Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Odkud jste? Potkáme se, budeme spolupracovat?

05. říj 2015 15:24 - 05. říj 2015 15:31 #123752
Odpověď od Bart
Moderátor

MaXoft napsal: Barte, to jsou podmínky :-) Kdyby to takhle brali všichni, tak asi žádné setkání nebude.

MaK.

Ale vůbec MaKu, žádné podmínky nemám. Ovšem nevidím smyl dělat nějakou prezentaci, setkání, workshop ve 3-4 lidech. Když jich bude aspoň 10 a více, tak to už smyl rozhodně má.

JInak to co píše svatas je pravda. Já sice začínal jako úplná "lama", bez jakýchkoliv znalosti o webu, natož o redakčních systémech, programování apod.. A to činností "pokus, omyl" a také s přispěním zdejšího fora. Časem jsem se ovšem snažil alespoň trošku přidat ruku k dílu (aspoň myslím). Jenže stálo mě to docela dost času a měl / mám i jiné starosti a povinnosti. Ovšem pokud by se přidali další lidé, kteří by spolupracovali, byla by to pro mě motivace a čas bych si rozhodně více vyhradil. Rád bych opět přidal ruku k dílu. Zatím mám takovou nechuť něco dělat, ale to je to, že nestíhám a není motivace.

Co takhle založit OBČANSKÉ SDRUŽENÍ, jako to má např. komunita kolem UBUNTU?

05. říj 2015 15:26 #123753
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Plně se ztotožňuji s názorem Svatase. Nejdříve je nutné oživit samotný Joomlaportál a teprve potom začít uvažovat o nějakém setkání. Proč třeba někdo z vás, kteří se chcete zúčastnit a přednášet, nenapíše o daném tématu nějaký článek a nejveřejníte zde na portále? Já osobně bych si ho rád přečetl a něco dalšího se přiučil. V současné době sem na portál chodím pouze do fóra a když vidím, že mohu někomu pomoci, tak poradím. Ale i já bych se rád něco přiučil od lidí, kteří mají zkušenosti, třeba s nějakým rozšířením, frameworkem, ...
To, že je to napsané má oproti přednášce tu výhodu, že se k tomu článku mohu kdykoliv vrátit, popř. ho autor může dále rozšiřovat.

05. říj 2015 15:34 #123754
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Jo taaaak, Barte, to si jen nerozumíme :-)

Asi jsem to zprvu zmínil nešikovně. Neměl jsem na mysli mega přednášku, plnou posluchárnu, roztleskávačky, rmoderátora, raut a tak.... ale prostě komorní akci, "přednáška" vsedě, max. s využitím data projektoru, ukázky "za tepla" rovnou s diskusí.

Raději hodnotné informace, které účastníkům pomohou než "nafouklá bublina."

Jestli se sejde lidí 5, 7 či 10 je mi osobně fuk. Za rozumné maximum považuju 15 lidí, aby to (alespoň zatím) fungovalo jako "tým, parta, komunita", ne jako "přednášející vs. publikum".

Mimochodem, začínal jsem s Joomlou 1.5 stejně. Dnes už joomlí info hodně hledám i v zahraničí. Ani náhodou si však nemyslím, že jsem Joomla guru, spíš věčný student.

Občanské sdružení - za mě osobně se mi jeví zatím zbytečné, ale klidně jej založ.

MaK.

--- -- -

05. říj 2015 15:43 #123755
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Houbaku, dobrý názor s těma článkama. Ale nevím, kdo je tady ani editor, kdo články publikuje a jak. Osobně publikuju u sebe na blogu, byť to není zaměřené úplně na Joomlu.

Pokud by na Joomlaportalu přibyl 1 článek měsíčně, tak to je asi stejně tak trochu k prdu. Chtělo by to aspoň 1 týdně. Jenže - kdo je bude psát a o čem? A hlavně - proč?

Taky by se šikla modernizace, doplnění sdílecích social buttonů, možnost odběru novinek via emailing, diskuze přímo pod články,....

Myslím, že webů o Joomle s články, jak, co, kde udělat, nastavit, je v ČR několik. Osobní setkávání Joomlistů však asi žádné. Nebo o něm nevím.

Asi jsem to špatně pojmenoval. Každý si zřejmě představujeme pod pojmem "přednáška" něco jiného. Ok, tak spíš diskuse, debata, prostor pro představení svého workflow od stolu. To je zřejmě přesnější :-)

MaK.

--- -- -

05. říj 2015 15:46 #123756
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
MaK(u),

tohoto názoru si také vážím. Má to hlavu a patu. Jenže ať se na to dívám jak chci, v tomto vlákně se objevilo jen a pouze 7 dskutujících (jestli jsem to dobře spočítal). Jeden organizátor, 3 účastníci a další na vážkách.

Průšvih je v tom, že pak asi nemá cenu se sjíždět ze všech koutů republiky abych se potkal s 10 lidmi, které neznám. To je málo. A pak chápu, proč se to dá organizovat jen s těmi, kteří žijí v jednom městě.

Já se zamýšlím nad něčím jiným - proč neprezentovat svou osobu nejdříve virtuálně? Připravte seriál článků o tom, jak udělat to a to. Ukažte, že o tom něco víte. Nebo natočte video. Když to udělá jen 5 lidí, dá to portálu nový náboj. Je zde v komunitě spousta lidí, které komunita "vypiplala", ale podle obsahu to tak nevypadá.

Na trhu je několik Joomla knih. Proč tu na portále není o nich zmínka? Jsou dobré, špatné nebo jaké? To co může komunitu rozhýbat je to, že se tu bude něco dít. Budu sem chodit abych si přečetl recenzi knih, přečetl si něco o komponentách, které můžu použít nebo si počíst, jak někdo vyřešil stránky sportovního klubu. To jsou jen drobné návrhy a ukázky toho, co se dá dělat. A pak budou mít lidé "touhu" se sejít. Vím to sám, protože mne hodně lidí takhle oslovovalo, protože prostě chtěli vědět, kdo jsem.

Pokud však máme jen tendenci se sejít a ukázat si, jak jsme dobří, protože jsme dokázali udělat to a to, to mne moc neohromí. Zkuste dát setkání nějaký jasný záměr. program není vše. Kdo může přijít? Začátečníci? Majitelé hostingových firem? Kodéři? Já osobně nejsem ani jedno a navržený program mne neoslovil. Ale to neznamená, že někoho dalšího ne, jen prostě nejsem cílová skupina.

Já si pohrávám s jinou myšlenkou - charita a zároveň vzdělávání se. Na globálním webu před nějakou dobou přišli s tím, že našli vhodného "příjemce" (charitativní či jinou neziskovou organizaci) a udělali mu web. Obnášelo to popis toho, co bylo v zadání a výstupem byla podrobná dokumentace, co udělali. Na tomhle se mohou podílet všichni (někdo vytvoří logo, jiný zajistí hosting, další nastaví Joomlu a další přidá šablonu a nastavení komponent apod.)

Pro komunitu bude zajímavý ten popis té případové studie a pro příjemce to, že se dostane k relativně profesionálnímu webu prakticky zdarma. To na co to naráží asi nejvíce je to, že málokomu se chce investovat svůj čas zdarma. Jenže je to dobrý způsob, jak se zviditelnit. Ať už jako komunita, tak i jako jednotlivec.

Všichni známe spoustu sportovních oddílů nadšenců, lokálních divadelních spolků nebo nadací, které prostě nemají zdroje na sebeprezentaci. A nad tím se dá sejít nebo i řešit virtuálně...

A jako inspiraci můžete využít web Um Sem, um tam ( umsemumtam.cz/hledat/vyzvu ).

Svým způsobem je to pevný program, každý se může předvést a taky něco dozvědět.

Rozhodně jsem pro setkávání lidí se stejným zájmem, jen určitá masovost by tomu slušela více.

Jen tak trolím.

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

05. říj 2015 15:49 - 05. říj 2015 15:52 #123757
Odpověď od Bart
Moderátor

MaXoft napsal: Houbaku, dobrý názor s těma článkama. Ale nevím, kdo je tady ani editor, kdo články publikuje a jak. Osobně publikuju u sebe na blogu, byť to není zaměřené úplně na Joomlu.

Pokud máš zájem publikovat články zde na JoomlaPortale (a myslíš to vážně), zkus požádat Honzaga či HonzaKr a práva ti snad přidělí pro psaní článků.
Případně pokud na to spěcháš, tak ho můžeš poslat mě a já ho zveřejním - pokud bude vše v souladu s JP.

Powered by Fórum