Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Phoca Cart

16. lis 2016 12:47 #129208
Odpověď od Teofil
Návštěvník
OK, tak jsem si to myslel správně. Musím to "politicky" vysvětlit zákazníkovi. Já osobně vůbec nechápu, proč to chce bez DPH. Stejně se to platí včetně DPH a pak si odečítají z daní ne? Navíc to komplikuje další kroky košíku, dopravy atd.

16. lis 2016 13:02 #129209
Odpověď od Cony
Moderátor

Teofil napsal: Já osobně vůbec nechápu, proč to chce bez DPH.

U velkoobchodu je to poměrně běžné. Zákazníci prostě myslí v cenách bez daně...

16. lis 2016 17:54 - 16. lis 2016 18:01 #129211
Odpověď od H13
Admin

U velkoobchodu je to poměrně běžné. Zákazníci prostě myslí v cenách bez daně...


No, viděl bych to spíš tak, že prodejci hrají psychologickou hru na zákazníka (něco jako baťovské ceny). Cena bez DPH vypadá psychologicky líp než cena s DPH.

Osobně, když mi řemeslník jednou řekl, že ta cena, kterou myslel, byla bez DPH, tak na minutu skončil (jakožto koncový zákazník - fyzická osoba - jsem to považoval za podvod - to je samozřejmě jiný případ)

Stejně tak jsem viděl problém u jednoho velkého nejmenovaného velkoobchodního řetězce, který uvádí ceny bez DPH - a malým písmem ceny s DPH, ale pouze násobené počtem kusů v balení, takže člověk nevidí ihned cenu za kus s DPH (jen cenu za kus bez DPH, nebo cenu balení s DPH) - Všichni, i plátci DPH, platí na pokladně cenu s DPH. Tedy, kde je cena bez DPH, měla by být i cena s DPH a její sazba.

Osobně jsem do toho nejmenovaného obchodního řetězce přestal chodit, protože se mi špatně srovnávaly ceny a přepočítavat jsem něchtěl. Pokud zákazník myslí v cenách bez daně, pak je to podle mě špatně, protože mu chybí srovnání s obchody, kde udávají skutečnou cenu. Maloobchod a velkoobchod - tyto termíny v podstatě už nemají význam, zvlášť pokud se maloobchodní (i internetové maloobchodní) prodejny dostávají pod cenu velkoobchodů, což pro mě byl další důvod přestat chodit do toho velkoobchodu. Kromě toho mě taky vadilo, že když jsem chtěl vstoupit do obchodu, musel jsem se identifikovat a když jsem chtěl vystoupit, procházel jsem kontrolou - no prostě si mě jako zákazníka vážili a proto mě jen obtěžovali a nedodávali skutečné informace. :-)

Zákazník má všechny špatný vlastnosti, jen jednu dobrou - má peníze (občas :-) ), proto nutit svého zákazníka k tomu, aby si sám přepočítával, kolik skutečně zaplatí, to asi není dobrý tah (podle mě negativa zatížení zákazníka převýší nad nekorektním pozitivem psychologicky nižší ceny bez DPH)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. lis 2016 18:17 #129212
Odpověď od Cony
Moderátor
Velkoobchodem jsem myslel spíš B2B, tj. nákup pro další prodej. Pak, co mám zkušenosti, jsou opravdu zákazníci, kteří chtějí ty ceny vidět bez daně. Druhým případem by mohl být prodej do EU, kde pro EU registrovaného zákazníka je cena bez daně podstatnější, právě aby nemusel přepočítávat.

Jinak v tom nejmenovaném obchodě je to fakt běs :-)

13. pro 2016 20:35 #129565
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

vzhledem k implementaci XML a CSV import/exportu nebude vydána stable verze, ale RC4:



snad během dneška nebo zítra.

Zase bych poprosil o testování.

Děkuji

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

15. pro 2016 01:51 #129604
Odpověď od H13
Admin
Verze 3.0.0 RC4 vydána:
phoca.cz/news/921-phoca-cart-version-3-0-0-rc4-released

Původně měla být už stable, ale vzhledem ke zdejší diskuzi a implementaci Import/Export funkce zatím ještě v RC (je hlavně potřeba otestovat ten import a export)

Děkuji.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum