Odkud jste? Potkáme se, budeme spolupracovat?

MaK.
18. pro 2014 11:46 #119396
Čau Joomláci,

diskuzní fórum JoomlaPortálu se plní zajímavými příspěvky, je zde mnoho odborníků, profíků. Na CMS Joomla! 1.5, 2.5, 3.x jsem postavil desítky webů. Ale v současnosti se již několik let specializuji na svůj obor. Stavbě webů se už moc věnovat nechci, ani to není časově možné.

Proto mě napadlo, že bude fajn seznámit se blíže s ostatními členy komunity. WordPressáci mají ročně mnoho živých setkání, akcí, srazů. Joomlisté asi jen jeden - JoomlaDay. To je dost málo. Nelze se pak divit, že má WordPress tak velký náskok, veřejnost jej více zná.

Navrhuji trochu poodhalit tajemné nicky a přezdívky. Chcete-li, napište do komentáře, odkud jste, a zda máte zájem o pravidelná setkávání u vás v regionu. Osobně jsem schopen srazy pořádat cca 1× měsíčně v Turnově či Mnichově Hradišti - mám to do těchto měst nejblíž. Současně se mnou by na tyto srazy jezdili cca 2 další Joomlisté.

Hledám šikovné Joomlisty, s nimiž si mohu osobně vyměňovat zkušenosti, poznatky, tipy z praxe, a také na které bych i časem mohl směrovat stavbu webů, ladění šablon, zejména na CMS Joomla! 3.x. Samozřejmě formou placené spolupráce, případně přímo dohazování klientů,...

Odhalíte se? Prozradíte, čím vším se profesně zabýváte? Když jsem si to vymyslel, začínám:

Marián Kábele
 • lokalita Český ráj, nepravidelně jezdím do Mladé Boleslavi, Liberce, Prahy, Brna
 • Moje specializace: obsahový marketing & copywriting
 • Více o mně: www.mariankabele.com , www.codelam.cz
 • Návrh lokality pro setkávání: Turnov nebo Mnichovo Hradiště

Těším se na vaše komentáře!
MaK.

--- -- -

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od MaK.
28. úno 2015 11:36 #120485
Škoda, že na moji výzvu nezareagoval ani 1 člověk. Právě dnes čtu tweety s hastagem #wordcamppraha - kam se na WordPressáky česká komunita Joomly hrabe.

JoomlaPortal.cz je super, ale živá setkání Joomlistů takřka žádná. Proč?

MaK.

--- -- -

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od H13
28. úno 2015 12:29 #120493
Ahoj,

těch důvodů může být víc:

- možná je nás hodně málo
- jsme rozseti po celý republice
- někteří mají hodně práce a nestíhají
- jiní zase nevyhledávají sociální kontakt

Byl Joomla!Day, ale ten byl asi hodně moc formální.

Já jsem např. párkrát sledoval, jak se domlouvá schůzka na jakpsátweb, ale opravdu to není jednoduchý, protože sladit termíny lidí, kteří jsou většinou hodně pracovně zaneprázdněni, vyžaduje opravdu enormní nasazení a úspěch není zaručen :-(

A pokud se většina lidí nezná osobně, což je asi náš případ, tak je taky hodně těžký vybrat formu setkání.

Phoca Gallery - http://www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie (Joomla!)
Phoca Guestbook - http://www.phoca.cz/phocaguestbook - kniha návštěv (Joomla!)
Phoca Download - http://www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů (Joomla!)
Phoca Cart - http://www.phoca.cz/phocacart - e-shop,...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od MaK.
28. úno 2015 12:59 #120494
Díky H13 za odezvu,

- že je nás málo, si nemyslím - silná aktivita tohoto fóra tomu nenapovídá.
- rozesetost důvodem být může, ale když se nikdo neozve, nemáme šanci to zjistit (odkud jsi H13?)
- hodně práce - hm, neřekl bych, že je to pádný argument, protože díky setkávání se lidé mohou dozvědět nové věci, které jim ve výsledku ušetří čas a od té práce pomohou
- s antisociály souhlasím, to důvodem být může, byť si pak ale třeba vzájemně škodí sami sobě.

Na JoomlaDayPrague jsem byl, je to jediný živý Joomla střípek v CZ. Chápu, že je těžké domlouvat schůzky, není možné je ladit podle volných termínů jednotlivců. Když je vůle, vždy to nějak jde. Je to otázkou priorit. Sám organizuju i jiné akce pro jiné komunity, schází se nás dost.
--- --- --- --- ---
K věci - akce - Lidi, přijedete na setkání Joomlistů v srdci Českého ráje v Turnově, když jej uspořádám?
 • Program: cca 4 - 5 hodin, někdy v pozdním odpoledni / večer, dobrá dojezdnost z Prahy, Liberce, Pardubic, Jičína, HK, Kolína, Mladé Boleslavi busem, vlakem, autem.
 • Forma: ideálně 1 - 2 nosná témata, aby se účastníci něco dozvěděli a vyměnili si názory + nějaká kratší mikrotémata + volná debata.
 • Cílová skupina: kdo Joomlu používá pro své podnikání, provozuje na ní nějaký byznys, ale vítáni jsou i Joomlisté provozující třeba nějaký magazín, blog.
 • Termín: jaro 2015.
 • Místo: Turnov - salónek restaurace, kde dobře vaří, k dispozici mám projektor (VGA připojení + redukce na MBA, plátno, zvuk).
 • Vstupné: dobrovolné.
 • Co s Joomlou dělám já: provozuji na ní několik vlastních projektů + jsem tvořil na Joomle x webů pro klienty.
 • Moje zaměření: obsahový marketing & copywriting, zajímám se také o SEO a fotografii, více na www.mariankabele.com

 • Těším se na odezvy.

MaK.

--- -- -

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od fwd
28. úno 2015 13:31 - 28. úno 2015 13:44 #120495
Ahoj,

jsem osobně rád, že máš o něco takového snahu. Měl jsem rozepsaný příspěvek, mezitím odepsal H13. Naprosto s ním souhlasím.
K naší komunitě.
Nevím, ale připadá mně taková "trochu studená" oproti ostatním. Tím nemyslím výskyt vulgárních výrazů, jako někde jinde na fórech. Ale třeba moc komunitních webů, kde si vykají není. Mám věk, že bych mohl nabídnout tykání většině fóra, a taky nabízím, ale proti gustu žádný dišputát, přežiju to, to není podstatné. Připadá mně však, že je tu více skupin (konkurenčních), které se sice respektují, ale dobrému duch to moc nepřispívá. Je to jen můj pocit.
K počtu lidí.
Sleduji pokud možno denně forum ( i mnoho jiných), tohle asi tři roky. Je tu pár lidí, kteří neúnavně odpovídají na všechny možné otázky (Bong, H13...) - díky jim moc. Často mně připadá trapné, když člověk není schopný něco pohledat na fóru nebo na netu v minulosti a ptá se na stejné věci dokola. A Bong stále odpovídá. Takový dotazovač se brzy stane "pokročilým uživatelem", neboť se furt ptá a má 200 příspěvků cobydup. Na tohle by byla dobrá setkání.
Pak jsou tu uživatelé, kteří se ozvou, jen, když jim něco nejde a třeba to tu vůbec nečtou. A další. Celkově moc aktivních lidí ale nebude. Nemůžete to číslo někdo z adminů zveřejnit? Nevidím v tom nic tajného. Možná bychom měli více info k setkání.

K samotným setkáním:
Já jsem třeba z DO. Setkání v Praze typu "Večerní joomlapivo" není pro mě úplně idelání. Ideální pro studenta v Praze. Pro mě to znamená cestu odpoledne, zpátky doprava není, tedy přespat atd.. Navrhoval bych třeba někdy letní setkání, pokec, třeba v sobotu. Ale chápu, že zase dalším nevyhoví víkend. NEmusí být v Praze, ale třeba nkde ve "středu zájmu a dojezdu."
Ten Český ráj někdy n víkend by asi stál za to.
Uf už dál nepíšu, to by nikdo nečetl.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od MaK.
28. úno 2015 13:43 #120496
Díky, fwd.

Ano, také smekám před Bongem, H13 a dalšími extra výkonnými psavci + znalci, mají můj obdiv. Osobně přiznávám, že fórum denně nečtu, v minulosti jsem se i dost ptal. Ale někdy odpověď nedorazila, tak jsem hledal hlavně na zahraničních fórech, a pak jsem si zde ve fóru častokrát i sám odpověděl, aby to posloužilo dalším.

Co znamená "DO" - Domažlice, Dortmund?

Chápu, že setkání v Praze by bylo asi pro mnoho lidí (vím, nepíšeš že preferuješ Prahu) příjemnější. Osobně nemám problém ani se sobotou, ale vím, že dost lidí víkend obětovat nechce. Proto bych raději volil nějaké všední odpoledne.

Jsem schopen zorganizovat setkání během odpoledne ve všední dny - mimo středy. Přespat se dá i v Turnově, přímo v místě akce. Je na každém, jak si to naplánuje a zorganizuje. Pokud by to třeba bylo v pátek, stačí o pár hodinek utéct dřív z práce, a po akci nemusíš nikam spěchat.

Mým cílem je zavést raději pravidelná menší setkání než nějaké monstr akce jednou za rok. Jako ideál vidím třeba jednou za měsíc.

Těším se na další názory.

MaK.

--- -- -

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od hrackar
28. úno 2015 17:54 - 28. úno 2015 17:56 #120497
Dobrý den,

myslím, že jste to trefil celkem přesně. Ono je problém jednak časový a jednak teritoriální. Né každý je z Prahy a né každý je schopen se dostat někam xx kilometrů z Prahu. Takže ono hledat pravidelné setkání Vám asi půjde s lidmi z bližšího okolí, ale pokud by se tu měli setkat lidi, kteří dělají v oboru s Joomlou tak je to relativně dost složité, protože někteří jsou z Prahy, jiný z okolí, tací z Ostravy a tak bychom mohli pokračovat dokola.

Můžete to zkusit postavit na své menší akci ve Vašem okolí, ale prostě akce kde by se sešlo více opravdu Joomlistů v rámci ČR je dost komplikované zařídit jednou za rok (však kolikrát tu byl JoomlaDAYCZ) natož každý měsíc. Každý měsíc to je dost nereálné.

Myslím si, že by se nejdřív mělo začít na komunitní úrovni v rámci tohoto webu a potom řešit nějaká setkání. Když si všimnete jak to vypadá poslední dobou s těmito stránkami, tak kromě diskuze jsou prakticky mrtvé a to již delší dobu.

Dalo by se řici něco mezi zdechlinou a osobou v kómatu na přístrojích.

Je to možná tvrdé přirovnání, ale prostě tak to je. Jsme asi v tomto svým způsobem unikát. Například sám za sebe mohu říct, že jsem pracovně a rodinně vytížen na téměř 100% s tím, že pokud bych si našel čas se sejít tak asi né každý měsíc ale několikrát do roka by to mohlo být zajímavé.

Jenže také musíte přítáhnout lidi a účastníky, kteří budou v uvozovkách mít co nabídnout aby to bylo zajímavé, protože upřímně jenom proto, že vy a já používáme Joomla! mě žádným způsobem neirituje jít kvůli tomu na pivo a to ještě díky dálce kterou bych absolovoval. To upřímně si raději na to pivo dojdu 300 m do hospůdky od svého bydliště a pokecám s místnima.

Nejdřív bych začal s tímto webem aby žil a ne chcípal. Pak bych uvažoval nad nějakým setkáním na které jak sám jste spozoroval Vám skoro nikdo ani nereaguje krom opět pár lidí co se tu občas mihnou a nebo už z podstaty věci tu pomáhají dalším.

M.K

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od MaK.
28. úno 2015 18:23 #120498
Díky za odezvu hrackari,

spíš bych to napsal, že "ne každý je ochoten se dostat někam xx kilometrů...". Myslím, že do vlaku či BUSu zvládne nastoupit každý svéprávný člověk.

Máte pravdu, já však plánuju lokální setkání, ne mega celorepublikovou akci. Takže záleží na každém, jakou vzdálenost považuje pro cestu na takovou akci ještě za akceptovatelnou. Co se týče času, je to otázka priorit. Všichni žijeme stejným tempem 24 hod. / den. Někteří toho stihnou více, jiní méně. Je na každém jedinci, co je pro něj důležité a co ještě důležitější. Každého volba.

Ovlivnit chod webu JoomlaPortal.cz není v mých silách, nejsem jeho zakladatelem ani správcem, jsem velice rád za funkční fórum. V CZ existuje více webů o Joomle. Nemyslím, že je nutné spojovat aktivity tohoto webu s osobními setkáváními. Považuji to za dvě různé věci.

Souhlasím, že odezva je vlažná. Akci však budu promovat i jinde, na jiných webech věnujících se Joomle. Když se nás sejde třeba 6-8, bude to fajn. Osobně mám raději menší akce, kde všichni mohou komorně hovořit se všemi.

ad "Jenže také musíte přítáhnout lidi a účastníky, kteří budou v uvozovkách mít co nabídnout aby to bylo zajímavé, protože upřímně jenom proto, že vy a já používáme Joomla! mě žádným způsobem neirituje jít kvůli tomu na pivo a to ještě díky dálce kterou bych absolovoval." - s tím plně souhlasím. Taky mě nebaví akce typu "dáme prostě pivo a o něčem pokecáme". Proto jsem uváděl, že cílím hlavně na komerční weby, kde je Joomla! nástrojem k výdělku peněz či plnění nějakých jiných cílů. V tom spatřuji možnost výměny zkušeností - jak Joomlu nejlépe nastavit a ohnout, aby pomohla k výdělku.

Myslím, že i já mám co nabídnout - alespoň pro začátek.

Akci budu pojímat stylem, jakým jsou pojmuty některé aplikace či software: Je to tak, jak to je, ber nebo nech být.

Nemám v plánu čekat, na "až", "kdyby", "aby", "možná". To není můj styl. Prostě to udělám.

Nyní připravuji konkrétní program, akci vidím tedy na nějaký pátek v březnu, budu dál informovat. Kdo bude chtít, dorazí, kdo ne, nedorazí. Velice jednoduché, žádné složitosti.

Příjemný večer všem!

MaK.

--- -- -

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od fwd
28. úno 2015 19:24 #120499
Rozhodně je třeba Tvoji snahu ocenit a podpořit. Vždycky musí být někdo, kdo to rozjede. Třeba z toho budou legendární setkání - vím o podobných komunitních, které také vznikaly z "ničeho". Může přijet jeden člověk a může jich tam být hafo. Myslím, že je tu hodně lidí, co "sedí za bukem", třeba si ani netroufnou přispět, neví, jak s Joomlou atd. Určitě by to uvítali.
Za sebe neříkám, že nepřijedu, ale březnový pátek - fakt nevím. Teď jsem koukal na idos, cca 5 hodin cesty, autem samozřejmě néně, ale takových nás tu bude taky dost.
Ještě jednou dík za iniciativu i za ostatní.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Bong
28. úno 2015 20:59 #120500
:woohoo: ...něco mezi zdechlinou a osobou v kómatu na přístrojích... palec nahoru.

A jinak k té akci: Turnov - březen - pátek - Joomla, rád se zůčastním (dokonce 19.3. se tam vyskytuju :) ) Případní účastníci s nedostatkem času... vezměte přítelkyně a rodinky a slibte jim víkend v Českém ráji. Určitě to ocení, že nebudete sedět jen u počítačů. A malé odskočení na akcičku vám budou tolerovat...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
28. úno 2015 23:22 #120505

MaXoft napsal: Akci budu pojímat stylem, jakým jsou pojmuty některé aplikace či software: Je to tak, jak to je, ber nebo nech být.

Nemám v plánu čekat, na "až", "kdyby", "aby", "možná". To není můj styl. Prostě to udělám.

:) taktéž palec nahoru, takovýto přístup, když na něj máte chuť a čas, je asi jediný možný.

Co se mne týče, budu asi něco mezi "vytíženým člověkem" a "asociálem" :) Ale nebráním se jakékoliv akci, jen se často rozhoduji z minuty na minutu. Na druhou stranu bych se v okolí Turnova také mohl některý víkend v březnu pohybovat...

Co se tykání a Vykání týče - ano na internetu se často tyká, bohužel obvykle v diskusích typu idnes.cz, kde jsou všichni mistři světa, nebo třeba motorkari.cz kde pak dohledat nějakou reálnou informaci není úplně jednoduchý, protože je protkaná vtípky a narážkami všech možných. Zajímavý je že pociťujete Vykání za "studené" - přeci jen tu komunikujeme česky a Vykání je spíše projev úcty než studenosti :)

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od karel
01. bře 2015 14:35 - 01. bře 2015 14:39 #120507
Nevím jak kdo pochopil a chápe srovnání "zdechliny a osobou v kómatu" (následující srovnání by bylo asi až příliš "citlivé"), ale pokud bych to (spíš) přirovnal ke "chcípající" rostlině (stromu, kytce), tak všichni okolo ní chodíme, a jen remcáme, že chcípá. "No jo, já jsem ji přece nezasadil. Když už bych měl nějakou jabloň zalejvat, tak radši zasadím svoji, a budu se o ní starat "pořádně", (asi protože z toho bude víc jablek, a budou zaručeně všechny moje)."
Jablka z této jabloně jsou zcela zdarma, ber nebo nech být.

Na workshop zahradníků asi nedorazím.

Znáte-li řešení, sdělte ho - pomůžete ostatním při řešení stejného problému, i případný "rádce" bude vědět, poradil-li správně nebo špatně.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od MaK.
01. bře 2015 16:00 #120508
Karle, díky za názor, ale moc mu nerozumím. Na workshop zahradníků se také nechystám, možná záměna fóra.

MaK.

--- -- -

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Cony
01. bře 2015 16:09 #120509
karel:
Nemyslím si, že je tohle pokus o "zasazení vlastní jabloně" nebo o kritiku "zahradníků". Spíš mi to přijde jako pokus právě o ono oživení zahrádky :) Pokud na to má MaK chuť a nervy je to myslím záslužná činnost, která by třeba mohla i JoomlaPortálu prospět (možná, neumím to úplně posoudit)...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od fwd
01. bře 2015 16:44 - 01. bře 2015 16:46 #120510
Karel0 asi chtěl říct, že je lepší si vypěstovat svoji Jabloon a nikomu nedat kousnout. Ale až začne schnout jedna větev, bude rád za fóŕum i pomoc dalších zahradníků....
Nechci to hrotit, ale je to dneska tak. V osmdesátých létech se potkávaly party nadšenců počítačů a ochotně předávaly znalosti a zkušenosti. Dneska to většina lidí dělá komerčně, proč by tedy něco pustil? Já to beru tak, že někdy potřebuju poradit, když můžu poradím dalším. O to víc si cením zahradníka, který chce sadit svoje jabloně do společného sadu. Jsem rád, že je tohle fórum, aspoň jaké je. Schválně jsem včera koukal na Drupal a Wordpress. Drupalisté mají hoodně staré příspěvky na fóru, podobně CMSMS. Na tom Drupalu mají jen dobře zpracované návody a problémy. Myslím, že naše zahrádka nevypadá tak špatně.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.