Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Admini = ignoranti a machři?

07. úno 2008 09:06 #28731
Odpověď od HonzaG
Moderátor
To Stenlycup:
Myslím, že se pleteš. Podstata problému je v tom, že někdo položí otázku a dostane odpověď na něco jiného. Případně v odpovědi je i něco navíc (třeba jízlivá poznámka), nebo jen doporučení, které se dotyčnému nehodí do krámu.
Jenže problém má i druhou stranu. Když odpovíš přesně ne položenou otázku, tak se tazatel do Tebe obuje ještě víc. Párkrát jsem to zkusil a jsem arogantní skoro jako Václav Klaus:-)

Takže prostě holý fakt je, že univerzální řešení neexistuje. Ale doporučuju k problému přistupovat tak, že pokud mně nějaký názor naštval, nebo otázka je špatně položená (nemyslím tíl laicky, ale "špatně"), tak na to prostě nereagujme. Je to náš čas a proč ho věnovat někomu, kdo nás ještě sprdne

Ps.: Nemyslím tím zrovna tohle vlákno, píšu zde v obecné rovině.

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

07. úno 2008 11:55 #28737
Odpověď od Stenly
Uživatel
honzag napsal:

To Stenlycup:
Podstata problému je v tom, že někdo položí otázku a dostane odpověď na něco jiného. Případně v odpovědi je i něco navíc (třeba jízlivá poznámka), nebo jen doporučení, které se dotyčnému nehodí do krámu.
HonzaG


Naopak podstata problemu je v tom, ze lidi nectou, nevyviji svou iniciativu v dohledani (stacilo by pouzit funci Hledat ve foru), pripadne samostudium a rovnou se ptaji. A az dusledek toho je, že odpoved obsahuje to co obsahuje a kolikrat vyzni arogantne.

Kdyz hodim dotaz na foru o chemii, jak sloucim 2 latky a neznam ani periodickou tabulku, tak me taky ukamenuji.

Příspěvek editován: stenlycup, v: 07/02/2008 11:56

Netlač vodu, teče sama.

07. úno 2008 13:43 #28749
Odpověď od Bujan
Uživatel
svatas napsal:

Když se nám to tady pěkně nabízí ke spolupráci -

Hledám:
Ochotné testery, kteří jsou ochotni naprosto svědomitě a do posledních deatilů projít překlad Joomly 1.5 (nebo jiný, který jim pošlu).

Popis : Jedná se skutečně o lidi, kteří mají k dispozici hosting s volnou doménou a můžou pokaždé provést kompletní reinstalaci Joomly. Já se teď peru s překladem ukázkových dat, chci to mít "překlep" free a také chci mít zmapované veškeré nelogičnosti překladu, včetně všech nekonzistencí (vím, že například, že můj oblíbený výraz webové sídlo a cachování zůstal zapomenut a musí být nahrazen).

Časem bych chtěl vytvořit tým, který by třeba děla supervizi nad překlady jiných lidí a přepisoval je tak, aby měly všechny jednotnou terminologii.

Požadavky :
- vlastní server nebo hosting (můžu dodat i WAMP server s možností přeinstalovávání)
- moře času
- dobré a bystré oko
- jazykový cit
- trošku znalostí při vyhledávání řetězců

Nabízím :
- možnost podílet se na testování
- exkluzivní přístup k ještě neveřejným překladům


Hledám :
Čtenáře dokumentace a testery postupů.

Popis: Jejich starostí by mělo být ověření toho, zda jsou postupy srozumitelné a správné.

Požadavky:
- umět číst
- umět opakovat proces dle návodu
- umět pracovat s textovým procesorem a snímačem obrazovek

Nabízím:
- možnost se exkluzivně dostat k dokumentaci

Hosting i s doménou mám, rád pomůžu. Kdyžtak dej nějakej kontakt a můžem se domluvit ;)

"Myslíš,že Ježíš byl Hipík? To tedy byl! Měl dlouhé vlasy a nepracoval" (RedDwarf - Démoni a andělé)

08. úno 2008 06:56 #28815
Odpověď od Nataša Řezníčková
Pokročilý uživatel
Pánové,
myslím, že bych věděla, jak konkrétně na takovýchto stránkách zorganizovat diskusi (a nejenom diskusi), aby se předešlo právě tomuto všemu, co zde zaznívá. Tedy problémům v komunikaci, špatně položeným otázkám, ochotě a nechotě odpovídat, hledat, něčím přispět, nepřátelské atmosféře, kdo komu má odpovídat ap.
Bylo by to naprosto konkrétní, žádné obecné fráze, ale pro ty, které by to zajímalo, mohu přiložit ještě vysvětlení proč to tak je - prostě to zdůvodnit.
Toto asi umím, takové věci mě učili ve škole a něco dala i mnohaletá praxe v oboru.
A protože mi to mnozí asi nebudou věřit, nechám zcela na každém rozhodnutí, zda by si chtěl můj návrh přečíst.
Myslím, že jsem tu dost "ťala do živého" a dle nejrůznějších příspěvků v celé diskusi vidím, že opravdu je potřeba něco s tím udělat.
Kdo by tedy chtěl, může mi poslat osobní vzkaz a já mu svůj návrh pošlu s tím, že bude zcela na něm, jak sním naloží (použije či koš).
Bylo by to vhodné i pro ty, co chtějí založit nový podobný portál, ačkoliv si nemyslím, že by to sami nevěděli, ale mohou z mého návrhu ještě třeba něco doplnit, co v tu chvíli nenapadne.
Může to být můj příspěvek tomuto portálu ZDARMA a vytvořený ve volném čase - třeba místo nějaké češtiny. (Tuto poslední větu prosím myslím jako srandičku, tak se kvůli tomu do mě nepusťte).
No, to je všechno.

08. úno 2008 10:29 #28822
Odpověď od David Zirhut
Admin
Ja uz jsem pred casem nabizel nejen zde na foru, ze bych byl pro to udrzovat v ramci portalu nejake wiki, v ramci ktereho jsem ochoten se aktivne angazovat - doplnovat jednotlive texty.

Predstavu mam takovou, ze se tam budou shromazdovat vsechny mozne informace - casto i odpovedi na opakujici se dotazy a pak i forum bude prehlednejsi, protoze bude mozne vzdy jen vlozit odkaz na konkretni wiki stranku.

Pred casem jiz vznikla i jakasi testovaci instalace, ale stale to zrejme vazne na spusteni nove verze portalu. Verim ze takovou aktivitu po case privitame vsichni

MokrOuš

12. úno 2008 09:11 #29017
Odpověď od HonzaG
Moderátor
Hmmm, tak jsem se těšil na poučné čtení a autorka dodnes nic neposlala. Obdržel někdo z ostatních slibovaný návod?

Předem děkuji za info

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

Powered by Fórum