Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Stránky obcí - úřední deska

08. pro 2010 16:25 #68076
Odpověď od Ondra Cimfl
Začátečník
Popravdě jsem takhle do hloubky nešel. Strejci, můžeš ten svůj postup pokusu rozepsat trošičku podrobněji, taky bych to vyzkoušel.
Sice se k tomu dostanu až večer ale snad se taky nečeho doberu.
Aktuálně mám nainstalovanou desku verzi 1.0.3 na testovacím webu.

08. pro 2010 20:28 #68092
Odpověď od vlada
Nováček
No , já jsem na to narazil "v praxi" tak, jak jsem popsal.
Zkus vložit Dokument A, pak Dokument B, podívej se jak jsou zapsané na FE a pak zkus otočit pořadí tak, abys jasně věděl, co a jak děláš. To je vše.

08. pro 2010 21:39 #68099
Odpověď od Ondra Cimfl
Začátečník
Strejci, to přehození pořadí dokumentů se týká dokumentů co mají schodný den vložení a svěšení? Něco jsem testoval a pokud se pokouším šibovat s dokumentama z jednoho dne tak se to chová fakt divně, rozhodně to neřadí podle ID.

Pak jsem s tím zkoušel šibovat změnou datumů vyvěšení a svěšení a to se dařilo. Bylo by ale lepší kdyby to mohl ještě někdo potvrdit.

Možná by nám mohl Houbák přiblížit princip řazení dokumentů v tabulce. Podle čeho se vlastně řaděj.
Houbáku :dry: můžeš nám udělat malou polopatickou nalejvárnu?

09. pro 2010 21:21 #68129
Odpověď od Zdenda42
Začátečník
zkusil jsem vložit pár dokumentů v jeden den, v FE byly chaoticky v BE jsem dal seřadit podle id a jsou seřazené , ale obráceně, než je tam dáváš, zkusím to ještě zítra

10. pro 2010 08:50 #68141
Odpověď od Houbák
Zkušený uživatel
Pánové, jsem teď mimo ČR s omezeným přístupem k netu, proto odpovídám se zpožděním. Vracím se tuto neděli, takže potom budu již reagovat dříve.
K tomu řazení. Platné dokumenty jsou řazeny dle kategorie a potom dle data vyvěšení. Pokud je u dvou dokumentů toto shodné, tak zřejmě dojde k řazení dle ID, ale to nemám ověřené. Podle čeho by se měly řadit dva takto shodné dokumenty? Podle názvu?

10. pro 2010 09:22 #68142
Odpověď od vlada
Nováček
Ano, jedná se o dokumenty vložené v jeden den, malou chvíli po sobě.

Podle mě je třeba nechat na obsluze, aby o pořadí rozhodla. To proto, že existuje desetidenní lhůta pro zpracování a vyvěšení dokumentů. Může se ale stát, že během těch deseti dnů se třeba rada města sejde znovu a vznikne další dokument. Ten je také zpracován a oba, tedy ten nejnovější i ten starší jsou vkládány na e-desku najednou. Je ale vhodné, aby na desce byly uvedeny v logickém pořadí a ne napřeskáčku.

Proto by asi bylo nejvhodněnší řazení dle ID, které je generováno v okamžiku vložení dokumentu (vytvoření záznamu v tabulce) Rozhodující by tedy bylo pořadí, jak jsou dokumenty vloženy. Nejnovější nahoře, starší pod ním.
Co vy na to?

Powered by Fórum