Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Phoca Cart

04. bře 2015 10:09 #120583
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Ahoj H13, nějaký progres ohledně Phoca Cart?

Právě hledám nějaké jednoduché řešení na prodej služeb. Mám počkat na Phoca Cart?

Díky. MaK.

--- -- -

04. bře 2015 10:58 #120586
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, ohledně Phoca Cart ne, ale musel jsem vývoj zase na chvíli přerušit, protože se nečekaně rozhodlo u uzavření joomlacode.org, kde mám přes 1400 souborů, musel jsem hledat náhradu. Kromě toho, že přesun 1400 si spíš vyžádal automatický řešení (takže jsem strávil hodně času na tvorbě skriptu), taky nelze najít úplně ideální místo. Zrovna dnes snad ale migruju a uvidím jak to bude fungovat. Pokud bude vše Ok, tak je zase na řadě Phoca Cart. Čas ale raději nikdy neříkám, protože člověk prostě nikdy neví, co nastane (a teď od vánoc to bylo pořád něco :-( )

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

04. bře 2015 11:10 #120587
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Díky za info H13. To je na pytlik, že ruší JoomlaCode.org. Snad to není nějaký náznak ne/vývoje Joomly.

Držím palce!

MaK.

--- -- -

17. dub 2015 19:52 #121484
Odpověď od Stanislav K.
Začátečník
Ahoj, chci se podělit se zkušeností s používáním Phoca Cart, momentálně pracuji na stránce 404, která mi na webu už funguje. Pokud ale zadám zdeformovaný odkaz v konci adresy, která už odkazuje do Phoca modulu, stránka mi zobrazí prázdný (neexistující) produkt, viz. zdeformovaný konec odkazu www.arboldeseda.com/cs/seznam-kategorii-...onbony-oranzovazhghf
Myslíte, že to půjde upravit nebo je to tzv. vlastnost, se kterou nepůjde nic dělat :-) Děkuji

17. dub 2015 22:18 #121485
Odpověď od Cony
Moderátor
Vy ale nemate "zdeformovaný" jen konec odkazu, ale chybí Vám v něm hlavně ID položky, tj. číslo 51 na začátku poslední části.

Phoca Cart je zatím v beta verze, zde zřejmě nepočítá s tím, že by někoho napadlo zadávat náhodná URL a zkoumat jejich funkčnost.

19. dub 2015 01:02 - 19. dub 2015 21:57 #121497
Odpověď od H13
Admin
Možností jak reagovat na nesmyslnou URL je víc, ale v podstatě se to neřeší:

Co je důležité:
- důležité je ochránit stránku tak, aby jakákoliv nesmyslná nebo zákeřná URL neohrozila:

1) databázi - tedy ochránit všechny vstupy do databáze
2) výkon serveru - tedy spíše, hlavně v případě útoku, udělat to tak, aby server vydal co nejméně výkonu

Tedy:
- buď to nechat být (viz tento případ) - v podstatě šetříme databázi, protože se ji na nic neptáme, nikam nepřesměrováváme
- nebo tam hodit redirect na 404

Zatím, jak píše Cony, jsem tohle neřešil, protože to není kritické (kritické je ochránit databázi), ale podívám se na to a zkusím tam dát 404

Jinak, jen pro info, momentálně pracuju na filtrování (základní struktura pro možné budoucí rozšíření), bude vypadat asi takto (viz obrázek):



...


Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook
Poděkovali: Stanislav K.

Powered by Fórum