Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Admini = ignoranti a machři?

12. úno 2008 21:53 #29077
Odpověď od jamaica
Uživatel
Sem tu sice novej a jen se rozkoukávám ale přesto si dovolím pár návrhů na změnu (vylepšení) webu.
1 - forum - je tragický a nepřehledný.Chtělo by to migrovat na phpBB a nebo vBulletin.
2 - rozšířit tým portálu o - moderátory kteří budou opravdu moderovat
- help team - pomocníky nováčkům
- erasery který budou mazat bludy a spam
- samostatnou část na fóru kde by se soustředili rady, tipy a triky jak co udělat a upravit včetně návodu se screeny
3 - víc taháků pro lidi - galerii se šablonama, soutěže a tipovačky o ceny (kde vzít sponzory na ceny se mě neptejte,kdybych to věděl řeknu,ale klidně přispěju ze svýho nějakejma drobnostma)
4 - větší otevřenost "elity" tohodle webu nováčkům - občas totiž každý potřebuje vzít za ruku a dovést až na místo a lecky je potřeba to i ukázat v praxi aby to člověk pochopil.Na muj vkus se zde elita chová dost odměřeně, i když na druhou stranu chápu že řikat a vysvětlovat něco 100x dokola naštve(vim to podle sebe)
5 - tenhle web je spíš jako poradna a ne jako komunitní stránka - připadá mi to tu stejné jako u mě na webu - lidi přídou, zkouknou, stáhnou co potřebujou a vypadnou. A když tak se maximálně zeptaj když potřebujou radu. Taky nevim jak tohle zlomit,ale vim že chyba je ve mě stejně jako Ve vás tady že tu lidi víc nejsou.
6 - změna vzhledu webu - sice to není nejdůležitější,ale každej se rád raději vrací tam kde se mu líbí, nebo ne?
7 - kompaktnost webu - tahle stránka je tak nějak poslepovaná jako vlaštovčí hnízdo - nevim jestli je to vlastnost joomly nebo záměr adminů ale po uživatelské stránce se mi weby třeba v nuke nebo drupalu zdaj přívětivější a přehlednější
8 - chybí tu pořádná download sekce - zázemí každýho komunitního webu - kde by byli ke stažení šablony,komponenty a češtiny do nich - pořád se tu střílí odkazy na weby jako joomla.org podobně - pro mě nepoužitelný pač ad1 - neumim anglicky (v nouzi trápím translator a nějak to dycky přelouskám) ad2 - je tam bordel - prostě nepřehledný a v bordelu nerad hledám,stejně jako všichni ostatní
9 - kdyby se zavedla download sekce, rozdělil bych ji na free a placenou. Free přístupná pro všechny a placená přes premium sms. Kdo zaplatí třeba 10Kč, má hodinu stahování z premium download - umístněj se tam novinky, nový překlady atd.Po pár dnech či týdnech se pak přesunou do free.Vydělaný peníze přispějou na provoz webu
10 - pokud mužu nějak pomoct,napište a rád helfnu.Ale předem řikám že joomlu umim akorád nainstalovat,dál sem se zatim nedostal

a abych nezapoměl - co zapřemejšlet o sloučení joomla.cz a joomla.sk? beztak lezo češi tam a slováci sem.Takhle se akorád tříštěj síly a houby z toho.Navíc oba weby sou o tom samym ne?

Příspěvek editován: jamaica, v: 12/02/2008 21:57

Bůh odpouští,JÁ NE!

12. úno 2008 23:02 #29082
Odpověď od HonzaG
Moderátor
Ahoj,
Díky za názor a návrhy. To víš, že stávající stav vidím také a že mi není lhostejný, nějaké nápady, jak je řešit je, dokonce i lidi by byli. Takže se do toho konečně pustíme:-)

První otázka ale je:
Když vznikne několik skupinek lidí (grafik, moderátoři a správci, redaktoři jednotlivých sekcí), jak vést koordinaci a komunikaci? Skrytá část fóra? Mailová konference? Nějaký groupware či úkolovníček?

Další otázka je struktura a organizace fóra, sekce ke stažení a podobně. Měl by někdo nějaký návrh? Nápad?

Pro fórum uvažuji spíš o Fireboardu nebo SMF, sekce ke stažení je otázkou. Ale proč to probírat zde, pojďme tedy vytvořit nějaký prostor, kde se lidi, kteří mají chuť podílet se na běhu portálu dohodnou co a jak, dají termíny a pustí se do toho.

Ad slučování - všechny slovenské portály vznikly z joomlaportálu a náš web je stále nejvíc navštěvovaný, takže pokud se s námi budou chtít sloučit, myslím, že je rádi uvítáme.:-)

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

13. úno 2008 05:25 #29087
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Myslím, že příspěvek uživatele jamaica je totožný s mým návrhem a myslím, že to nečetl, Ta shoda by měla napovědět.
Organizaci fóra, vše kolem a myslím i další odpovědi na uvedené otázky jsem rozepsala v mém návrhu, ačkoliv se možná tedy tón nemusí někomu zamlouvat. Přesto je to návrh organizace webu a lze z něj čerpat. Jak jsem uvedla, mohu zaslat, pokud o návrh někdo pořádá - abych tím zde nezatěžovala všechny návštěvníky.

Příspěvek editován: reznickovan, v: 13/02/2008 05:29

13. úno 2008 09:11 #29091
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
2Honzag:
add první otázka:
Pro první pokus bych se přikláněl pro úkolovníček. Umožní Vám definovat a držet směr kam se má portál ubírat. Myslím, že by nebylo k zahození mít dva úkolovníčky (veřejný a neveřejný). Veřejný by například sloužil pro koordinaci překladů, tak aby se zbytečně nedublovala práce na překladech. Neveřejný by byl pro týmy pracujícími v portálu.

add fórum:
Základní problém je, že fórum je nepřehledné a špatně se v něm hledá. Já bych byl pro návrh Mokrouse ohledně Wiki. V tom případě by se mohla struktura fóra velmi zjednodušit, protože málo kdo napíše svůj dotaz do správné rubriky. Fórum by hlavně sloužilo jako vstupní medium pro Wiki.

add sekce download:
Návrh jamaica není špatný, možná bych stahování řešil pomocí kreditů, které si buď koupím nebo získám za práci pro portál (třeba za překlad dostanu nějaký počet kreditů)


Teď je pouze na Vás si vybrat členy do jednotlivých týmu a těm zadat ůkoly nebo probrat strukturu portálu.

Příspěvek editován: HonzaKr, v: 13/02/2008 09:12

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

13. úno 2008 09:54 #29095
Odpověď od Stenly
Uživatel
Ja myslim, ze se da vymyslet spousta peknych veci, ale predne bych se zamyslel pro koho ten web ma vubec byt? Jak jiz tu bylo nekolikrat receno J neni pro kazdeho a Vase prace je zdarma. Takze je jen na Vas jestli chcete nekoho vodit uplne za rucicku.

I kdyz forum vypada tak jak je a clanky tez, tak porad se da slusne vyhledat. Kolik novacku zde nejdriv neco precte a vyhleda nez polozi otazku? Standardne je tu 1. odpoved jaka verze J a hosting?
Btw nemam nic proti novackum, take jsem byl, ale takhle linej bez zajmu vyhledat, prijit sam, rozhodne ne.

Samo lepsi moderovani a promazavani je nutnost, zase jsem tu dnes zahledl post s problemem na 9 listu a v podstate se resi na 2.

Wiki na napady, tipy, vychytavky je fajn napad.. Predpokladam, ze se bude resit ve foru a moderator pak prelinkuje or cele presune.
Pravdepodobne tu bude Docman - klasika, Forum - FB - trochu bych to prehazel to co je ted tzn zaklad na J13 a J15 a Development (zamcene). Dal kazda samostatne podsekce (+ pod) pro instal, cz, administrace, rozsireni, template.

Netlač vodu, teče sama.

13. úno 2008 10:11 #29097
Odpověď od HonzaG
Moderátor
No cílem snažení a předělávání portálu by mělo být to, že nejvíce frekventované otázky by měly být jako jedna část wiki, nebo soubor článků. Tj. začátečník - rozumněj člověk, který přijde na web poprvé uvidí menu "Začínáme" a tak bude:
- Co je Jooma
- Joomla a licence
- joomla na lokálním PC
- joomla na hosting, jaký hosting - vč. doporučených hosting a návodu na instalaci včetně odchylak, pokud u nějakého hostingu jsou
- Nastavení národního prostředí
- rozšíření - jejich vyhledání a instalace
- čestina do rozšíření, jak na to
- Mám problém, jak ho řešit

Tato nabídka se poprvé zobrazí už při aktivaci účtu, takže s ní každý bude seznámen a již při registraci bude seznáme s pravidly chování na joomlaportal.cz a tím, že provede aktivaci účtu, tak s nimi bude mimo jiné souhlasit (například s tím, že můžeme jeho příspěvek smazat a že informace jsou bez záruky)

Tím si myslím, že je vyčerpáno 80% všech dotazů zde a můžeme se věnovat vylepšením joomly, komunity a specifickým věcem.

Ale myslím, že nejvíc nás bude pálit jak zorganizovat sekci věcí ke stažení. Nejhezčí bylo členění na webu jomlaya.com, ale tenhle web už nějakou dobu neexistuje:-(

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

Powered by Fórum