Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Fenris.cz Řešení pro Vaše Joomla!?

05. úno 2011 15:10 #71133
Odpověď od David
Nováček
Já bych řekl, že první příspěvek napsal Fenris, aby se zviditelnil. Je to laciný a průhledný reklamní tah, že se nestydíš, ty kujóne.

PS: pro méně chápavé, myslím to jako vtip :-D

www.joomlista.cz - blog o CMS Joomla!
www.joomlaskoleni.cz - Joomla! školení
www.grapharts.cz/
www.grapharts.cz/cs/hosting - Hosting pro Joomla!

05. úno 2011 16:17 - 05. úno 2011 16:19 #71138
Odpověď od Petr Novák
Uživatel
To je věčné téma opensource.

Komunismus má překrásnou ideu (aby se všichni měli dobře), ale všichni vědí, že to nefunguje.

Někteří lidé si o opensource myslí, že funguje na stejném základě, bohužel nemůže, jinak by fungovat přestal.

Nechci tady stírat někoho, kdo si myslí, že by měly být překlady zdarma, ale uvědomte si, že chování lidí, kteří si toto myslí, právě vede k tomu, že vznikají komerční rozšíření a komerční překlady.

Toto jsem našel na jednom nejmenovaném webu, je to prý určeno všem lidem, co rádi vše a zdarma stahují a nejsou ochotni to nějak autorovi oplatit. Ani mu nejsou ochotni s něcím pomoci. Je to od autora, co dělal věci zdarma a přestal s tím (volný překlad).

- Když jsem dělal věci zdarma, používali jste a pořád brbrali, že to a tamto je špatně, atd.

- Když jsem si přidal do mých věcí zdarma odkaz na mě jako na autora, málem jste mě ukamenovali, co si to dovoluji.

- Když jsem vše poskytoval zdarma, jen za jednu složitou věc jsem chtěl poplatek, protože jsem na ni nedělal sám a něco mě to stálo, pak jsem byl všude označován za největší svini, atd.

- Když jsem se na vás vys..l a poskytování všech mých věci zdarma jsem zarazil, protože už bylo neúnosné jak si nedokážete vážit věcí, a vy jste si museli kupovat komerční věci v horší kvalitě, začali jste škemrat a byli ochotni mi za moje věci platit.

Ale já už na vás s..u. Co jste chtěli, to máte.


:)
Poučení:
Nes..te lidi, co něco dělají (ať už zdarma nebo za směšný poplatek)

05. úno 2011 20:57 #71151
Odpověď od ma®vays
Návštěvník
radek178 napsal:

ma®vays napsal:

Přesně tak! Joomla je sice open source, ale podívejte se na stránky s rozšířeními. polovina z toho je placených. a vůbec se tomu nedivím. protože počítám stím, že každá pořádná práce by měla být zaplacena.

Fenris evidentně zaplnil díru v české komunitě a postavil si na tom "byznys". netuším do jaké míry to byznys je, ale plně sním souhlasím. Jedna věc je, když já potřebuji přeložit nějaký modul do češtiny, něco sesmolím během hodiny a pak to sem pověsím, kdyby se to někomu hodilo. Druhá věc je Fenris, který jich dělá stovky, sleduje aktualizace originálů a neustále aktualizuje a vždy poradí.

takže raději 200 placených překladů za babku, než 10 zadarmo :)

a vůbec se tomu nedivím. protože počítám stím, že každá pořádná práce by měla být zaplacena.


Tohles trosku prestrelil, ne? Staci se podivat treba na Drupal a zjistis, ze maji taky spoustu rozsireni a nemaji jich ani z daleka tolik placenych, takze neni tak docela pravda, ze se pocita s tim, ze ma byt poradna prace zaplacena. No a za druhe si nekdy precti prispevky pod placenyma rozsirenima. Ne vsechny jsou tak kvalitni, jak by asi placena sluzba mela byt. Dal se treba staci podivat na nektere vyrobce placenych sablon a rozsireni. Bohuzel neco podobny ted resim a je tam chyb jak nasranych. Je jich tam tolik, ze ani free varianty jich tolik nemaji, ba dokonce se tomu ani nepriblizuji.


Neřekl bych. taky jsem nepsal o Drupalu, ale o Joomle! Asi se "jim" nechce investovat svůj čas do rozšíření pro Drupal. Nevím. Ale asi si mě špatně pochopil. Určitě jsem tím nechtěl říct, že všechno je placené a co je placené je super kvalita. Spíš jsem chtěl říct, že dělat věci za peníze je normální. Vůbec u člověka, co dělá překlady v řádu stovek.

Powered by Fórum