas. S aktuálními dokumenty se poperem a v archivu to bude nutné.
ad tlačítko Vymazat - jsem rád, že si taky nenecháš kecat do všeho :laugh:

Minule jsem zmiňoval, že pro vložení "intra" budu muset použít modul v pozici nad úřední deskou. Bohužel neznám možnosti Joomly, ale rád bych dopřál podobný luxus i ostatním uživatelům komponenty UD. Nešel by nějaky takový modul "zaintegrovat" do komponenty, jako jeho součást (plugin) a z komponenty ho zapozicovat hned pod nadpis nebo třeba i nad něj?

PS-koukám že jsi toho dnes v noci moc nenaspal :ohmy:

19. lis 2010 08:47 #67405
Odpověď od David
Začátečník
Uvažujete o možnosti volby zobrazení na FE jako je na tom znojmu?

19. lis 2010 09:34 #67406
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
ad 5 - máš pravdu, to nastavení tam opravdu nebylo a přitom jsem si jistý, že jsem ho tam už dával (asi jsem to nějak špatně přenesl z lokálu na web). Teď už by to mělo fungovat.

To intro přes víkend nějak vymyslím. Přes plugin by to samozřejmě šlo udělat, ale spíš to nastavení přidám přímo do BE komponenty.

To Davisek: Pokud máte namysli volbu mezi zobrazením dle data a dle kategorie, tak s menšími úpravami to bude možné.

P.S.: jj, budu to muset dospat o víkendu :-)

19. lis 2010 10:00 #67407
Odpověď od Zdenda42
Začátečník
Dva dny jsem byl pryč a deska je hotová, vypadá to, že už je dle představ všech co kdo sem psali, z mojí strany je vše jak má být, a co místo stránkování u aktivních dokumentů použít skrytí položek, toto je však nutné jen u větších obcí, měst, malá obec má cca 100 záznamů za rok

19. lis 2010 10:49 - 19. lis 2010 10:51 #67413
Odpověď od Cufe
Admin
Mám za to, že ve FE chybý sloupec "Jednací číslo". Co když se bude někde budou uvádět 2 dokumenty, které budou mít totožné názvy (pokud bude e-desku obstarávat více úředníků a bude tam už "milion" dokumentů), jak bude člověk nejlépe odkazován než společně s jednacím číslem? Doporučuji ho ponechat, je to důležité označení dokumentu jak pro úředníka tak i pro občana.

Ponechal bych tyto sloupce:
Pro aktuálně visící dokumenty:
Od | Do | Název | Označení | Zveřejnil

Viz obrázek desky

Sloupec "Dokument" je zcela zbytečný a jen zabírá místo ostatním, protože velikost dokumentu i typ dokumentu může být už ve sloupci "Název" v podobě:
Ikona (= typ dokumentu) + Název dokumentu (na něj link/odkaz) + [velikost dokumentu]

"Sloupec A" a "Sloupec B" bych udělal čistě volitelně, aby nešly v základu vidět a pokud je bude chtít někdo k něčemu využít, ať si to zaklikne v BE a zviditelní je a následně doplňuje (obdobně jako v komponentě "Kontakty" v přehledu kontaktu v jedné kategorii, kde si lze nastavit sloupec E-mail, Tel, Fax atd.)

Chcete šetřit místem a udělat komponentu univerzální? Domnívám se, že toto je řešení, kdy se deska může využít jak pro malé tak i pro velké úřady.

Důležité je, aby se člověk vyznal v přehledu dokumentů (ostatní vyhledávání a filtry jsou "už jen super věci navíc") jinak samozřejmě chválím práci houbaka!!!

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

19. lis 2010 13:15 #67421
Odpověď od vlada
Nováček
Cufe, dovolím si odpovědět na hlavní připomínku.
Číslo jednací je možno pomocí parametru nasměrovat do jednoho ze dvou "uživatelských" sloupců. Tyto sloupce si můžeš vypnout nebo užít dle své uvahy nebo využít předdefinovaný parametr (číslo jednací, počet stažení, vložil a nebo vlastní hodnota). Stejně tak můžeš editovat nadpis sloupce. V BE je číslo jednací vidět vždy. :)
Jak vidíš, je to hotové dřív, než jsi to stačil napsat :laugh:

Je možné, že to nelze udělat v demu a vyžaduje to superadministrátorská práva. Včera jsem to pro houbaka testoval a skutečně to tak funguje.

Co se týče sloupce dokument, navržené řešení vidím jako jedno z možných. Nechal bych to na houbákovi, ať se rozhodne. Jestli stávající řešení nebo ikona-dokument jako odkaz-na konci v závorce velikost v kB. Taky je to pěkné.

Powered by Fórum