Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fenris.cz Řešení pro Vaše Joomla!?

01. úno 2011 18:33 #70828
Fenris.cz Řešení pro Vaše Joomla!? od Malmak
Návštěvník
Jak podpořit rozvoj opensource projektů a přitom si ještě namastit kapsu.
Tak to je typická ukázka toho jak se dá parazitovat na opensource.
Fenris.cz tak tohoto podnikatele provozujícího tyto webové stránky mám v hledáčku již celý rok. Z počátku jsem to chápal, tak že češtiny nám umožní rozšíření Joomla „free“ software skutečně to fungovalo. Osobně používám komponenty a moduly které bych díky nedostupnosti českého překladu nepoužil. Ale pochybnosti začaly když Fenris začal propagovat svůj web a svoje překlady na webu Joomlaportal.cz. Po častých změnách na webu Fenris.cz už mi bylo jasné že je jen otázka času kdy budou české překlady zpoplatněny. Poslední známá forma jak se dostat k překladu je poplatek za přístup na stránky (velmi chytré). Naprosto toto odsuzuji a komunitě Joomla to moc nepomůže. Pokud jsou vytvářeny zdarma rozšíření pro Joomla! CMS které lidem pomáhají budovat své stránky a ve finále se najde někdo, kdo zpoplatní jejich překlad nemá v české komunitě opensource Joomla! CMS co pohledávat. Komerce českého překladu pokud jsou vytvářeny zdarma rozšíření pro Joomla! CMS nepatří.

01. úno 2011 18:35 #70829

01. úno 2011 18:42 #70830
Odpověď od HonzaG
Moderátor
No jako reklama to je dobré. Ale realita je taková, že pokud budou existovat překlady od někoho jiného, není problém je zde na portálu publikovat, tak jako doposud.
Pokud se Ti tedy nelíbí Fenrisův přístup, stačí mu konkurovat. Třeba cenou.

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

01. úno 2011 19:04 #70833
Odpověď od otkm
Začátečník
Jsou to jeho preklady temer jiste bych rek ze se na ne vztahuje i autorsky zakon a muze si snima delat co chce.
To ze nejakej zoufalec nema par korun na zaplaceni a pak breci na portalu a ohani se komunitou do ktere podle prvniho prispevku ani nepatri je celkem usmevne.

01. úno 2011 19:35 #70834
Odpověď od HonzaKr
Moderátor
2 Malmak: Platit nic nemusíte, stačí si udělat překlad sám a samozřejmě ho dát ke stažení zde na portál.

:: bývalý člen Joomlaportalu ::

01. úno 2011 19:49 #70835
Odpověď od Sionpolit
Uživatel
Malmak napsal:

Jak podpořit rozvoj opensource projektů a přitom si ještě namastit kapsu.
Tak to je typická ukázka toho jak se dá parazitovat na opensource.
Fenris.cz tak tohoto podnikatele provozujícího tyto webové stránky mám v hledáčku již celý rok. Z počátku jsem to chápal, tak že češtiny nám umožní rozšíření Joomla „free“ software skutečně to fungovalo. Osobně používám komponenty a moduly které bych díky nedostupnosti českého překladu nepoužil. Ale pochybnosti začaly když Fenris začal propagovat svůj web a svoje překlady na webu Joomlaportal.cz. Po častých změnách na webu Fenris.cz už mi bylo jasné že je jen otázka času kdy budou české překlady zpoplatněny. Poslední známá forma jak se dostat k překladu je poplatek za přístup na stránky (velmi chytré). Naprosto toto odsuzuji a komunitě Joomla to moc nepomůže. Pokud jsou vytvářeny zdarma rozšíření pro Joomla! CMS které lidem pomáhají budovat své stránky a ve finále se najde někdo, kdo zpoplatní jejich překlad nemá v české komunitě opensource Joomla! CMS co pohledávat. Komerce českého překladu pokud jsou vytvářeny zdarma rozšíření pro Joomla! CMS nepatří.


Musím s vámi naprosto souhlasit. Je to každého věc zda chce za překlad zaplatit. Ale nikdo Vás zároveň nenutil aby jste ho kupoval.

Všeobecně jsem názoru. Pokut je člověk aspoň trochu seriozní a chce aby byl doplněk pro joomlu používán a vyvíjen. Nechá překlad k bezplatnému využiti.

Powered by Fórum