Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Odkud jste? Potkáme se, budeme spolupracovat?

28. úno 2015 17:54 - 28. úno 2015 17:56 #120497
Odpověď od hrackar
Pokročilý uživatel
Dobrý den,

myslím, že jste to trefil celkem přesně. Ono je problém jednak časový a jednak teritoriální. Né každý je z Prahy a né každý je schopen se dostat někam xx kilometrů z Prahu. Takže ono hledat pravidelné setkání Vám asi půjde s lidmi z bližšího okolí, ale pokud by se tu měli setkat lidi, kteří dělají v oboru s Joomlou tak je to relativně dost složité, protože někteří jsou z Prahy, jiný z okolí, tací z Ostravy a tak bychom mohli pokračovat dokola.

Můžete to zkusit postavit na své menší akci ve Vašem okolí, ale prostě akce kde by se sešlo více opravdu Joomlistů v rámci ČR je dost komplikované zařídit jednou za rok (však kolikrát tu byl JoomlaDAYCZ) natož každý měsíc. Každý měsíc to je dost nereálné.

Myslím si, že by se nejdřív mělo začít na komunitní úrovni v rámci tohoto webu a potom řešit nějaká setkání. Když si všimnete jak to vypadá poslední dobou s těmito stránkami, tak kromě diskuze jsou prakticky mrtvé a to již delší dobu.

Dalo by se řici něco mezi zdechlinou a osobou v kómatu na přístrojích.

Je to možná tvrdé přirovnání, ale prostě tak to je. Jsme asi v tomto svým způsobem unikát. Například sám za sebe mohu říct, že jsem pracovně a rodinně vytížen na téměř 100% s tím, že pokud bych si našel čas se sejít tak asi né každý měsíc ale několikrát do roka by to mohlo být zajímavé.

Jenže také musíte přítáhnout lidi a účastníky, kteří budou v uvozovkách mít co nabídnout aby to bylo zajímavé, protože upřímně jenom proto, že vy a já používáme Joomla! mě žádným způsobem neirituje jít kvůli tomu na pivo a to ještě díky dálce kterou bych absolovoval. To upřímně si raději na to pivo dojdu 300 m do hospůdky od svého bydliště a pokecám s místnima.

Nejdřív bych začal s tímto webem aby žil a ne chcípal. Pak bych uvažoval nad nějakým setkáním na které jak sám jste spozoroval Vám skoro nikdo ani nereaguje krom opět pár lidí co se tu občas mihnou a nebo už z podstaty věci tu pomáhají dalším.

M.K

28. úno 2015 18:23 #120498
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky za odezvu hrackari,

spíš bych to napsal, že "ne každý je ochoten se dostat někam xx kilometrů...". Myslím, že do vlaku či BUSu zvládne nastoupit každý svéprávný člověk.

Máte pravdu, já však plánuju lokální setkání, ne mega celorepublikovou akci. Takže záleží na každém, jakou vzdálenost považuje pro cestu na takovou akci ještě za akceptovatelnou. Co se týče času, je to otázka priorit. Všichni žijeme stejným tempem 24 hod. / den. Někteří toho stihnou více, jiní méně. Je na každém jedinci, co je pro něj důležité a co ještě důležitější. Každého volba.

Ovlivnit chod webu JoomlaPortal.cz není v mých silách, nejsem jeho zakladatelem ani správcem, jsem velice rád za funkční fórum. V CZ existuje více webů o Joomle. Nemyslím, že je nutné spojovat aktivity tohoto webu s osobními setkáváními. Považuji to za dvě různé věci.

Souhlasím, že odezva je vlažná. Akci však budu promovat i jinde, na jiných webech věnujících se Joomle. Když se nás sejde třeba 6-8, bude to fajn. Osobně mám raději menší akce, kde všichni mohou komorně hovořit se všemi.

ad "Jenže také musíte přítáhnout lidi a účastníky, kteří budou v uvozovkách mít co nabídnout aby to bylo zajímavé, protože upřímně jenom proto, že vy a já používáme Joomla! mě žádným způsobem neirituje jít kvůli tomu na pivo a to ještě díky dálce kterou bych absolovoval." - s tím plně souhlasím. Taky mě nebaví akce typu "dáme prostě pivo a o něčem pokecáme". Proto jsem uváděl, že cílím hlavně na komerční weby, kde je Joomla! nástrojem k výdělku peněz či plnění nějakých jiných cílů. V tom spatřuji možnost výměny zkušeností - jak Joomlu nejlépe nastavit a ohnout, aby pomohla k výdělku.

Myslím, že i já mám co nabídnout - alespoň pro začátek.

Akci budu pojímat stylem, jakým jsou pojmuty některé aplikace či software: Je to tak, jak to je, ber nebo nech být.

Nemám v plánu čekat, na "až", "kdyby", "aby", "možná". To není můj styl. Prostě to udělám.

Nyní připravuji konkrétní program, akci vidím tedy na nějaký pátek v březnu, budu dál informovat. Kdo bude chtít, dorazí, kdo ne, nedorazí. Velice jednoduché, žádné složitosti.

Příjemný večer všem!

MaK.

--- -- -

28. úno 2015 19:24 #120499
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Rozhodně je třeba Tvoji snahu ocenit a podpořit. Vždycky musí být někdo, kdo to rozjede. Třeba z toho budou legendární setkání - vím o podobných komunitních, které také vznikaly z "ničeho". Může přijet jeden člověk a může jich tam být hafo. Myslím, že je tu hodně lidí, co "sedí za bukem", třeba si ani netroufnou přispět, neví, jak s Joomlou atd. Určitě by to uvítali.
Za sebe neříkám, že nepřijedu, ale březnový pátek - fakt nevím. Teď jsem koukal na idos, cca 5 hodin cesty, autem samozřejmě néně, ale takových nás tu bude taky dost.
Ještě jednou dík za iniciativu i za ostatní.

28. úno 2015 20:59 #120500
Odpověď od Bong
Moderátor
:woohoo: ...něco mezi zdechlinou a osobou v kómatu na přístrojích... palec nahoru.

A jinak k té akci: Turnov - březen - pátek - Joomla, rád se zůčastním (dokonce 19.3. se tam vyskytuju :) ) Případní účastníci s nedostatkem času... vezměte přítelkyně a rodinky a slibte jim víkend v Českém ráji. Určitě to ocení, že nebudete sedět jen u počítačů. A malé odskočení na akcičku vám budou tolerovat...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

28. úno 2015 23:22 #120505
Odpověď od Cony
Moderátor

MaXoft napsal: Akci budu pojímat stylem, jakým jsou pojmuty některé aplikace či software: Je to tak, jak to je, ber nebo nech být.

Nemám v plánu čekat, na "až", "kdyby", "aby", "možná". To není můj styl. Prostě to udělám.

:) taktéž palec nahoru, takovýto přístup, když na něj máte chuť a čas, je asi jediný možný.

Co se mne týče, budu asi něco mezi "vytíženým člověkem" a "asociálem" :) Ale nebráním se jakékoliv akci, jen se často rozhoduji z minuty na minutu. Na druhou stranu bych se v okolí Turnova také mohl některý víkend v březnu pohybovat...

Co se tykání a Vykání týče - ano na internetu se často tyká, bohužel obvykle v diskusích typu idnes.cz, kde jsou všichni mistři světa, nebo třeba motorkari.cz kde pak dohledat nějakou reálnou informaci není úplně jednoduchý, protože je protkaná vtípky a narážkami všech možných. Zajímavý je že pociťujete Vykání za "studené" - přeci jen tu komunikujeme česky a Vykání je spíše projev úcty než studenosti :)

01. bře 2015 14:35 - 01. bře 2015 14:39 #120507
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Nevím jak kdo pochopil a chápe srovnání "zdechliny a osobou v kómatu" (následující srovnání by bylo asi až příliš "citlivé"), ale pokud bych to (spíš) přirovnal ke "chcípající" rostlině (stromu, kytce), tak všichni okolo ní chodíme, a jen remcáme, že chcípá. "No jo, já jsem ji přece nezasadil. Když už bych měl nějakou jabloň zalejvat, tak radši zasadím svoji, a budu se o ní starat "pořádně", (asi protože z toho bude víc jablek, a budou zaručeně všechny moje)."
Jablka z této jabloně jsou zcela zdarma, ber nebo nech být.

Na workshop zahradníků asi nedorazím.

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

Powered by Fórum