Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fenris.cz Řešení pro Vaše Joomla!?

02. úno 2011 10:22 #70889
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
ja bych to nezamykal, pockamena odpoved tech, co kritizovali, co tedy prinesou do komunity?
co prelozi a jak casto budou prekladat, nebo nekteri treba i naprogramuji, ... atd
;-)

Joomla! pro každého

03. úno 2011 06:17 #70974
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
cca den uplynul a nic :-(
zvu vsechny kritiky ze zacatku vlakna, aby se rozepsali o jejich prinosne cinnosti, co pro komunitu udelaji
pokud nemaji co prekladat, rad poskytnu seznam, pokud nemaji co programovat, neco uzitecneho bychom taky potrebovali, ...
tak pojdme do toho

Joomla! pro každého

05. úno 2011 00:57 #71105
Odpověď od Olin
Uživatel
Tak to jsem se zase jednou pobavil. Původně jsem se chtěl trochu rozepsat, ale nemá to cenu. Když ví někdo prd a hned jsem píše takové žvásty, tak je to jen k pousmání...
Napíšu jen díky za to, že je tu někdo jako je Fenris!

"Není důležité vědět, jak něco udělat, ale vědět koho se na to zeptat" :)
www.Olin.cz
- Osobní stránky...

05. úno 2011 13:32 #71124
Odpověď od Cufe
Admin
To bylo zase jednou počteníčko :-) Čistá závist ufňukance, který smutně vzhlíží k Fenrisovi, že není schopen udělat stejně dobrou věc jako Fenris. Ubohé...

Joomla úřední deska | IVT služby - IT služby, webové stránky v Joomla!, online marketing | Joomla je best! Zveřejni svůj problém, pokud ho vyřešíš sám, jsi best!

05. úno 2011 14:13 - 05. úno 2011 14:15 #71127
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
ma®vays napsal:

Přesně tak! Joomla je sice open source, ale podívejte se na stránky s rozšířeními. polovina z toho je placených. a vůbec se tomu nedivím. protože počítám stím, že každá pořádná práce by měla být zaplacena.

Fenris evidentně zaplnil díru v české komunitě a postavil si na tom "byznys". netuším do jaké míry to byznys je, ale plně sním souhlasím. Jedna věc je, když já potřebuji přeložit nějaký modul do češtiny, něco sesmolím během hodiny a pak to sem pověsím, kdyby se to někomu hodilo. Druhá věc je Fenris, který jich dělá stovky, sleduje aktualizace originálů a neustále aktualizuje a vždy poradí.

takže raději 200 placených překladů za babku, než 10 zadarmo :)

a vůbec se tomu nedivím. protože počítám stím, že každá pořádná práce by měla být zaplacena.


Tohles trosku prestrelil, ne? Staci se podivat treba na Drupal a zjistis, ze maji taky spoustu rozsireni a nemaji jich ani z daleka tolik placenych, takze neni tak docela pravda, ze se pocita s tim, ze ma byt poradna prace zaplacena. No a za druhe si nekdy precti prispevky pod placenyma rozsirenima. Ne vsechny jsou tak kvalitni, jak by asi placena sluzba mela byt. Dal se treba staci podivat na nektere vyrobce placenych sablon a rozsireni. Bohuzel neco podobny ted resim a je tam chyb jak nasranych. Je jich tam tolik, ze ani free varianty jich tolik nemaji, ba dokonce se tomu ani nepriblizuji.

Pro ghosta. Ano, vim co stoji web na miru a vim, ze se da sehnat i kvalitni od cca 15t. (uz nastesti davno neplati, ze to vse stoji statisice nebo desetitisice), ale nema cenu se tady hadat o slovicka a slovickarit. Taky vim, ze se da sehnat horsi web a muze stat treba 300t. Oslovil jsem spousty firem, co tohle delaji a tak mam pomerne velky prehled cen od Zlina az po Plzen. No a skoncil jsem u Joomly, protoze nemam sanci zaplatit nekolik webu, kdyz ani jeden z nich nevydela nikdy ani korunu. Z Joomly se bohuzel asi zacina stavat to, ze zdarma bude jen jadro CMS, ktere pomalu nic nebude umet a vse ostatni bude placene (samozrejme pokud pominu tu velkou vetsinu nekvalitnich rozsireni zdarma a pak asi zustane i par tech kvalitnich vyjimek). U Drupalu zda se jdou jinou cestou, ale nikdo nevi, kdy se to obrati i tam. Jenze Drupal mne nevyhovuje a tak musim zustavat u Joomly. Pro jistotu to pisu, protoze dalsi reakce uz sem mit nebudu. Fakt to nema cenu.

Mela by to tady byt vecna diskuze a ne oslava nebo naopak kydani hnoje na nekoho. V tomto pripade na Fenrise, a jak to tak vypada, tak se tady sesly asi obe strany. No a jinak vyzva pro nespokojene, aby pracovali na svych prekladech je trosku mimo tema. O tom tady prece nikdo nemluvil. Teda snad. Necetl jsem to cele. Stejne tak nikdo nebrani ani vam, kteri kritizujete nespokojence, abyste zacali delat preklady. Muzete se take projevit. Nekdo tady psal, ze jediny Fenris preklady dela, takze muzete take pomoct. Nezapomente, ze kazdy muze mit na vec jiny nazor a cele tohle tema je tady zbytecne. Je to jen dohadovani o nesmyslech a navic prekrucovani snad vseho co tady zaznelo. Navic jak se zda, tak zakladateli tematu asi lezi konkretne Fenris (mluvim obecne, tak bych rad, aby to cele co jsem napsal nekdo neprekrucoval na Fenrise) v zaludku a to pak ztraci smysl jakakoli dalsi diskuze.

05. úno 2011 14:59 #71129
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
drupal bohuzel ci nastesti (dle uhlu pohledu) neni pro zacatecniky
drupal, myslim si, znam, ale jsou tam veci, co mi nesedi
ze ma mozna vice free rozsireni, to je klidne mozne, ale nikdo nikoho nenuti nic pouzivat
najit cloveka schopneho postavit web na miru na drupalu, doprogramovat fce, upravit styly, ... neni v cr moc lehke - jsou tu studia, ktere maji tolik prace, ze si zakaznik vybiraji a pak jsou tu pseudoodbornici, co to umi sotva nainstalovat a dohazet do toho par pluginu

kdyby kazdy zde diskutujici udelal 10 prekladu, mame preklady na vsechno!
kdysi jsem take prekladal, ale nestoji mi to za ten cas a radeji nekomu za preklady dam, zvlaste, kdyz jsem si tvorbou webu neco vydelat

desetisice neni 15000? ja tam min jednu desitku vidim ;-)
web za 300k jsem bohuzel jeste nevidel (abych o nem tu cenu vedel), ale az bude novy web Prahy, tak uvidime web za 160 milionu :-D

web se da sehnat v ruzne cene a cena nikdy nebyla a ani nebude zarukou kvality ani u webu, ani u jineho zbozi ci sluzeb
kvalitni studio ale neudela web za 5000 Kc, jelikoz s nim ma diametralne odlisne naklady nez studentik doma

podobne to mate i se svou sablonou - kdyz si vyberete sablonu, co je spatna a jeste ji ichcete koupit, je to vase vec
kdyby kazdy, kdo to vi predem, vyrobce ignoroval ci upozornil, treba by se neco zmenilo
kvalitni vyrobce sablon neni jen o designu

vse, co je placene, neni problem obejit ci si nekoho zaplatit ci si to udelat sam
vse je jen o sluzbach - bud neco umim, nebo neumim a zaplatim

kdyz nekdo chce kritizovat, tak by mel sam neco dokazat
stezovat si na neco (fenrise) a sam toho treba i vyuzivat je hodne pokrytecke

ale vzdy bude jednodussi nekoho shazovat, hanit, ... nez sam neco udelat

Joomla! pro každého

Powered by Fórum