Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Idea Odkud jste? Potkáme se, budeme spolupracovat?

18. pro 2014 11:46 #119396
Čau Joomláci,

diskuzní fórum JoomlaPortálu se plní zajímavými příspěvky, je zde mnoho odborníků, profíků. Na CMS Joomla! 1.5, 2.5, 3.x jsem postavil desítky webů. Ale v současnosti se již několik let specializuji na svůj obor. Stavbě webů se už moc věnovat nechci, ani to není časově možné.

Proto mě napadlo, že bude fajn seznámit se blíže s ostatními členy komunity. WordPressáci mají ročně mnoho živých setkání, akcí, srazů. Joomlisté asi jen jeden - JoomlaDay. To je dost málo. Nelze se pak divit, že má WordPress tak velký náskok, veřejnost jej více zná.

Navrhuji trochu poodhalit tajemné nicky a přezdívky. Chcete-li, napište do komentáře, odkud jste, a zda máte zájem o pravidelná setkávání u vás v regionu. Osobně jsem schopen srazy pořádat cca 1× měsíčně v Turnově či Mnichově Hradišti - mám to do těchto měst nejblíž. Současně se mnou by na tyto srazy jezdili cca 2 další Joomlisté.

Hledám šikovné Joomlisty, s nimiž si mohu osobně vyměňovat zkušenosti, poznatky, tipy z praxe, a také na které bych i časem mohl směrovat stavbu webů, ladění šablon, zejména na CMS Joomla! 3.x. Samozřejmě formou placené spolupráce, případně přímo dohazování klientů,...

Odhalíte se? Prozradíte, čím vším se profesně zabýváte? Když jsem si to vymyslel, začínám:

Marián Kábele
  • lokalita Český ráj, nepravidelně jezdím do Mladé Boleslavi, Liberce, Prahy, Brna
  • Moje specializace: obsahový marketing & copywriting
  • Více o mně: www.mariankabele.com , www.codelam.cz
  • Návrh lokality pro setkávání: Turnov nebo Mnichovo Hradiště

Těším se na vaše komentáře!
MaK.

--- -- -

28. úno 2015 11:36 #120485
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Škoda, že na moji výzvu nezareagoval ani 1 člověk. Právě dnes čtu tweety s hastagem #wordcamppraha - kam se na WordPressáky česká komunita Joomly hrabe.

JoomlaPortal.cz je super, ale živá setkání Joomlistů takřka žádná. Proč?

MaK.

--- -- -

28. úno 2015 12:29 #120493
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

těch důvodů může být víc:

- možná je nás hodně málo
- jsme rozseti po celý republice
- někteří mají hodně práce a nestíhají
- jiní zase nevyhledávají sociální kontakt

Byl Joomla!Day, ale ten byl asi hodně moc formální.

Já jsem např. párkrát sledoval, jak se domlouvá schůzka na jakpsátweb, ale opravdu to není jednoduchý, protože sladit termíny lidí, kteří jsou většinou hodně pracovně zaneprázdněni, vyžaduje opravdu enormní nasazení a úspěch není zaručen :-(

A pokud se většina lidí nezná osobně, což je asi náš případ, tak je taky hodně těžký vybrat formu setkání.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

28. úno 2015 12:59 #120494
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky H13 za odezvu,

- že je nás málo, si nemyslím - silná aktivita tohoto fóra tomu nenapovídá.
- rozesetost důvodem být může, ale když se nikdo neozve, nemáme šanci to zjistit (odkud jsi H13?)
- hodně práce - hm, neřekl bych, že je to pádný argument, protože díky setkávání se lidé mohou dozvědět nové věci, které jim ve výsledku ušetří čas a od té práce pomohou
- s antisociály souhlasím, to důvodem být může, byť si pak ale třeba vzájemně škodí sami sobě.

Na JoomlaDayPrague jsem byl, je to jediný živý Joomla střípek v CZ. Chápu, že je těžké domlouvat schůzky, není možné je ladit podle volných termínů jednotlivců. Když je vůle, vždy to nějak jde. Je to otázkou priorit. Sám organizuju i jiné akce pro jiné komunity, schází se nás dost.
--- --- --- --- ---
K věci - akce - Lidi, přijedete na setkání Joomlistů v srdci Českého ráje v Turnově, když jej uspořádám?
  • Program: cca 4 - 5 hodin, někdy v pozdním odpoledni / večer, dobrá dojezdnost z Prahy, Liberce, Pardubic, Jičína, HK, Kolína, Mladé Boleslavi busem, vlakem, autem.
  • Forma: ideálně 1 - 2 nosná témata, aby se účastníci něco dozvěděli a vyměnili si názory + nějaká kratší mikrotémata + volná debata.
  • Cílová skupina: kdo Joomlu používá pro své podnikání, provozuje na ní nějaký byznys, ale vítáni jsou i Joomlisté provozující třeba nějaký magazín, blog.
  • Termín: jaro 2015.
  • Místo: Turnov - salónek restaurace, kde dobře vaří, k dispozici mám projektor (VGA připojení + redukce na MBA, plátno, zvuk).
  • Vstupné: dobrovolné.
  • Co s Joomlou dělám já: provozuji na ní několik vlastních projektů + jsem tvořil na Joomle x webů pro klienty.
  • Moje zaměření: obsahový marketing & copywriting, zajímám se také o SEO a fotografii, více na www.mariankabele.com

  • Těším se na odezvy.

MaK.

--- -- -

28. úno 2015 13:31 - 28. úno 2015 13:44 #120495
Odpověď od fwd
Pokročilý uživatel
Ahoj,

jsem osobně rád, že máš o něco takového snahu. Měl jsem rozepsaný příspěvek, mezitím odepsal H13. Naprosto s ním souhlasím.
K naší komunitě.
Nevím, ale připadá mně taková "trochu studená" oproti ostatním. Tím nemyslím výskyt vulgárních výrazů, jako někde jinde na fórech. Ale třeba moc komunitních webů, kde si vykají není. Mám věk, že bych mohl nabídnout tykání většině fóra, a taky nabízím, ale proti gustu žádný dišputát, přežiju to, to není podstatné. Připadá mně však, že je tu více skupin (konkurenčních), které se sice respektují, ale dobrému duch to moc nepřispívá. Je to jen můj pocit.
K počtu lidí.
Sleduji pokud možno denně forum ( i mnoho jiných), tohle asi tři roky. Je tu pár lidí, kteří neúnavně odpovídají na všechny možné otázky (Bong, H13...) - díky jim moc. Často mně připadá trapné, když člověk není schopný něco pohledat na fóru nebo na netu v minulosti a ptá se na stejné věci dokola. A Bong stále odpovídá. Takový dotazovač se brzy stane "pokročilým uživatelem", neboť se furt ptá a má 200 příspěvků cobydup. Na tohle by byla dobrá setkání.
Pak jsou tu uživatelé, kteří se ozvou, jen, když jim něco nejde a třeba to tu vůbec nečtou. A další. Celkově moc aktivních lidí ale nebude. Nemůžete to číslo někdo z adminů zveřejnit? Nevidím v tom nic tajného. Možná bychom měli více info k setkání.

K samotným setkáním:
Já jsem třeba z DO. Setkání v Praze typu "Večerní joomlapivo" není pro mě úplně idelání. Ideální pro studenta v Praze. Pro mě to znamená cestu odpoledne, zpátky doprava není, tedy přespat atd.. Navrhoval bych třeba někdy letní setkání, pokec, třeba v sobotu. Ale chápu, že zase dalším nevyhoví víkend. NEmusí být v Praze, ale třeba nkde ve "středu zájmu a dojezdu."
Ten Český ráj někdy n víkend by asi stál za to.
Uf už dál nepíšu, to by nikdo nečetl.

28. úno 2015 13:43 #120496
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky, fwd.

Ano, také smekám před Bongem, H13 a dalšími extra výkonnými psavci + znalci, mají můj obdiv. Osobně přiznávám, že fórum denně nečtu, v minulosti jsem se i dost ptal. Ale někdy odpověď nedorazila, tak jsem hledal hlavně na zahraničních fórech, a pak jsem si zde ve fóru častokrát i sám odpověděl, aby to posloužilo dalším.

Co znamená "DO" - Domažlice, Dortmund?

Chápu, že setkání v Praze by bylo asi pro mnoho lidí (vím, nepíšeš že preferuješ Prahu) příjemnější. Osobně nemám problém ani se sobotou, ale vím, že dost lidí víkend obětovat nechce. Proto bych raději volil nějaké všední odpoledne.

Jsem schopen zorganizovat setkání během odpoledne ve všední dny - mimo středy. Přespat se dá i v Turnově, přímo v místě akce. Je na každém, jak si to naplánuje a zorganizuje. Pokud by to třeba bylo v pátek, stačí o pár hodinek utéct dřív z práce, a po akci nemusíš nikam spěchat.

Mým cílem je zavést raději pravidelná menší setkání než nějaké monstr akce jednou za rok. Jako ideál vidím třeba jednou za měsíc.

Těším se na další názory.

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum