Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

03. lis 2010 20:28 #66765
Odpověď od vlada
Nováček
U nás zatím vypadá takhle, protože ročně produkujem cca 30 dokumentů.
www.kornatice.cz/ou/deska.html
Ale to potřebuji změnit pro JOOMLU.
Důležité je jednoduché vkládání (třeba jako Attachtment) a správa, protože to už naštěstí nebudu dělat já.
Katagorie mnoho obcí užívá a pro větší množství dat určitě užitečné. V našem případě to máme rozdělené po rocích.

03. lis 2010 20:49 #66768
Odpověď od Bong
Moderátor
strejc napsal:

to Bong
Jakou jsi myslel? Nějak jsem se ztratil :-)


Myslel jsem třeba to steti.cz, ale lze to brát všeobecně. Souvisí to právě s tím kdo bude následně desku aktualizovat. Pokud totiž někde něco funguje, je nadlidský úkol naučit pracovat úředníka s něčím jiným...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. lis 2010 21:13 #66771
Odpověď od vlada
Nováček
Tohle naštěstí není můj a nebo náš případ. Určitě je snadnější redakční systém, než úprava html kodu stránky a FTP přenos souborů na server :laugh:

Projdu ještě příslušné paragrafy a dám sem parametry, co musí úřední deska splňovat.

03. lis 2010 21:46 #66773
Odpověď od Dan
Začátečník
Podle metodického pokynu MV ČR musí být na úřední desce úplný text písemnosti. Na vyvěšovaných dokumentech musí pak být zaznamenáno datum vyvěšení a datum sejmutí. To se týká "nástěnek", kam se vyvěšují písemnosti v papírové podobě.

Elektronická úřední deska prý v žádném zákoně definována není. Jedná se pouze o zpřístupnění té fyzické desky a vyvěšených dokumentů pomocí internetu.

Takže povinné údaje jsou zřejmě jen tyto: datum vyvěšení, datum sejmutí, název písemnosti a odkaz na soubor ke stažení (+ ideálně formát a velikost souboru).

Volitelné bych viděl: zodpovědná osoba, typ písemnosti.

04. lis 2010 08:42 - 04. lis 2010 08:46 #66780
Odpověď od Bart
Moderátor
Pokud by se sešlo více jak 10-20 zájemců o ÚŘEDNÍ DESKU, tak bych měl taky vážný zájem. Chtělo by to jenom nějakého velikého borce, co to naprogramuje. Hlavně, aby se jednalo o něco hodně univerzálního (s velkými možnostmi nastavení), něco co by splňovalo pokyny všech vyhlášek, zákonů...pro úřední desku, důležitá je přehlednost a líbivost, systematičnost. Viděl bych to na obdobu nějakého CCK, akorát vylepšeného na ÚŘEDNÍ DESKU. Pak by se toto dílo vyplatilo a teoreticky by srazilo cenu.

04. lis 2010 09:03 #66781
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Podle výše uvedeného příspěvku od eilanda není elektronická úřední deska definovaná v žádném zákonu.

Powered by Fórum