Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Čeština, admin sekce

29. led 2012 01:21 #88271
Odpověď od prontik
Zkušený uživatel

Bong napsal: Češtinu nemáte správně nainstalovanou. FTP vůbec nepotřebujete, tak se rozšíření neinstalují. Vždy a pouze instalátorem Joomly (pokud tedy přesně nevíte co děláte).


Vsak on psal, ze to instaloval pres install klasicky. FTP pouzil jen aby zjistil, jestli ta cestina nainstalovana v Installed Administration je, protoze ji v adminu nevidi....
Jedine co udelal nestandardne je, ze nainstaloval cestinu a pak ji nainstaloval jeste jednou, protoze si myslel, ze se pro Site a Admin instaluje kazda zvlast.

Joomla je jako puzzle. Stačí vědět jak ty dílky k sobě poskládat.

29. led 2012 04:39 #88274
Odpověď od Bong
Moderátor
Pokud jste přeinstaloval češtinu a stále nechodí, zkuste si ji znova stáhnou (třeba byl archiv poškozený), nebo se podívejte do Správce rozšíření: Pátrání a tam zkuste instalaci dokončit, pokud se nabídne.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

29. led 2012 14:35 #88290
Odpověď od Tomas
Uživatel
Mel jsem stejny problem, paradoxne to neni 2v1 jak tady nekdo pise ale soubor, stazeny z odkazu zde jsem musel nejdrive rozbalit a pak zvlastn instalovat admin a site cz.
Pote vse funguje ok....

//samozrejme pri pokusu o instalaci z cs-CZ_joomla_lang_full_250v1 to psalo chybu, ze nelze najit instalacni soubor xml) po rozbaleni z toho vypadly soubory 3, dva archivy a jedno xml, pote instalace kazdeho archivu zvlast (admin_cs-CZ, site_cs-CZ - kde kazdy obsahuje install.xml) se instalace normalne podarila a je funkcni.//

29. led 2012 16:04 #88292
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Ja stahoval CJ z odkazu z tohoto webu, ktery vede sem forge.joomla.org/gf/project/joomlacz/frs...&frs_package_id=6241 a nic jsem nerozbaloval, pouze nainstaloval a vse jede naprosto bez problemu. Cestinu udelali dobre. Pokud ti/vam neco nejde, tak rozhodne mas neco nekde spatne a zkus co ti radil Bong.

29. led 2012 16:38 #88295
Odpověď od Bong
Moderátor
Jak nainstalovat češtinu přes FTP:

Podívejte se do instalačního balíčku cs-CZ_joomla_lang_full_250v1.zip. Najdete tam pkg.cs-CZ.xml, site_cs-CZ.zip a admin_cs-CZ.zip.

Kompletní obsah (všechny soubory) z site_cs-CZ.zip nakopírujte přes FTP na web do složky /language/cs-CZ/.
Kompletní obsah (všechny soubory) z admin_cs-CZ.zip do administrator/language/cs-CZ/.
Soubor pkg.cs-CZ.xml do složky administrator/manifests/packages/

Při vytváření složek a kopírování souborů pozor na velikost písmen!

Nyní jděte do nabídky Správce rozšíření - Pátrání, Tam klikněte na ikonu Pátrání, vyberte nalezené překlady češtiny a klikněte na Instalovat. Překlady se korektně nainstalují, budou se zobrazovat a můžete je používat běžným způsobem.
Chyba 500 je chyba serveru,chybu hledejte v hostingu, jeho nastavení a parametrech, včetně vašeho .htaccess.
Hostujete u VEDOS, hledejte zde na fóru jeho problémy.
A jako jedno z prvních: najděte si v administraci vašeho hostingu ono zmiňované "kouzelné tlačítko", kterým si dáte (alespoň na chvíli), do pořádku vlastnictví a práva ke složkám a souborům...

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. led 2012 08:58 #88369
Odpověď od Tomas
Uživatel
Tak dnes jsem instaloval pro zmenu cestinu na jinem instalacnim balicku (komplet joomla se sablonou) a zde sla instalovat cestina primo z toho jednoho hlavniho souboru a nainstalovaly se samozrejme obe cestiny bez problemu.

Vyse jsem jen popsal svou zkusenost... proste to z toho jednoho souboru neslo, po rozbaleni z tech dvou ano, a dnes to slo z toho prvniho.. to je vse

Powered by Fórum