Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fenris.cz Řešení pro Vaše Joomla!?

01. úno 2011 20:32 #70837
Odpověď od Daniel Dubaj
Začátečník
Hmm .... celkom nechápem, čím ťa Fenris naštval, ale pobavilo ma to. Myslím, že u neho nájdeš veľa muziky za symbolické drobáky B) .

Ja mu za jeho prácu hlavne ďakujem ....

Dart Club Žilina ... stránky o Žilinských šípkach

01. úno 2011 20:49 - 01. úno 2011 20:52 #70840
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja castecne s malmakem taky souhlasim. Opravdu pusobi divne, kdyz jsou zpoplatneny preklady za rozsireni, ktera jsou treba zdarma. Treba u Drupalu je to jinak a Joomla se bohuzel zacina ubirat opacnym smerem a pokud si clovek spocita, kolik by zaplatil autorum za par rozsireni, kde neni problem zaplatit cenu od 20 do 90 euro za jedno rozsireni, tak ho vyjde levnej nechat si naprogramovat web na miru. No a bohuzel ty dobry rozsireni zacinaji byt placeny a pekne drahy. Mozna prichazi doba, kdy bude vhodny prejit na jiny free CMS, pokud clovek nechce utratit kolem 10t. za par rozsireni + treba jeste za cestiny do nich.
Predpokladam, ze kdyby si vymyslel, tak uz to tady nekdo napsal a proto jsem neoveroval, jestli ma malmak pravdu, ale minimalne neeticky mne to prijde taky.
Na druhou stranu je asi kazdyho vec, za co si necha zaplatit a kdyz za to lidi plati, tak je to jejich vec.
Jeste k tomu, jak tady nekdo psal a vycital malmakovi, ze nema par korun. Tady nejde o par korun, ale o princip, alespon ja to tak pochopil. Ale jak jsem psal, je to pouze vec fenrisova svedomi vs nabidky a poptavky. No a pokud lidi plati a obe strany jsou spokojeny, tak se nejedna o nic tragickyho.

01. úno 2011 20:58 #70843
Odpověď od HonzaG
Moderátor
No pánové, Fenris se jistě dobře baví:-)

Ale věc se má tak. Češtiny nesjou placené, ale jsou zdarma pro členy klubu a to členství je placené....

A protože už rok nevznikají jiné překlady než od Fenrise, tak se nedivte, že logicky chce svůj čas trošku zhodnostit. Pokud mu vytvoříte konkurenci, tak bude muset buď jít s kvalitou dál, nebo zlevnit, nebo to zrušit.

Pánové je to na Vás.

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

01. úno 2011 21:09 #70844
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Já stojím plně za Fenrisem a nevidím v tom, co dělá, vůbec nic špatného. Překlady (a následné testování předkladů) komponent zaberou spoustu času a Fenris u toho jistě vypije spoustu kafe či energetických nápojů, takže se mu malý příspěvek určitě hodí :-). Zkuste se s ním domluvit, třeba bude brát i naturálie místo peněz :-).

01. úno 2011 21:38 #70846
Odpověď od Koudy
Pokročilý uživatel
Taky musím podpořit Fenrise!

Jsem rád, že pro nás dělá překlady a návody za symbolickou cenu. V podstatě za cenu jednoho oželeného večera v hospodě, pro každého maká celý rok!

To co dělá, není samozřejmost, je to jeho dobrá vůle a koníček. Třeba tou symbolickou částkou udělá radost své rodině za čas, který věnuje nám.

Tím taky chci poděkovat všem co tohle fórum táhnou ve svém volném čase.

Joomla je jen můj několikaletý koníček.
Několik let využívám předplatné Yootheme, mohu poskytnout informace.

01. úno 2011 22:11 #70850
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
Přesně tak! Joomla je sice open source, ale podívejte se na stránky s rozšířeními. polovina z toho je placených. a vůbec se tomu nedivím. protože počítám stím, že každá pořádná práce by měla být zaplacena.

Fenris evidentně zaplnil díru v české komunitě a postavil si na tom "byznys". netuším do jaké míry to byznys je, ale plně sním souhlasím. Jedna věc je, když já potřebuji přeložit nějaký modul do češtiny, něco sesmolím během hodiny a pak to sem pověsím, kdyby se to někomu hodilo. Druhá věc je Fenris, který jich dělá stovky, sleduje aktualizace originálů a neustále aktualizuje a vždy poradí.

takže raději 200 placených překladů za babku, než 10 zadarmo :)

Powered by Fórum