Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Idea Phoca Cart

28. dub 2017 16:38 #131193
Odpověď od Cony
Moderátor
Moc pěkný...

02. kvě 2017 16:03 #131233
Odpověď od Bong
Moderátor
Mám pár stránek s Phoca Cart, různých verzí, i beta. Zatím nefungovaly instalace s možností upgrade. Bude automatická aktualizace ošetřena v ostré verzi? Nebo třeba bude stačit načisto instalovat a importovat ze starých třeba v phpMyadmin?

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

03. kvě 2017 00:34 - 03. kvě 2017 00:35 #131238
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, co se týče souborů, tak aktualizace funguje normálně. To znamená, že při instalování nové verze se standardně updatují soubory.

Co se týče databáze, tak při upgradu je Joomla! hodně "citlivá", každý upgrade má svůj sql soubor (např. 3.0.2.sql) a může nastat problém při instalaci stejný verze, starší verze apod.

Proto jsem mezi vývojové verze (např. RC5 -> RC6) tyto upgrade soubory nedával. Pokud např. upgraduješ z RC5 na RC6, soubory se updatují normálně, a pak se provede manuální upgrade databáze:

v souboru: administrator/components/com_phocacart/install/sql/mysql/install.utf8.sql se manuálně provedou dotazy pod:
Code:
-- --------- -- RC5 -> RC6 -- ---------

Od stable už samozřejmě bude fungovat standardní upgrade - jak soubory, tak databáze.

Teď, pokud máš standardní přístup do databáze, např. pomocí phpMyAdmin, pak stačí nainstalovat nejnovější verzi a provést všechny sql dotazy od poslední instalované verze.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Bong

09. kvě 2017 13:58 #131329
Odpověď od H13
Admin
Video návod - Setup Wizard od Tima Davise - Basic Joomla Tutorials:


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

15. kvě 2017 12:45 #131386
Odpověď od H13
Admin
Phoca Cart - kalkulace:


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

15. kvě 2017 17:31 - 15. kvě 2017 18:00 #131390
Odpověď od Bong
Moderátor
Byl jsem nucen začít intenzivně pracovat s Phoca Cart a musím řidat pár postřehů z praxe:

Narazil jsem na problémy s možností zobrazení:

Na stránce kategorie nejde nastavit, aby se podkategorie zobrazovaly "normálně" (jako kategorie 1 úrovně), vždy jsou jen jako seznam menu.

Na stránce kategorie, která neobsahuje žádné produkty, ale třeba podkategorie s produkty, se tyto nedají zobrazit. Tedy jinak, nelze zobrazit produkty z podkategorií v nadřazené kategorii.

V režimu zobrazení položek jako seznamu překrývá ta grafika (modrá a žlutá proužka ... Nový a Doporučený...) vpravo v rohu cenu produktu, podle mě by stačilo zarovnávat ceny do spodní části (bude fungovat jen pokud existuje nějaký zobrazení zkrácený popis).

Dále na "problémy" s uživatelsky přívětivým ovládáním:

Produkt se dá přiřadit do více kategorií, ale pouze přímo při editaci produktu. Pokud někdy později potřebuji zařadit větší množství produktů i k jiným kategoriím, čeká mě otravná klikací pakárna. To samé je u štítků, nebo třeba souvisejících produktů, výrobců,... atributy lze třeba kopírovat, ale specifikace už ne.

Vkládání obrázků tradičně joomlovsky komplikované a pro navádění většího počtu položek téměř nepoužitelné (ale podobně blbě to mají i další shopy). U shopu bych to viděl asi ve stylu táhni-pusť... hodit jeden obrázek hlavní, přetáhnout hromadně další... ovšem s tím, že se ve složce obrázků vytvoří pro každý produkt podsložka s obrázky (třeba podle aliasu položky). jinak jsou ty tisíce obrázků při hledání nepoužitelné...

Strašně mi chybí nějaká možnost skrývat pole a záložky ve formulářích. To zase všeobecný problém, ale u shopu když při zadávání strávím polovinu času rolováním a překlikáváním je to snad horší.
Když nepoužívám například některý z kódů EAN, MPN,... ale i třeba krátký popis, nebo třeba i některé celé další záložky s funkcemi, ušetří mi možnost skrytí spoustu času.
Stejné je to i třeba s ikonami na hlavním panelu, případně nabídkami.

A nakonec i asi funkčnost:

Export - import, funguje jak má, lze jej při troše šikovnosti využít i pro import produktů a ostatního z jiných shopů... Ale narazil jsem na problém při exportu do CSV. Když popis produktu obsahuje HTML, konkrétně seznam s odrážkami,
tak se všechny <ul> a <li> nacpou vždy na nový řádek a při importu pak soubor hlásí třeba dvojnásobný počet nalezených položek k importu... a import skončí zamrznutím...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

Powered by Fórum