Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Odkud jste? Potkáme se, budeme spolupracovat?

01. bře 2015 16:52 #120511
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Jo, asi něco takového chtěl říct. Jak jsem uváděl už v 1. příspěvku, jsem moc rád za toto fórum.

Osobně nemám problém s placením za informace, kupuji si je pravidelně, nevidím na tom nic špatného. Raději zaplatím např. 500 CZK za perfektně sestavené podklady než to x hodin lovit po všech čertech a po kouskách. Je to samozřejmě každého věc, někdo raději volí dobrodužnou, zato zase levnější, cestu.

Nijak bych to nehrotil, 1000 lidí, 1000 názorů, pohoda.

MaK.

--- -- -

01. bře 2015 19:13 - 01. bře 2015 19:15 #120516
Odpověď od karel
Zkušený uživatel
Mariánovo "setkání zahradníků" podporují, a nepovažuji ho za "pokus zasadit vlastní jabloň", a i kdyby, naopak to prospěje k rozšíření jabloní v Čechách.
Naopak jsem chtěl poukázat, že "zdechlou" "jabloň" nemusí nutně udržovat "při životě" jen "Děda Honza", protože ji zasadil, ale i my (více či méně zkušení) "zahradníci", i když roste třeba na "Dědy" pozemku a "jablka nejsou jenom moje".

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

27. kvě 2015 09:46 #121930
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Fíha, to to letí!
Průběžně informuju, že Joomla setkání mám stále v plánu. Jen mi do toho skočily nějaké cesty do zahraničí + pár větších projektů.

- Předpokládaný termín: konec června nebo začátek července 2015. Budete ještě v CZ nebo už někde u moře?
- Místo: srdce Českého ráje - Turnov nebo okolí
- Vstupné: podle skladby témat a nákladů na uspořádání akce

Nástřel témat:

1) Copywriting, optimalizace textů, meta data (jak s nimi pracovat)
2) Obsahový marketing & blogování
3) Emailing + jak jej rozjet, jaké jsou možnosti
4) Jak sestavit cestu zákazníka, implementace prodejního automatizovaného systému (landing page / squeeze page, sales page)
Témata budu dál upřesňovat.
5) Nějaké další nápady? Přispějete něčím vy?

Fajn jarní dny!

MaK.

--- -- -

08. zář 2015 08:37 #123315
Odpověď od Martin70
Zkušený uživatel
Dlouho jsem tu nebyl. Proběhlo nějaké setkání nebo se něco chystá? Všude okolo jsou JoomlaDays (Německo, Polsko), Wordpressáci mají skoro každý měsíc něco, ale Joomla je u nás nějaká zabetonovaná.

Všiml jsem si poslední dobou, že velké množství lidí používá Wordpress. To je o tolik jednodušší a přívětivější než Joomla?

08. zář 2015 08:49 #123316
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Martine, pokud vím, žádné setkání nebylo. Nějaký pokus jsem nastínil, viz níže, ale skoro nikdo nereagoval. To mě trošku demotivovalo.

Možná bych začal u toho "dlouho jsem tu nebyl". Možná k tomu podobně přistupují i ostatní. Proč jsi tu dlouho nebyl?

WordPress má obrovskou podporu uživatelů a vývojářů, hodně silnou komunitu, pravidelné srazy, velice mnoho skvělých pluginů systému "Nainstaluj a funguj". Co se týče samotného CMS, nemyslím si, že je v něčem lepší než Joomla. Pár webů jsem na starších verzích WordPressu stavěl, Joomla se mi však osobně jeví už v základu lépe "štělovací". A kvůli tomu asi pro začátečníky složitější.

Avšak benefity, které jsem zmínil, to všechno předčí. Kdybych před mnoha lety nezačal s Joomlou, asi se rozhodnu jinak. Už kvůli té funkční off-line členské základně.

Diskuzní fórum JoomlaPortalu je skvělé, velký dík silným tahounům, jako je například Bong, Cony, H13 a další. Bez nich by to tady asi už dávno umřelo.

MaK.

--- -- -
Poděkovali: Koudy

09. zář 2015 01:16 #123319
Odpověď od H13
Admin
"Všiml jsem si poslední dobou, že velké množství lidí používá Wordpress"

Ahoj, ano je to tak, Wordpress je momentálně in. K jeho popularitě také přispělo to, že byl (možná ještě je) hodně používán pro spam. Mnoho lidí se neorientuje podle toho, jestli je něco zajímavého, ale podle toho, jestli je to populární a dá se na tom vydělat. A tak začal nabírat hodně na popularitě, ale není to samozřejmě jediný faktor. Wordpress v podstatě není pravej CMS, ale spíš blogovací nástroj a dnešní doba je spíše jednoduchá, takže další důvod proč používat Wordpress.

Nevím, jak u Wordpressu, ale Joomle! hodně uškodili časté změny. Co se týče vnitřku, tak si myslím, že se nedá porovnávat. Joomla! má snad všechny potřebné moderní techniky (OOP, MVC, databázové prostředí, skvělé možnosti v oblasti rozšíření - observers, atd., atd.)

Já osobně jsem měl možnost zkoušet Wordpress a něco pro něj dělat, bohužel jak samotné používání tak programování pro Wordpress pro mě bylo tak složité, že se raději do něčeho, co je spojené s Wordpressem, už nepouštím. Raději Joomlu!, u které pro mě prostě neexistují limity a problémy.

Ale samozřejmě, na Wordpress srazu, by jsi asi dostal jiné informace :-) Většinou je to tak, že prostě každému sedne něco jiného a pokud je to tak na stejno, člověk si vybere to populárnější řešení.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum