Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Idea Phoca Cart

22. čvc 2016 09:34 #127678
Odpověď od Linelabcz
Admin
To MaXoft: smazal jsem pouze moje tři příspěvky a a tvoje reakce na ně. Smazal jsem je, protože se netýkají Phoca cart, NIJAK a upozornil jsem tě přes PM. Prosil jsem tě 3x aby si smazal odkaz na web, kde je jen formulář pro sběr emailů a nic co by Honzu inspirovalo (viz příloha). Žádné demo, možnost testování, žádný podrobný popis funkcí, prostě nic, jen jedna stránka. Takže o co jde? Máš nějaký problém s tím, když tě admin, provozovatel portálu opakovaně poprosí aby si link na tu reklamní stránku smazal? Nelíbí se to ani Honzovi, který zde píše o svém rozšíření.
Přílohy:

22. čvc 2016 10:30 - 22. čvc 2016 10:30 #127679
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Linelab: Promiň, vážený admine, ale smazal jsi příspěvky s odkazy, kde autor popisuje funkce nově vyvíjené prodejní platformy, která je v mnohém třeba podobná Phoca Cart, a ze které se může autor Phoca Cart inspirovat, což píšu už asi po 10.

Že je někde na nějakém webu formulář pro sběr e-mailů? No a co? Ten je dnes na každém druhém webu. Je to zcela běžné. Budeš tedy muset mazat odkazy a příspěvky místních diskutérů jak o závod. Pokud někomu kontakt dávat nechceš, tak prostě nedávej, je to přece na každém, ne? Nechápu, jak to souvisí s odkazem na článek, kde autor popisuje funkce a vývoj svého systému.

Zda mám nějaký problém? Ne, vůbec ne. Já lidem příspěvky ani odkazy nemažu. Problém zde má asi někdo jiný…

Pokud to vadí Honzovi, pak to může napsat sám. Ale v prvním příspěvku tohoto vlákna uváděl: "Pokud by měl někdo nějaký "feature request", napište sem nebo do Phoca fóra: www.phoca.cz/forum (ale aby nedošlo při návrhu nových vlastností k nedorozumění - Phoca Cart má být jednoduchá komponenta, ne robustní komponenta jako např. VirtueMart)"

Z toho jsem pochopil, že tipy na zlepšení své platformy Phoca Cart zřejmě chce. Omlouvám se, ale dál se na toto téma vyjadřovat nebudu, ani odpovídat na tvé další případné dotazy či "obhajoby" mazání příspěvků lidí zde na fóru. Byla by to ztráta času nás obou. Navíc jsem vše popsal v minulém příspěvku. Díky za pochopení a pěkný den.

MaK.

--- -- -

22. čvc 2016 11:58 #127681
Odpověď od Cony
Moderátor

MaXoft napsal: "Nesmyslů", Cony? Prosím, doporuč mi nějaký takový "nesmysl", který umí komunikovat s GoPay a e-mailingovým nástrojem zároveň, a za který nemusím platit měsíční prdu bez ohledu na vytíženost.

Á, to jsem píchl do vosího hnízda :)

Jinak s GoPay funguje například i Virtuemart, po netu jsou k zakoupení nějaké ty pluginy.
A nevím co přesně čekáš od Mailingového nástroje, ale AcyMailing toho umí ve spojení s VM taky docela dost.

Co jsem tím chtěl jen říct je, že podobná řešení jsou ve výsledku silně omezená co do funkčnosti. Prostě pokud něco v tom produktu není, a nepřesvědčíš vývojáře, nebo nezaplatíš (obvykle dost draho), tak to tam nedostaneš ani vlastními silami, ani třeba externistou. Často jsem se již setkal s lidmi, kteří na něčem podobném začali a prostě narazili na limity.

22. čvc 2016 12:19 #127682
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Cony, nepíchl, v pohodě. Když jsem před časem s poslední verzí VM pracoval (tuším v2), žádný plugin pro propojení s GoPay neexistoval. Jen pro staré verze. Je fajn, že se situace vylepšila. Ale VirtueMart je obří kolos. Pro menší projekty jako kanón na vrabce.

ad AcyMailing - ano, posílat e-maily umí. Osobně však nechci provozovat e-mailing na své doméně, z mnoha důvodů. Proto raději používám služby třetích stran, s nimiž umí skvěle fungovat zase další služby. Navíc na AcyMailing nenapojím moderní nástroje, třeba Sumome. A platit cca 10 000 CZK za funkce, které si v jiném nástroji koupíš za desetinu, to ani nebudu komentovat.

O pár příspěvků zpět jsem zmiňoval, že za plugin GoPay či dalších fičur do Phoca Cart rád zaplatím. Nyní je to tedy na H13, až spustí stable. Držím v tom palce.

MaK.

--- -- -

22. čvc 2016 13:00 #127683
Odpověď od Cony
Moderátor

MaXoft napsal: Ale VirtueMart je obří kolos. Pro menší projekty jako kanón na vrabce.

Pod to bych se podepsal :)

MaXoft napsal: A platit cca 10 000 CZK za funkce, které si v jiném nástroji koupíš za desetinu, to ani nebudu komentovat.

A to je právě to, co mi na podobných projektech jako byl ten co jsi uváděl vadí úplně nejvíc. Zblbnou lidi řečma o "již od" apod, a vyberou pár funkcí a řeknou že jsou v ceně. Zákazník když pak jde jinam, tak má přesně tyhle řeči - proč za to platit, když támhleten to má (velmi oblíbeným srovnávačem je alza.cz, kde mimochodem na shopu a systému vyšívá desítka programátorů na plný úvazek). Problém nastane v okamžiku, kdy v těhle projektech již od chceš něco, co tam není. Pak to obvykle není o 10ti tisících, ale buď o daleko vyšší částce, nebo velmi často to prostě nejde.

MaXoft napsal: že za plugin GoPay či dalších fičur do Phoca Cart rád zaplatím

Tak pokud se zadaří a Phoca Cart se rozšíří, určitě se na něj nabalí plno dalších vývojářů, kteří pro něj pluginy vytvářet budou, stejně jako je to u VM, kde rozšíření jdou dnes už asi do tisíců...

22. čvc 2016 13:18 #127684
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Cony, ad finance - asi máme na mysli každý něco trochu jiného. Psal jsem to na základě zkušeností s x e-mailingovými nástroji. Takže ne žádné "již od", ale reálné srovnání features vycházející z letité praxe.

U AcyMailingu je verze Multisite s roční aktualizací cca za 350 EUR (+ daň). To není moc a pro nějaké projekty třeba fajn, pokud si dobře ošéfují vše okolo. Jak jsem psal, osobně o provoz e-mailingu na svém hostingu nestojím + Acy neumí funkce, které používám. Někomu však jistě vyhovuje. Každý, ať si zvolí, co chce.

Ale to už odbíháme od tématu vlákna, hrozí výmaz.

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum