Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nové fórum pro Jomlaportal

13. lis 2006 10:58 #13369
Odpověď od tylik
Uživatel
Ja som niekedy mal SMF od joomlaHacks..

Celkom lahka praca...

13. lis 2006 11:06 #13370
Odpověď od Svatopluk Vít
Moderátor
Když se podívám na joomla.org, tam fungují na SMF. To fórum asi tak odpovídá tomu, co bych chtěl od fóra tohoto typu. Jdu spíše po tom, že fórum na joomla.org je opravdu prověřené tisíci dotazy a příspěvky, jestli se nemýlím, tak to bylo před nedávnem půl milionu?

Od fóra očekávám:
-dobré a rychlé yhledávání s možností nějakých pokročilých dotazů
- moderované či nemoderované diskuze
- privátní fóra (jen pro zvané, např. já mám přístup do uzavřeného překladatelského fóra)
- dobrá správa uživatelů

Vzhledem k tomu, že je toto fórum i na oficiálních stránkách, asi s ním nebude nějaký problém.

Rozhodně bych však chtěl vyhledávací komponentu, která při hledání nebude rozlišovat mezi tím, co je obsah na webu a co je ve fóru, což, jak shledávám zde, je jeden z nejčastějších problémů začátečníků.

Jestli jsem to dobře pochopil, mělo by jít komentáře k článku spojit s fŕem, což se také může jevit jako účelné. Já jsem pro SMF s Joomla bridgem.

Příspěvek editován: svatas, v: 13/11/2006 11:19

Jedna z hlav české komunity redakčního systému Joomla! a první překladatel uživatelského rozhraní k ní.

13. lis 2006 11:24 #13371
Odpověď od HonzaG
Moderátor
Ahoj Sváťo,
to jsou důvody proč použít SMF, otázka je, zda ho nainstalovat jako samostatnou aplikaci, nebo jako komponentu. Zatím jsem nesrovnával co která verze umí a zkusil jsem požádat o konzultaci ostatní...

Jinka od minulého týdne vyhledávání zde na webu zobrazuje články i diskuzní příspěvky (i v tomto pořadí)

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

13. lis 2006 11:46 #13372
Odpověď od Aramon
Uživatel
Jak rikam stale, pojdte do SMF:-)

Kdyz mi nekdo poradi, pouzivam tlacitko "Odpovedet", napisu "Dekuji" a dam "Odeslat" :-) A jak jsi na tom ty?

13. lis 2006 11:52 #13373
Odpověď od HonzaG
Moderátor
To je sice super, ale do které verze?

Ach jo, není nad odpověď na přesně položenou otázku.

Už se těším, jak se budete radovat, až Vám na otázky typu : mně něco nefunguje budu odpovídat. Jo vždyť říkám, že joomla je super:-)

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

13. lis 2006 12:04 #13375
Odpověď od Aramon
Uživatel
honzag napsal:

To je sice super, ale do které verze?
HonzaG


Jak rikam stale, pojdte do SMF.

Osobne bych sel spise asi do portace, nez do komponenty, napriklad proto, ze by pak bylo mozne i doinstalovavat nejake mody (nevim, jestli to do komponenty lze), mozna bude problem se vzhledem, ale to uz se dá taky vyresit...

Na druhou stranu predpokladam (a mozna se pletu), ze pri komponente bude mensi problem s importem stavajicich prispevku.

Takze otazka by asi nemnela byt jestli komponenta, nebo portace...Otazka by mela byt, jestli v pripade problemu se useri obejdou bez dosavadnich prispevku nebo ne...

Ja osobne bych se bez nich klidne obesel, protoze vyhledavani v tomto foru mi malo kdy pomohlo, protoze mi na nejaky dotaz XXX vyjely odkazy i na prispevky, ve kterych nebyla o XXX zadna zminka...a nebylo to jedinkrat, ale mnohokrat...A nebo jsem hloupy a za 7 let prace s internetem a www jsem se stale nenaucil vyhledavat:woohoo:

Kdyz mi nekdo poradi, pouzivam tlacitko "Odpovedet", napisu "Dekuji" a dam "Odeslat" :-) A jak jsi na tom ty?

Powered by Fórum