Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Hodnocení Joomla stránek

16. kvě 2006 14:22 #7801
Odpověď od Cassper
Začátečník
to pitbul: no máš pravdu v tom že zneužít se to dá. Ale prostě to bych teda vyřešil nějakým adminem který to bude kontrolovat. ale pro začátek bude asi teda stačit to co navrhuje honzag. Potom by se podle zájmu vidělo.

to honzag: nebylo to myšleno tak že zrovna teď někde na webu mám nějakou super komponentu o které se neví, to byl jenom příklad který by mohl nastat. Zdejší web je pro mě zatím akorát, ale je fakt, že Vy zkušenější se asi musíte nudit. Zatím nejsem tak daleko abych "bůhvíjak" pomohl, ale zatím se aspoň snažím předávat ve zdejším fóru svoje skromné zkušenosti dál :) Pokud můžeš vytvořit nové vlákno ve fóru, tak myslím že pro začátek to bude stačit.

EDIT: to pitbull: no já jsem to pochopil že si založím vlákno s adresou webu a v tom vláknu se pak normálně zeptám třeba "co si myslíte o použité barevnosti stránek" a bude se to normálně rozebírat jako samostatné téma spadající pod ten konktérní web. To že v zdejším modulu se budou objevovat příspěvky které Tě nezajímají by možná šlo obejít tak, že se jakoby komponenta fóra "zkopíruje" a vlastně tak bude samostatné fórum na hodnocení webů, ne ? V modulu kde se zobrazují příspěvky by se tak zobrazovaly příspěvky z "normálního" fóra, takže by to vlastně bylo ok. Nebo se na to dívám moc alibisticky ?

Příspěvek editován: cassper, v: 16/05/2006 14:28

Příspěvek editován: cassper, v: 16/05/2006 14:28

Nachystejte uzenáèe ... na snídani jsem zpátky.

16. kvě 2006 14:39 #7802
Odpověď od pitbull
Začátečník
tak to asi chapem co napsal honzag kazdej trochu jinak :o)
kazdopadne zkusim shrnout jaky efekt bude mit toto resit pres fora

jsou dve varianty
1) down-extreme
- ze je neco takoveho mozne budou vedet jen par vyvolenych (ti co sem chodi casto a ctou pravidelne fora) popripade tech co nahodou na to v seznamu kategorii zavadi.

2) up-extreme
- ostatni thready se budou ztracet mezi spoustou odkazu na weby
- casova prodleva v odstranovani spamu atd. jelikoz nekdo vlozi reklamu, smazano to bude ve chvili kdy na to admin bude upozornen nebo si toho vsimne. Coz vychazi ze systemu fungovani fora.

spolecny rysy
- neprehlednost


for cassper:
to ze v menu umistis link na konkretni kategorii fora nic neresi. modul pracuje porad s jednou a tou samou tabulkou v databazi a s tou samou komponentou. Tudiz michat se to bude i tak

16. kvě 2006 14:45 #7803
Odpověď od Cassper
Začátečník
Ja myslim že sme to pochopili stejně. Ty v tom akorát vidíš ten problém (kromě toho s možnou reklamou) že thready spadající pod "moje www stránky" se budou objevovat v tom modulu na hlavní stránce a budou se tam zbytečně motat těm co o ně nemaj zájem. No a já bych to vyřešil ne novým odkazem v menu, ale novým odkazem na úuplně nové fórum. Stejně jako můžete použít na stránkách jeden modul newsflash a rozkopírovat ho a v každém zobrazovat jinou kategorii článků novinek, tak vysloveně udělat kopii našeho fóra (nebo ho nainstalovat "ještě jednou") takže bude mít jinej název, jiný místo pro ukládání příspěvků v databázi a tím pádem se to motat nebude. Nebo v krajním případě pro "moje www stránky" prostě nainstalovat jinou komponentu fóra a potom už by to vůbec mělo bejt v pohodě, ne ?

Nachystejte uzenáèe ... na snídani jsem zpátky.

16. kvě 2006 14:51 #7804
Odpověď od pitbull
Začátečník
ne :o) komponenty nelze kopirovat tak jako moduly. aby se dalo pouzit to co navrhujes, tak bys musel prolezt veskery skripty fora. zmenit nazvy komponenty cest a tabulek a nainstalovat to jako novou dalsi komponentu. To uz je rpijatelnejsi reseni vzit skripty modulu pro vypisy novych prispevku. dat tam parametr id kategorie nakopirovat ho a upravit aby vypisoval prispevky jen v dane kategorii (www stranky) a v puvodnim zakazat vypis prispevku z teto kategorie. To ale neresi napriklad vypis novych prispevku za poslednich X hodin. coz je funkcionalita komponenty :o) Tyto uvedene upravy modulu jsou sice easy, ale z development hlediska je to prasarna :o)

16. kvě 2006 14:57 #7805
Odpověď od Cassper
Začátečník
Tak dobře, chápu že "nakopírování" Joomlaboardu nebude to pravý. Ale co teda přidat třeba ještě jinou komponentu fóra ? SMF nebo něco ? To by přece mělo jít, ne ? Vždyt na jedněch svejch stránách mám třeba základní komponentu pools a další komponentu poolxt a obě fungujou (zobrazovany v ruznejch modulech, samozřejmě)

Nachystejte uzenáèe ... na snídani jsem zpátky.

16. kvě 2006 15:04 #7806
Odpověď od pitbull
Začátečník
ano nasazeni jineho fora je samozrejme reseni. jine forum = jina komponenta. Otazkou je jake a znovu promyslet dusledky dle funkcionality dane komponenty :o)

Powered by Fórum