Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Odkud jste? Potkáme se, budeme spolupracovat?

08. zář 2015 08:37 #123315
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Dlouho jsem tu nebyl. Proběhlo nějaké setkání nebo se něco chystá? Všude okolo jsou JoomlaDays (Německo, Polsko), Wordpressáci mají skoro každý měsíc něco, ale Joomla je u nás nějaká zabetonovaná.

Všiml jsem si poslední dobou, že velké množství lidí používá Wordpress. To je o tolik jednodušší a přívětivější než Joomla?

08. zář 2015 08:49 #123316
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Martine, pokud vím, žádné setkání nebylo. Nějaký pokus jsem nastínil, viz níže, ale skoro nikdo nereagoval. To mě trošku demotivovalo.

Možná bych začal u toho "dlouho jsem tu nebyl". Možná k tomu podobně přistupují i ostatní. Proč jsi tu dlouho nebyl?

WordPress má obrovskou podporu uživatelů a vývojářů, hodně silnou komunitu, pravidelné srazy, velice mnoho skvělých pluginů systému "Nainstaluj a funguj". Co se týče samotného CMS, nemyslím si, že je v něčem lepší než Joomla. Pár webů jsem na starších verzích WordPressu stavěl, Joomla se mi však osobně jeví už v základu lépe "štělovací". A kvůli tomu asi pro začátečníky složitější.

Avšak benefity, které jsem zmínil, to všechno předčí. Kdybych před mnoha lety nezačal s Joomlou, asi se rozhodnu jinak. Už kvůli té funkční off-line členské základně.

Diskuzní fórum JoomlaPortalu je skvělé, velký dík silným tahounům, jako je například Bong, Cony, H13 a další. Bez nich by to tady asi už dávno umřelo.

MaK.

--- -- -
Poděkovali: Koudy

09. zář 2015 01:16 #123319
Odpověď od H13
Admin
"Všiml jsem si poslední dobou, že velké množství lidí používá Wordpress"

Ahoj, ano je to tak, Wordpress je momentálně in. K jeho popularitě také přispělo to, že byl (možná ještě je) hodně používán pro spam. Mnoho lidí se neorientuje podle toho, jestli je něco zajímavého, ale podle toho, jestli je to populární a dá se na tom vydělat. A tak začal nabírat hodně na popularitě, ale není to samozřejmě jediný faktor. Wordpress v podstatě není pravej CMS, ale spíš blogovací nástroj a dnešní doba je spíše jednoduchá, takže další důvod proč používat Wordpress.

Nevím, jak u Wordpressu, ale Joomle! hodně uškodili časté změny. Co se týče vnitřku, tak si myslím, že se nedá porovnávat. Joomla! má snad všechny potřebné moderní techniky (OOP, MVC, databázové prostředí, skvělé možnosti v oblasti rozšíření - observers, atd., atd.)

Já osobně jsem měl možnost zkoušet Wordpress a něco pro něj dělat, bohužel jak samotné používání tak programování pro Wordpress pro mě bylo tak složité, že se raději do něčeho, co je spojené s Wordpressem, už nepouštím. Raději Joomlu!, u které pro mě prostě neexistují limity a problémy.

Ale samozřejmě, na Wordpress srazu, by jsi asi dostal jiné informace :-) Většinou je to tak, že prostě každému sedne něco jiného a pokud je to tak na stejno, člověk si vybere to populárnější řešení.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

09. zář 2015 09:23 #123322
Odpověď od Cony
Moderátor
Také jsem měl tu čest s WordPress a musím říct, že je to skvělý jednoduchý nástroj - pokud se používá k tomu, k čemu je určen, tj. na jednoduchý blog. Jakmile se z něj budete snažit udělat něco víc, nedej bože třeba eshop, začne být (alespoň pro mne) strašně komplikovaný a nepochopitelný.

A jak píše H13, z hlediska programování je WordPress opravdu možná i několik generací za Joomlou. I šablony jsou v něm poměrně (mám-li srovnání s Joomlou) složité a není úplně jednoduché se v nich zorientovat.

10. zář 2015 10:16 #123341
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Já Wordpress neznám vůbec. Jenom jak to poslední dobou sleduji, začíná ho používat spousta lidí, které považuji za odborníky - Michal Kubíček, Pavel Ungr,... Denně čtu spousty "IT" webů - czechcrunch, tyinternety, různý marketing na internetu, SEO magazíny atd. - ale NIKDY NIKDE jsem nenarazil na slovo Joomla. VŽDY Wordpress.

Já osobně bych nějaké setkání a výměnu zkušeností uvítal. Podívat se, jak to dělají ostatní. Joomlu jsem se naučil sám a v životě jsem neviděl, jak dělá weby v Joomla někdo jiný a kromě loňských JoomlaDays jsem se s žádným Joomlařem nepotkal. Ani mi nepřipadá, že by nás bylo nějak málo, vpravo dole mi to tady na joomlaportal.cz ukazuje 300 až 400 připojených lidí.

10. zář 2015 12:03 #123342
Odpověď od Bong
Moderátor
Statistiky a počty jsou ošidná věc.
Když si vezmete, že je tu na fóru registrováno skoro 19000 uživatelů a v ČR je nějakých 6200 obcí. Měl byste narazit i té poslední pr**li na 3 Joomlaře :-)
Podobné to je s počtem online uživatelů, je to jen číslo, které nikdy neukazuje počet uživatelů z masa a kostí v reálném čase...

Před časem jsem se pokoušel překládat jedno rozšíření, které bylo určeno pro Wordpress a také Joomlu. Jazykové soubory byly z Wordpressu, výsledkem byla spousta ztraceného času a znechucení nad komplikovaností, těžkopádností a neefektivností této práce...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum