Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (Včera)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

n3t Cookie Consent

17. led 2022 14:03 #145589
Odpověď od m23
Uživatel
Mé připomínky neberte prosím jako výtky, ale náměty na možná rozšíření. Co dokáže člověk s praxí nemusí dokázat všichni. Cookies jsou nuceni řešit i malé weby a věřím, že jim mnou navhovaná rozšíření mohou zásadně pomoci.
Poděkovali: Rudolf

17. led 2022 15:55 #145590
Odpověď od Cony
Moderátor

m23 napsal: Spíš jsme myslel na to, že by byla možnost změnit text přímo v administraci pluginu.

Uvažoval jsem o tom. Možná přibude v některé další verzi. Zatím tato možnost není, protože nepokrývá vícejazyčné weby. Pravdou ale je, že běžný uživatel mnohdy ani netuší, že lze přepisovat jazykové konstanty.

m23 napsal: Kdyby to mělo být úplně dokonalé, tak by se ten text mělo jít zapsat včetně HTML. Kvůli lehkému formátování (tučné). V tom textu u nastavení není nyní link na článek/URL Zásady zpracování, takže by tam pak šel také vložit.

HTML do jazykových konstant zapsat lze, samozřejmě tam ale není WYSIWYG editor. Odkaz na článek s pravidly se doplní automaticky, pokud v nastavení pluginu odkaz vyplníte hned na první záložce nastavení.

m23 napsal: Chtěl bych se zeptat, zda bude možné omezit zobrazení na vybraných stránkách. Teď se zobrazuje všude, třeba i v modal oknech.

m23 napsal: K tomu zobrazování ještě jeden poznatek. Nyní se plugin snaží zobrazovat consent i například v iframech, což není dobře. Mělo by to být nějak ošetřeno (tmpl=component).

Pravda, toto by asi mělo být nějak ošetřeno. V současné chvíli se kontroluje jen zda se jedná o HTML dokument.
Poděkovali: Rudolf

18. led 2022 00:27 #145592
Odpověď od H13
Admin
Cony

Celkem by se mi líbilo, kdyby jsi měl stahovací stránku jako např. Bong (nevím, co tam používá za komponentu, podle mě asi tu nejlepší :-) ). Nechceš oprášit tu svou stránku (např. updatovat na J4 a mít tam sekci ke stažení). Nejde jen o toto rozšíření, ale celkově, když se chce člověk podívat, co je za nový verze, atd. (já vím, radí se jednoduše, ale přimlouval bych se za to :-) )

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

18. led 2022 00:29 #145593
Odpověď od Cony
Moderátor

H13 napsal: Cony

Celkem by se mi líbilo, kdyby jsi měl stahovací stránku jako např. Bong (nevím, co tam používá za komponentu, podle mě asi tu nejlepší :-) ). Nechceš oprášit tu svou stránku (např. updatovat na J4 a mít tam sekci ke stažení). Nejde jen o toto rozšíření, ale celkově, když se chce člověk podívat, co je za nový verze, atd. (já vím, radí se jednoduše, ale přimlouval bych se za to :-) )


:D no comment, to je o času a lenosti :P

18. led 2022 01:00 - 18. led 2022 01:18 #145594
Odpověď od H13
Admin
Nevím, jestli jsem tady něpřehlídl něco v diskuzi, ale na jednom webu se mi zobrazují nepřeložený konstanty:

PLG_SYSTEM_N3TCOOKIECONSENT_DATABASE_JOOMLA_SESSION_SITE
PLG_SYSTEM_N3TCOOKIECONSENT_DATABASE_N3T_CC

PLG_SYSTEM_N3TCOOKIECONSENT_SCAN_COOKIE_EXPIRATION_session

a místo jména stránky:
SITENAME



Ve frontendu:
PLG_SYSTEM_N3TCOOKIECONSENT_SCAN_COOKIE_EXPIRATION_days

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

18. led 2022 01:33 #145595
Odpověď od Cony
Moderátor
RC 1 verze ke stažení zde .

Změny
- aktualizace Open Cookie database
- Aktualizace JS pluginu na verzi 2.8.0

Doplněno
- přidána detekce nesprávných Cookies (path, secure, httpOnly) - občas vznikají zřejmě vinou nějakých špatných skriptů nebo rozšíření v prohlížeči.
- přidána volba Opt-in / Opt-out - použití v rámci spouštěných skiprů na stránkách, podrobnosti viz dokumentace JS pluginu
- přidán seznam tmpl šablon pro které se plugin nespouští (výchozí je component a raw)
- pokud není plugin zveřejněn, tlačítka pro import / export / výchozí se nezobrazí (konec bílým stránkám :))
- upraven import z CookieBot pro vícejazyčné weby, alespoň expirace se importuje vícejazyčně
- v administraci u názvu cookie doplněn proklik na cookiedatabase.org pro vyhledání / zobrazení podrobností o cookie
- upraveno stylování pro bloky typu vlastní popis

Powered by Fórum