Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Phoca Cart

11. čvn 2015 14:51 #122131
Odpověď od Bong
Moderátor
Tak je i SK. Talo testeru, ale nikdo pripominky nemel :-)

Odesláno z mého HUAWEI U8950-1 pomocí Tapatalk

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

22. lis 2015 11:59 #124661
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Potřebuji zasílat produkty (konkrétně lahve) po určitém množství v balení. Např. 6 kusů v krabici a jeho násobky. Neboli zákazník si musí objednat 6, 12, 18, 24 atd. (násobky) produktů. Dá se to nějak řešit v PhocaCart? Hledal jsem to i v jiných e-shopových systémech a zatím marně :-(

22. lis 2015 15:52 #124666
Odpověď od H13
Admin
Ahoj,

jsou různý možnosti:

a) řešit to jako samostatný produkty, takhle se to asi většinou řeší: Produkt A (6ks), Produkt B (12ks), atd.
b) nebo jako volba (Option), např. trička: Produkt Triko - Triko červené ... + xx Kč, Triko bílé + xx Kč
c) a nebo prostě ty standardně, jen míst políčka pro kusy dát select box a tam vložit vlastní hodnoty

Já zrovna dělám další verzi Phoca Cart, takže by to mohl být parametr:

první parametr - zadání kusů - ukázat pole, neukázat vůbec, ukázat select box
druhej parametr - zadání hodnot v select boxu: např: 6,12,48,24

Dej mi vědět, jestli jsem ten problém pochopil dobře, s těma parametrama by to šlo, ale zase má to omezení, platilo by to na všechny produkty, což může být omezující :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. lis 2015 18:37 #124667
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Díky za rychlou reakci. No já ještě přesně vysvětlím, jak by to mělo fungovat:
Jedná se o eshop s vínem. Protože se dělají krabice na 6 vín a prodejce si přeje posílat vždy plnou krabici, musí si zákazník objednat minimálně 6 lahví, případně násobky (více krabic). Tak že si zákazník může vybrat třeba každou lahev jinou, ale taky třeba 5x stejný kus a jeden jiný. Prostě různé kombinace. A to nevím, jestli lze těmi možnostmi, co jsi tu napsal, vyřešit. Ale bylo by moc hezké, kdyby to v novém Phoca Cartu bylo. ;-)
Samozřejmě, že to jde vyřešit šalamounsky tak, že tu informaci dáš jako text, prostě jen upozornění, že si musí zákazník objednat minimálně 6, 12 atd. kusů a je to. Pokud to zákazník nerespektuje, tak se objednávka třeba stornuje nebo se mu zavolá a on případně tuto objednávku opraví apod. Ale je to nesystémové a složité.

24. lis 2015 00:03 #124683
Odpověď od H13
Admin
Hmm,

pak, jedině co mě napadá, pokud můžou být láhve jiný, pak jedině až na konci nějaká modifikace, která by kontrolovala počet kusů. Prostě, pokud bych jich bylo jen 5, pak by se zobrazilo hlášení o tom, že je potřeba doobjednat jednu láhev.

Ale tohle je tak specifickej požadavek, že to asi standardní součástí eshopu nebude, takže bych tipnul, že se to prostě musí dodělat. Věci jako minimální objednávka - to je asi normální (jak na jeden produkt, nebo na celou objednávku - nebo je to spíš dělaný na celkovou sumu), ale nespecifikovaná hodnota kusů - to asi v základu nikde nebude :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

24. lis 2015 00:07 #124684
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Jo, je to tak :-/ Není to asi standardní. Já to budu muset prostě vyřešit tak, že to bude hlásit jen upozornění a hotovo. Systémově to nepůjde pohlídat. Teda aspoň do té doby, než to někdo nenapíše. Na to jsem bohužel hloupej ;-)

Powered by Fórum