Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Hodnocení Joomla stránek

16. kvě 2006 13:31 #7789
Odpověď od Cassper
Začátečník
to honzag: když peníze a webhosting problém nejsou, tak proč ne :) Netvrdím že se nemůže stát že tam nebude přispívat jenom pár lidí, ale na druhou stranu šance že se to rozjede je tu vždycky :) Stejně jako v jednom z článků popisuješ jak ses dostal k mamboportalu (nynějšímu joomlaportalu). Jestli jsem to správně pochopil, tak si byl vhozen rovnýma nohama do vody a byl prostě risk jestli si web svoje čtenáře najde ;) A jestli se někdo bude vztekat kvůli kritice. No tak v tom případě ale nemá stránky ke kritice nabízet :P Myslím že spolu víceméně souhlasíme, pouze já jsem asi optimista a ty realista se zkušenostmi okolo porodních bolestí mamboportálu :cheer:

to pitbull: nevím jestli právo veta (a vlastně tedy cenzura) je úplně to nej. Chápu že třeba může nastat případ že někdo bude chtít zhodnotit komerční prezentaci kterou pro někoho za peníze vytvořil, ale prostě pokud nebude floodovat "tady to je nejlevnější" atd, tak bych to nechal. Prostě asi jistá úroveň "moderování" (záměrně se vyhýbám té cenzuře) je asi na místě, ale chce to s citem.
Co se týče toho adresáře firem dělajících stránky v joomle, tak to bych nemusel, protože to už za reklamu pokládám naprosto bez debat. Ale v případě že to bude placeno a vrátí se tak část nákladů (nebo celý, nebo se dokonce vydělá) na provoz, tak proč ne.

Nachystejte uzenáèe ... na snídani jsem zpátky.

16. kvě 2006 13:51 #7793
Odpověď od pitbull
Začátečník
na tom, ze kdyz uz tak je rozhodne potreba to moderovat, se shodneme asi vsichni. Pravo veta je tam od toho, ze ve chvili kdy jasne nebude stanoveno, tak zakonite bude dochazet k flames ve smyslu. Proc tamten to tam mit muze a tamten ne. Tato myslenka muze byt prinosem ve chvili kdy timto zpusobem lze prezentovat nejake vlastni techniky, opravdovou vlastni tvorbu atd a tim jednak ukazovat co vse je mozne delat popripade jak je mozne nektere veci resit. Naopak prinosem to rozhodne nebude ve chvili kdy tam kazdej zacne sazet weby se stahnutejma komponentama, templatama atd, jen pro to, aby mel zpetny linky na hojne navstevovanem serveru atd.

16. kvě 2006 14:00 #7795
Odpověď od Cassper
Začátečník
No s tou moderací se opravdu shodnem. Ale Ty vidíš ty výsledný stránky "víc profesionálně" ve smyslu že ten uživatel umí udělat template nebo komponentu sám a to pak prezentuje. Já to spíš vidim jako stále začínající uživatel a začátečník s php a css. A pro mě je prostě dobrý už jen to, že si stáhnu free template, ten si pomocí css trochu předělám, předělám si trochu php kód, do toho si dám nový třeba tlačítka do menu nebo tak něco, udělám logo v photoshopu, k tomu třeba hezky udělám rozevírací menu, použiju nějakou komponentu které je úplně nová a tak o ni zatím ještě skoro nikdo neví (ale je dobrá) a celý tento výsledek, který je však ne mým autorským výtvorem ale pouze jistou uživatelskou modifikací potom nechám k nahlédnutí někomu aby mi právě řekl ... "udělej levej sloupec světlejší a širší", nebo "místo tohodle rozevíracího menu použij tohle, protože nabízí navíc to, to a to", nebo "podívej se na tyhle stránky, ty jsou podobný jako Tvoje ale řeší to tam víc elegantně" nebo "má to příšernou barevnost, strašně se to tluče", "úvodní stránku máš moc přeplácanou informacema" atd atd. Rozumíme si ? :) O to že bych zvedal nějakou návštěvnost serveru mi vůbec nejde.

Nachystejte uzenáèe ... na snídani jsem zpátky.

16. kvě 2006 14:10 #7798
Odpověď od pitbull
Začátečník
No v tom je prave ten rozdil :o) Netvrdim, ze tobe jde o to zneuzivat ten system. Jenze pokud chces prosadit nejakou funkcionalitu, tak se nemuzes na to koukat pouze ze sveho pohledu, ale musis to videt v globale. Jake dusledky nasazeni teto funkcionality bude popr. muze mit vliv.

16. kvě 2006 14:11 #7799
Odpověď od HonzaG
Moderátor
No tak popořadě:
- najdeš novou komponentu a přijde Ti dobrá - napiš recenzi a mně řekni o autorská práva, nebo mi ji pošli a já ji dám na web...
Dokud se to nenaučíme dělat, bude tenhle web takový jaký je - poradna pro zelenáče a zkušenšjší lidi se tu nudí.
- pochlubení se webem a jeho kritika:
můžeme udělat na fóru sekci : "mé webové stránky" nebo jiný název a tam si založíš vlákno s url svého webu. Podotýkám, že to bude povinné a jiný text nebude v názvu vlákna nebude přípustný. Vše ostatní budeme automaticky mazat a reklamy tam budou výslovně zakázány. Opět s pohrůžkou mazání..

Když bude takové fórum úspěšné, můžeme uvažovat o nějaké komponentě. Co Vy na to?

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

16. kvě 2006 14:18 #7800
Odpověď od pitbull
Začátečník
for honzag:
Zcela vyjimecne si dovolim oponovat :o))) To stim forem neni dobra idea. Sam si nabehnes. Jednak aby to melo efekt, po kterem cassperovo srdce prahne, tak je potreba k tomu url pridat doprovodny komentar. Aby clovek vedel na co se pripadne ma zamerit, kritika ceho autora webu hlavne zajima atd. Web muze byt designove nezajimavy, ale muze mit pro ostatni zajimavou funkcionalitu nebo prvky, kterych si na prvni pohled nelze vsimnout. Tim padem pouhe url popira myslenku. Ve foru to resit je spatne take uz jen z toho duvodu ze modul a razeni prispevku podle zmen za X hodin bude zasrany spoustou odkazu na neco co me v danou chvili treba vubec nezajima :o)

Příspěvek editován: pitbull, v: 16/05/2006 14:21

Powered by Fórum