Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Idea Odkud jste? Potkáme se, budeme spolupracovat?

05. říj 2015 21:57 #123774
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky za reakci, Fwd,

sociální buttony nemají nic nahrazovat, jen umožnit snazší sdílení obsahu.

ZX Spectrum +2A 128K mám ještě funkční někde v krabici, zlatá to byla doba :-)

ad "Tihle lidé si ani nepřečetli základní příručku" - neházel bych všechnu vinu na ně. Třeba žádnou příručku nenašli. Tak se prostě ptají. Od toho fórum je, ne? Kdyby nebyli tazatelé, fórum zanikne stejně, jako by zaniklo bez odpovídajících, místních matadorů. Jelikož fórum jede dobře, domnívám se, že je vše ok a zatím je poměr vyvážený.

Web není komunity, doména je registrovaná na fyzickou osobu - viz www.nic.cz/whois/?d=joomlaportal.cz
Webhosting asi stejně tak, doména joomla.cz rovněž. Na tom není nic špatného a i díky zakladateli dnes web funguje, za což mu jistě patří velký dík.

Komunity by web třeba byl, kdyby jej například spravovalo občanské sdružení či jiná forma zájmového typu právnické osoby.

Možná je Jan jedním z diskutujících, netuším, všechno je zde takové trochu zahalené tajemstvím, jako by diskutéři nechtěli prozradit svou identitu, napsat něco o sobě, o svých projektech, webech. Asi jsem zde moc krátce, nedokážu přiřadit přezdívky k živým lidem, leda tak Bonga, H13, Houbaka.

I proto se toto vlákno nazývá "Odkud jste? Potkáme se, budeme spolupracovat?" Bohužel jsem se toho zatím moc nedozvěděl :-)

Začneš, Fwd? ;)

MaK.

--- -- -

05. říj 2015 22:27 #123781
Odpověď od Cony
Moderátor

MaXoft napsal: Komunity by web třeba byl, kdyby jej například spravovalo občanské sdružení či jiná forma zájmového typu právnické osoby.

Je přece úplně jedno, na koho je registrována doména. Komunita je i parta dobrovolných hasičů, scházející se v místní hospodě, a je to "jejich" hospoda, i když ne právně. Vymýšlet zakládání nějakých právnických sdružení je IMHO nesmysl, práce by z toho bylo nakonec jen víc (účetnictví apod.) a přínos nulový.

Za to že portál existuje a běží vděčíme HonzoviKr, HonzoviG, Svatasovi a dalším, kteří možná dnes už "rezignovali", ale stále, i když "neviditelně", portál a tím i komunitu podporují. Portál je někde hostovaný a to něco stojí, o systém se někdo stará (aktualizuje jádro, rozšíření atd.), jednou za čas se objeví i nová šablona nebo funkčnost.

Osobně si příliš nedokážu představit pokec u piva o Joomle. U piva obvykle probírám ženský, auta, drby, světový mír a v pokročilejším stádiu náročnější problémy typu řešení celosvětové krize a teorie červích dír :cheer: Nepřál bych Vám slyšet ty závěry.

A s identitou - já např. svojí identitu nijak zvlášť neskrývám, ale ani nemám potřebu jí někomu svěřovat. Joomlaportal si nespojuji s obchodem, nepotřebuji si tedy ani dělat reklamu. Prostě nechci :) Znáte ten starý šproch, "Zkušené uživatele internetu nalezne Google na první stránce, ty nejzkušenější nenalezne vůbec" :P

06. říj 2015 12:03 #123788
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Cony, osobně vnímám rozdíly mezi hasiči a Joomlisty:

Hasiči spolu vše vlastníma rukama budovali a budují, všichni se znají osobně, nic před sebou netají, hospoda je buď obecní či patří jejich sdružení. Hasiči se scházejí pravidelně. Hasiči mají své velení, svého starostu, který "drží partu", který udává směr a dohlíží, aby vše fungovalo, inspiruje, jde příkladem. Hasiči soutěží s ostatními (WordPressáci?) :-), na soutěžích poměřují síly, hecují se, trénují.

Opakuji se: je fajn, že JP existuje, fórum zde je skvělé, díky za to. Zbytek trochu slabší. Zakladatelé a vůdci si musí sami vyjasnit své vize, navrhnout další směr, inspirovat, motivovat. A pak to navrhnout i zbytku komunity. Buď ji to osloví či ne.

Považuji za bláhové domnívat se, že někdo z komunity začne něco sám dělat. Jsem názoru, že nezačne. Jde však jen o můj subjektivní názor.

Pro mě osobně je zatím portál netransparentní, chybí mi zde "odhalení" šéfů, které by mohli ostatní zájemci následovat. Řečnická: "Jak mám spolupracovat s lidmi, které neznám, o nichž nic nevím, netuším, jaké projekty dělají, jaké weby na Joomle postavili, vlastně ani nevím, jak se jmenují a odkud jsou?"

ad "Osobně si příliš nedokážu představit pokec u piva o Joomle." - a co si tedy, ve spojení s Joomlisty, představit dokážeš? Máš nějaký tip nebo jsi tím myslel "scházení se osobně" obecně?

ad šproch - je to tvůj osobní názor, který samozřejmě respektuji, byť mám názor odlišný.

Jak vidno, diskutuje zde jen pár stejných lidí. Zbytek komunity mlčí. Možná na JP chodí prostě jen kvůli fóru a nic jiného je nezajímá. Tip: co třeba se jich zeptat, připravit dotazník, anketu?

Resumé - myslím, že dokud zakladatelé či admini neudají další směr, nic se nezmění a bude to dál takové "tlachání o ničem". Kromě znalostní části fóra, samozřejmě.

Nicméně vše, v tomto vlákně uvedené, nijak neovlivňuje mé přípravy osobního setkání. Až bude vhodná chvíle, založím pro něj nové vlákno.

Fajn den všem!

MaK.

--- -- -

06. říj 2015 12:27 #123791
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Kdysi (cca 4 roky zpět) zde byla sekce Katalog (nebo nějak tak se to jmenovalo), kde byly odkazy na naše/vaše Joomla weby. Mně by se líbilo, kdyby se to obnovilo, abychom si navzájem ukázali, co kdo vytvořil.
Poděkovali: MaK.

06. říj 2015 13:03 #123792
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor

MaXoft napsal: Cony, osobně vnímám rozdíly mezi hasiči a Joomlisty:
Pro mě osobně je zatím portál netransparentní, chybí mi zde "odhalení" šéfů, které by mohli ostatní zájemci následovat. Řečnická: "Jak mám spolupracovat s lidmi, které neznám, o nichž nic nevím, netuším, jaké projekty dělají, jaké weby na Joomle postavili, vlastně ani nevím, jak se jmenují a odkud jsou?"
MaK.


Ehm, ehm. "Se učit, se učit.", našel jsem to celkem snadno. Je pravda, že je to dnes už mírně zasmrádlé, ale ne anonymní...

Svatas
HonzaG

Takže tajemní nebo ne?

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

06. říj 2015 13:13 #123793
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky, Svatasi. Nerozumím tomu "se učit". Ale to je fuk.

Bylo by fajn osvěžit a doplnit do www.joomlaportal.cz/index.php/kontakt + třeba prolinkovat.

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum