Phoca Cart

Odpověď od Linelabcz
22. čec 2016 09:34 #127678
To MaXoft: smazal jsem pouze moje tři příspěvky a a tvoje reakce na ně. Smazal jsem je, protože se netýkají Phoca cart, NIJAK a upozornil jsem tě přes PM. Prosil jsem tě 3x aby si smazal odkaz na web, kde je jen formulář pro sběr emailů a nic co by Honzu inspirovalo (viz příloha). Žádné demo, možnost testování, žádný podrobný popis funkcí, prostě nic, jen jedna stránka. Takže o co jde? Máš nějaký problém s tím, když tě admin, provozovatel portálu opakovaně poprosí aby si link na tu reklamní stránku smazal? Nelíbí se to ani Honzovi, který zde píše o svém rozšíření.
Přílohy:

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od MaK.
22. čec 2016 10:30 - 22. čec 2016 10:30 #127679
Linelab: Promiň, vážený admine, ale smazal jsi příspěvky s odkazy, kde autor popisuje funkce nově vyvíjené prodejní platformy, která je v mnohém třeba podobná Phoca Cart, a ze které se může autor Phoca Cart inspirovat, což píšu už asi po 10.

Že je někde na nějakém webu formulář pro sběr e-mailů? No a co? Ten je dnes na každém druhém webu. Je to zcela běžné. Budeš tedy muset mazat odkazy a příspěvky místních diskutérů jak o závod. Pokud někomu kontakt dávat nechceš, tak prostě nedávej, je to přece na každém, ne? Nechápu, jak to souvisí s odkazem na článek, kde autor popisuje funkce a vývoj svého systému.

Zda mám nějaký problém? Ne, vůbec ne. Já lidem příspěvky ani odkazy nemažu. Problém zde má asi někdo jiný…

Pokud to vadí Honzovi, pak to může napsat sám. Ale v prvním příspěvku tohoto vlákna uváděl: "Pokud by měl někdo nějaký "feature request", napište sem nebo do Phoca fóra: www.phoca.cz/forum (ale aby nedošlo při návrhu nových vlastností k nedorozumění - Phoca Cart má být jednoduchá komponenta, ne robustní komponenta jako např. VirtueMart)"

Z toho jsem pochopil, že tipy na zlepšení své platformy Phoca Cart zřejmě chce. Omlouvám se, ale dál se na toto téma vyjadřovat nebudu, ani odpovídat na tvé další případné dotazy či "obhajoby" mazání příspěvků lidí zde na fóru. Byla by to ztráta času nás obou. Navíc jsem vše popsal v minulém příspěvku. Díky za pochopení a pěkný den.

MaK.

--- -- -

Odpověď od Cony
22. čec 2016 11:58 #127681

MaXoft napsal: "Nesmyslů", Cony? Prosím, doporuč mi nějaký takový "nesmysl", který umí komunikovat s GoPay a e-mailingovým nástrojem zároveň, a za který nemusím platit měsíční prdu bez ohledu na vytíženost.

Á, to jsem píchl do vosího hnízda :)

Jinak s GoPay funguje například i Virtuemart, po netu jsou k zakoupení nějaké ty pluginy.
A nevím co přesně čekáš od Mailingového nástroje, ale AcyMailing toho umí ve spojení s VM taky docela dost.

Co jsem tím chtěl jen říct je, že podobná řešení jsou ve výsledku silně omezená co do funkčnosti. Prostě pokud něco v tom produktu není, a nepřesvědčíš vývojáře, nebo nezaplatíš (obvykle dost draho), tak to tam nedostaneš ani vlastními silami, ani třeba externistou. Často jsem se již setkal s lidmi, kteří na něčem podobném začali a prostě narazili na limity.

Odpověď od MaK.
22. čec 2016 12:19 #127682
Cony, nepíchl, v pohodě. Když jsem před časem s poslední verzí VM pracoval (tuším v2), žádný plugin pro propojení s GoPay neexistoval. Jen pro staré verze. Je fajn, že se situace vylepšila. Ale VirtueMart je obří kolos. Pro menší projekty jako kanón na vrabce.

ad AcyMailing - ano, posílat e-maily umí. Osobně však nechci provozovat e-mailing na své doméně, z mnoha důvodů. Proto raději používám služby třetích stran, s nimiž umí skvěle fungovat zase další služby. Navíc na AcyMailing nenapojím moderní nástroje, třeba Sumome. A platit cca 10 000 CZK za funkce, které si v jiném nástroji koupíš za desetinu, to ani nebudu komentovat.

O pár příspěvků zpět jsem zmiňoval, že za plugin GoPay či dalších fičur do Phoca Cart rád zaplatím. Nyní je to tedy na H13, až spustí stable. Držím v tom palce.

MaK.

--- -- -

Odpověď od Cony
22. čec 2016 13:00 #127683

MaXoft napsal: Ale VirtueMart je obří kolos. Pro menší projekty jako kanón na vrabce.

Pod to bych se podepsal :)

MaXoft napsal: A platit cca 10 000 CZK za funkce, které si v jiném nástroji koupíš za desetinu, to ani nebudu komentovat.

A to je právě to, co mi na podobných projektech jako byl ten co jsi uváděl vadí úplně nejvíc. Zblbnou lidi řečma o "již od" apod, a vyberou pár funkcí a řeknou že jsou v ceně. Zákazník když pak jde jinam, tak má přesně tyhle řeči - proč za to platit, když támhleten to má (velmi oblíbeným srovnávačem je alza.cz, kde mimochodem na shopu a systému vyšívá desítka programátorů na plný úvazek). Problém nastane v okamžiku, kdy v těhle projektech již od chceš něco, co tam není. Pak to obvykle není o 10ti tisících, ale buď o daleko vyšší částce, nebo velmi často to prostě nejde.

MaXoft napsal: že za plugin GoPay či dalších fičur do Phoca Cart rád zaplatím

Tak pokud se zadaří a Phoca Cart se rozšíří, určitě se na něj nabalí plno dalších vývojářů, kteří pro něj pluginy vytvářet budou, stejně jako je to u VM, kde rozšíření jdou dnes už asi do tisíců...

Odpověď od MaK.
22. čec 2016 13:18 #127684
Cony, ad finance - asi máme na mysli každý něco trochu jiného. Psal jsem to na základě zkušeností s x e-mailingovými nástroji. Takže ne žádné "již od", ale reálné srovnání features vycházející z letité praxe.

U AcyMailingu je verze Multisite s roční aktualizací cca za 350 EUR (+ daň). To není moc a pro nějaké projekty třeba fajn, pokud si dobře ošéfují vše okolo. Jak jsem psal, osobně o provoz e-mailingu na svém hostingu nestojím + Acy neumí funkce, které používám. Někomu však jistě vyhovuje. Každý, ať si zvolí, co chce.

Ale to už odbíháme od tématu vlákna, hrozí výmaz.

MaK.

--- -- -

Odpověď od H13
22. čec 2016 15:05 - 25. čec 2016 01:26 #127686
Já bych ještě něco upřesnil:

Autory oné "konkurenční" platformy S*****e Shop osobně neznám, jen jsem na ně náhodou narazil.

Nevím, jak mám číst ty uvozovky, každopádně, o konkurenční platformu se nejedná. Ta služba je v podstatě kopií služby paddle, s kterou Phoca Cart umí pracovat. To znamená, že bychom spíš mohli mluvit o možné implementaci, pokud by existovalo nějaké api, ale ... viz poslední odstavec.

Externí platební bránou myslím takovou, že tvoje aplikace na tvém webu zobrazuje jen kategorie, produtky, ceny, apod. ale jakmile zákazník klikne na "vlož do košíku", vše se přesouvá na danou službu: koupě, download, řešení papírování, atd. Služba si hlídá vše a pak následně s tebou vyúčtovává.

A teď ten poslední odstavec. Co se "zdejším" nelíbí, je to:

- že ta služba není funkční a že jde zatím jen o sběr emailů a jmen - je to prostě nějaký nefungující marketingový projekt
- že je to(nebo spíš bude) jedna z mnoha služeb, které takto působí
- ta služba neobsahuje žádné kokrétní a seriozní informace - např. jak jsem psal, jak ti můžou strhnout jen 5%, když např. za platbu přes Paypal se strhává 5 - 10% To budou ty zbylá procenta dotovat?
- atd.

Až to bude zaběhlá, fungující služba a bude opravdu zajímavá, bude s tím mít někdo zkušenosti a bude mít API, pak samozřejmě nic nebrání tomu, abych se na to podíval a případně do Phoca Cart implementoval.

Jak jsem psal, platební metody, externí platební brány a pod. prostě teď musí počkat, prvně se musím soustředit na komponentu samotnou. A i když je to rychlá a jednoduchá komponenta, je to e-shop komponenta a je mnohonásobně větší než ostatní komponenty. To znamená, mnohonásobně víc možností obsažení chyb. Proto je teď potřeba hlavně testovat základní funkce.

Phoca Gallery - http://www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie (Joomla!)
Phoca Guestbook - http://www.phoca.cz/phocaguestbook - kniha návštěv (Joomla!)
Phoca Download - http://www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů (Joomla!)
Phoca Cart - http://www.phoca.cz/phocacart - e-shop,...

Odpověď od MaK.
22. čec 2016 15:18 #127687
H13, hele já nevím, neznám jejich interní politiku. Jen mi to přišlo zajímavé pro inspiraci. To je všechno. Dával jsem i link na popis funkcí na autorově blogu, byl smazán. Vím, že hatovat je velice jednoduché, zato něco funkčního vytvořit naopak složité. Proto si každé takové aktivity kohokoliv vážím. To, že někdo sbírá kontakty předem, je ve světě u nově vznikajících služeb běžné. Jsem čekatelem u x projektů.

Pokud mi někdo něco takového vytvoří na Joomle, napojí to na GoPay a na e-mailingový systém, který používám (obojí má API), budu si chrochtat blahem a rád zaplatím. Bohužel takových appek, komponent či čehokoliv je pro CZ prostředí v podstatě nula. Tedy na Joomle nula. Jen ten VM + GoPay plugin. Anebo o těch rozšířeních možná nevím.

MaK.

--- -- -

Odpověď od MaK.
22. čec 2016 15:32 - 25. čec 2016 01:38 #127688
H13, ještě ad ceny, abys měl přehled.

ad PayPal - nevím, jak jsi dospěl k takovým částkám. Pro jistotu se právě dívám na poplatky u GoPay, a vidím tam aktuálně 2,2 % + 3 CZK za transakci. U jiných e-peněženek i on-line plateb stejně. Při větším objemu nebo u velkých klientů to bude asi ještě o dost méně.

btw - nikdo přece nechce, abys implementoval S**** Shop (nebo jak se to jmenuje). Nic takového jsem nikde nepsal. Uváděl jsem jen pro inspiraci. O implementaci jsem psal pouze v souvislosti s branou GoPay.

Takže se těším na možnosti Phoca Cart :)

MaK.

--- -- -

Odpověď od H13
22. čec 2016 16:12 - 22. čec 2016 16:20 #127689

ad PayPal - nevím, jak jsi dospěl k takovým částkám

PayPal je de facto monopol v oblasti plateb, pokud se tady bavíme o ostatních platebních branách, bavíme se v souvislosti s PayPalem o "hračkách pro děti".

Proto si PayPal může účtovat vyšší poplatky, než to dělají ostatní

Poplatky za platby na PayPalu se pohybují od 5 - 10% (pozor, započítávám i fixní sazbu), příklad, platba:

10 EUR --> poplatek 0,69 EUR --> tedy: 6,9%
7 USD --> poplatek 0,63 USD -->tedy 9%
5 EUR --> poplatek 0,52 --> 10,4%

Samozřejmě, klasická matematika, čím nižší platba, tím vyšší poplatek (velmi nepříjemné u mikroplateb)

A samozřejmě to není vše, pokud např. chceš z PayPalu převádět peníze na svůj bankovní účet a máš je v cizí měně, PayPal sám provede směnu svým vlastním kurzem. Např.:
Pokud je kurz vyhlášený ČNB: 1 EUR = 27,025, pak na PayPalu je 1 EUR = 26,323.

Pokud máš EUR účet v české bance a chceš převést EUR z PayPalu na EUR účet v české bance, tak to není možné. Z PayPalu můžeš převádět pouze na CZK účet - směna se provádí přímo na PayPalu.

K tvým údajům:

GoPay: 2,2% + 3 Kč

Někdo ti zaplatí za služby 100,- Kč, poplatek je tedy:

2,2 % ze 100 = 2,20 + 3 = 5,20 Kč (ve skutečnosti je poplatek 5,2 %)

Služba na kterou jsi odkazoval, ti strhává 5% z obratu, tedy v našem případě:

5% ze 100 = 5 Kč.

Kdo tedy doplatí těch 0,20 Kč? Jedná se o dobročinnou organizaci?

Phoca Download - http://www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů (Joomla!)

Odpověď od MaK.
22. čec 2016 16:24 #127690
H13, osobně zpravidla neprodávám produkty za stovku. Nevím, kdo zaplatí sumu, o které píšeš. To se musíš asi zeptat autorů. Ale spíš si myslím, že to chápeš nesprávně. Autoři, myslím, uvádějí, že zaplatíš 5 % jim za jejich službu.

Plus samozřejmě platíš za platební bránu a transakce přes ni, jelikož s platební branou si musí každý uzavřít smlouvu sám a získat potřebné přístupové kódy. Takže podle ceníku, který mám třeba teď před očima já, je to pak celkem 7,2 % + 3 CZK za transakci. To je asi správný výpočet.

Prodáš, jak píšeš, například produkt za 100 CZK, po cestě ti z toho zmizí 10,20 CZK, počítám-li dobře. Tudíž reálný poplatek = cca 10 %. Nicméně nevím, proč tady řešíme cenovou politiku cizího subjektu B)

MaK.

--- -- -

Odpověď od H13
22. čec 2016 16:54 #127691

Nicméně nevím, proč tady řešíme cenovou politiku cizího subjektu

Pokud bych tu službu měl někdy v budoucnu implementovat, je to pro mě velmi důležité. Ze všech pohledů.

- pokud je na webu napsáno: "Za celý systém platíte pouze 5% z vyfakturované částky", osobně to chápu tak, že se o nic nestarám, vše přenechávám třetí straně a pokud mi zákazník zaplatí 100 Kč, nezajímá mě jakou platební metodu použil, pak přenechám poplatek 5 Kč z tého částky této službě.

Pravděpodobně to tak nebude, protože někdo musí zaplatit ty poplatky za platební brány.

jelikož s platební branou si musí každý uzavřít smlouvu sám a získat potřebné přístupové kódy

Takhle to asi fungovat nemůže, protože pak by za tebe nemohli řešit věci jako jsou MOSS a podobně. U MOSS se předpokládá, že tvým partnerem nebude koncový zákazník, ale právě tento zprostředkovatel, aby on za tebe řešil všechny potřebné záležitosti MOSS.

osobně zpravidla neprodávám produkty za stovku

Ano, ty možná ne, ale ve světě mikroplateb je 100 Kč "závratná suma" :-)

Každopádně, co jsem tím chtěl říct, je, že pokud bych měl něco implementovat do Phoca Cart, pak ta služba musí běžet, musí mít nějakou historii a úplně nejlepší je znát někoho, kdo s ní má zkušensti. Pro implementaci musí být prostě všechny informace dostupné.

Ale jak jsem psal, pro podobnou službu už v Phoca Cart podpora je, takže případná implementace v budoucnosti nemusí být problém.

Odpověď od MaK.
22. čec 2016 17:11 - 25. čec 2016 01:38 #127692
H13, to je fajn, že se zajímáš o okolní projekty.

ad GoPay - to nevím. Ale doposud z GoPay vždy chtěli uzavřít smlouvu s konečným subjektem, ať šlo o mikroslužbu či e-shop. Jinak prostě nezprovoznili účet, nepředali žádné kódy. Dává mi to i logiku. Stejně to funguje u všech dalších zprostředkovatelů, které v CZ znám, třeba u FAPI. Pokud to kucí ze S****Shop vymysleli nějak jinak, netuším. Uvidíme.

ad poplatky - zeptal jsem se na ně komentářem. Až odpoví, dám vědět, zajímá-li tě to. Z toho pak bude asi jasné, zda za uživatele budou nějak řešit tu smluvní dokumentaci s GoPay.

Podle mě ale máme pořád trošku "šum". Píšeš o implementaci celé té služby, jako bude třeba S*****Shop nebo obdobné takové? V tom si asi nerozumíme, já celou dobu zmiňuju jen implemetaci platební brány, ne celé té "konkurenční" služby.

MaK.

--- -- -

Odpověď od H13
22. čec 2016 18:53 - 25. čec 2016 01:25 #127694

Podle mě ale máme pořád trošku "šum". Píšeš o implementaci celé té služby, jako bude třeba S****e Shop nebo obdobné takové? V tom si asi nerozumíme, já celou dobu zmiňuju jen implemetaci platební brány, ne celé té "konkurenční" služby.

Ano, pak je to komunikační šum, vše se tady "motalo" okolo této služby, takže jsem se zaměřoval na ni.

To, co jsem popisoval, platilo pro službu S****e Shop, pokud jde O GoPay, zřejmě bude mít podobné API jako PayPal a pak je samozřejmě otázkou času a poptávky, jestli pro ni vznikne plugin.

Všeobecně můžeš pro e-shop využít obě dvě služby. U první zobrazuješ pouze nabídku a košík už následně funguje na službě, u druhé je to klasická platební brána, která ti posílá informace o platbě a vše se řeší na tvých stránkách. A obojí jde do e-shopu zakomponovat. Možná i proto vznikl ten komunikační šum.

Každá z následujících tří věci je různá:
e-shop ( A ) není platební brána ( B ) a platební brána a e-shop zvlášť nejsou služby ( C ), které za tebe řeší vše technické a účetní.

( A ) může implementovat ( B ) i (C)
( C ) může implementovat ( B )
Pokud (A) implementuje ( B ), může se stát pro jiný ( A ) službou ( C ) :-)

Odpověď od MaK.
22. čec 2016 19:06 #127696
H13, ad "můžeš pro e-shop využít obě dvě služby" - jj, jasně, tou první verzí je třeba FAPI - vložíš do Joomly jen objednávkový script, a FAPI už vše odbaví i odešle zakoupený dokument + předá kontakt do SmartEmailingu.

ad A, B, C - ano, viz právě to FAPI, které řeší, ve spojení s GoPay, B+C.

MaK.

--- -- -