Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Fenris.cz Řešení pro Vaše Joomla!?

01. úno 2011 22:45 #70860
Odpověď od Tomáš
Uživatel
Ahoj,
musím říct , že na Fenrisovo jednání nevidím nic špatného.

On překládá jak placené , tak neplacené rozšíření zdarma. Jen je dává k dispozici světu ze svých stránek , kde je nutno si některé překlady stahnout jako VIP. VIP je placené téměř všude a není to nic zvláštního.

Nikdo Vás přece nenutí jeho překlad používat , můžete používat rozšíření v původním jazyku. Já mám rád věci ve své mateřštině , tak za to raději zaplatím...

Když jsem si na původním CMS Guppy musel překládat rozšíření a sledovat jejich upgrady , stálo mě to spoustu času a úsilí. Dost často mi musel pomoct slovník a protože jsem tvrdošíjně používal UTF-8 , což starý systém neuměl , musel jsem často hledat, co jsem přeložil navíc , že to neběží apod.

Kdyby byla možnost stáhnout češtiny na rozšíření za nějaký VIP přístup , neváhal bych ani chvilinku.

Dovolte , abych tedy Fenrisovi velmi poděkoval za tu perfektní práci, kterou pro nás odvádí ...

Tomáš

01. úno 2011 23:14 #70864
Odpověď od Euchemio
Uživatel
Taky se bavím. Po přečtení termínu "mastit si kapsu", jsem se lekl, že jsem zabloudil na stránky Blesku, nebo Rudého práva :)

Nevím co je to za zvrácené myšlení. Kde vidíte nějaký etický problém. OpenSource je regulerní způsob vývoje, distribuce a podpory software, ne charita. Je naprosto normální, že k produktům zdarma někdo přibalí svoji placenou službu. Bez toho by svět OpenSource neexistoval.

To je jako říci, že je neetické prodávat houby, protože rostou v lese zadarmo :)

V případě Fenrise snad nelze mluvit o "byznysu" a určitě ho to neuživí !!! Tu částku ani nelze chápat jako odměnu za službu, ale pouze jako poděkování a motivaci k další práci.

Díky za upozornění, mile rád podpořím a do Fernisova klubu vstoupím.

01. úno 2011 23:30 #70866
Odpověď od byss
Začátečník
No jo, Fenris si za ty překlady určitě koupil pořádný fáro :laugh:

Bez legrace, každý si může přeložit rozšíření sám, pokud na to nemá čas, neumí to, má tady Fenrise... :)

01. úno 2011 23:47 #70867
Odpověď od JR
Začátečník
njn, stará to "dobrá" Česká vlastnost slabších jedinců. Proč na někoho nenakydat h.... když umí, je šikovnej a ještě si to "drze" dovolí realizovat jako vlastní "byznys" :laugh: ale jak se říká, dokud se lidi staraj, tak je prej dobře, takže Fenrimu palec nahoru ;)

02. úno 2011 00:08 - 02. úno 2011 00:10 #70868
Odpověď od Dali
Návštěvník
Nedá mi to také svůj názor nepřidat:

Když čtu příspěk, který toto téma odstartoval, nechápu, že autor může být tak drzý nebo hloupý....

1. Opensource != podmínka, že musí být zdarma. Jak už tady někdo zmínil, je to způsob vývoje a šíření zdrojového kódu a i samotnou Joomlu by někdo mohl prodávat, ikdyž je k stažení zdarma (a i proto, by to bylo asi absurdní, ale ne nelegální;)

2. Komunitě prospívají ti, kteří zdojové kódy (včetně jazkových) vytvářejí, ti kteří systém používají (a to i komerčně) a zkušenosti s jeho využitím (včetně problémů a jejich řešení) diskutují s ostatními a ti kteří o něm publikují.

Konkrétně Fenris tady myslím dost lidem poradil zdarma a když se podívám na počet jeho fundovaných příspěvků, věnoval tady dost času komunitě. Kdyby ten čas věnoval opravdu "podnikání", vydělal by mu jiné peníze.

Je to člověk, který se v Joomle vyzná, když začínal, musel si někde zaplatit hosting, musel si koupit členství v klubu Yootheme, nebo Rockettheme, aby mohl používat jejich placené doplňky a šablony. Věnuje určitě dost času nejen překladům ale i překaldům aktualizací doplňků.

A je opravdu jen jeho právo, když zjistí, že některé z jeho překladů používá dost uživatelů také k podnikání (na weby svých zákazníků), nabídnout za symbolický poplatek členství, ve kterém je víc, než v sekci zdarma.

Ti, kdo pochopí, že je jednoduší zaplatit malou částku za používání jeho tvorby, než si to překádat sám, rádi zaplatí.

A kdo to nepochopí, měl by se nejdřív poučit o tom, co je Open Source, naučit se něco s Joomlou dobře a potom to může také nabízet. Potom bude moct o svých výtvorech rozhodovat, které budou zdarma, které za členství a které placené;)

Pomůže tím více komunitě, než "odstartovat své členství" tady na portálu prvním příspěvkem takto;)

Kdyby bylo víc takových "Fenrisů", kteří něco umí, byl by vývoj Joomly ještě rychlejší...

02. úno 2011 03:49 #70872
Odpověď od ghost
Zkušený uživatel
naprogramovat web na miru - lol
ocividne vubec netusite, kolik stoji napsani kompletniho webu na miru od designu po propracovany cms

Joomla! pro každého

Powered by Fórum