Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

n3t Cookie Consent

24. led 2022 07:07 #145673
Odpověď od Martens
Návštěvník

Cony napsal: - ignorovat "Zakázat procházení" na stránce s podmínkami by taky šlo, ale pokud bude např. dialog uprostřed obrazovky, tak to stejně moc nepomůže :)


Zakázat procházení na stránce (a tedy ignorace tohoto zákazu by ztrácela jakýkoliv smysl) by se nemusela líbit Googlu - tím, že "dočasně znepřístupní obsah" docela zavání penalizací webu ve vyhledávači. A nebo se mýlím?

24. led 2022 12:26 #145678
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: Jestli to vzniklo tím, že se zobrazí článek v popupu, tak náprava je jasná a rychlá :)

Ne, tam je to tím nastavením "Zakázat procházet", pokud uživatel nepotvrdí souhlas, ale klikne na odkaz na podmínky, zobrazí se podmínky, ale na té stránce se znovu zobrazí souhlas v režimu "zakázat procházení", takže není co procházet, dokud je nepotvrdí, takový pepretuum mobile :)

Martens napsal: Zakázat procházení na stránce (a tedy ignorace tohoto zákazu by ztrácela jakýkoliv smysl) by se nemusela líbit Googlu - tím, že "dočasně znepřístupní obsah" docela zavání penalizací webu ve vyhledávači. A nebo se mýlím?

No myslím si to také, a nejen Google, ale hlavně uživatelům, proto ve výchozím nastavení tato možnost povolena není. Google by šel ještě asi "převézt" v kombinaci s možností "Nezobrazovat vyhledávačům" (ta je ve výchozím stavu povolena, aby vyhledávače neindexovali seznam Cookies - tak jak když dnes zkouknete Google se děje na většině webů:)) Nicméně plugin ji podporuje, byla po ní scháňka, tak to umí, každý ať si zváží sám...

24. led 2022 12:28 #145679
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Zakázat proházení odporuje doporučení od právníka :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

24. led 2022 15:35 #145680
Odpověď od Jindra Ekart
Uživatel
Dobrý den

verze RC4 mi nefunguje na tomto webu: www.virtuemartshop.cz/test/gaem/

Objeví se tyto chyby:
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/164724/virtual/www/test/gaem/plugins/system/n3tcookieconsent/n3tcookieconsent.php on line 162
Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/164724/virtual/www/test/gaem/plugins/system/n3tcookieconsent/n3tcookieconsent.php on line 375

Nainstaloval jsem novou verzi RC4 + novou češtinu a obnovil výchozí nastavení Cookies.
Verze PHP: 7.3.26
Verze Joomla: 3.9.26

Jde o testovací verzi ostrého webu gaem.cz/ , kde jsem se kvůli stejné chybě musel vrátit k verzi RC2 .

s pozdravem
Jindřich Ekart

24. led 2022 16:03 #145681
Odpověď od m23
Uživatel
RC 3+ mi na jednom webu generuje stejné chyby. Na dalších je to ok. Zatím jsem neměl čas prozkoumat přičinu. Do RC2 je to OK.

24. led 2022 17:11 #145682
Odpověď od Cony
Moderátor
Díky za upozornění, Joomla 3 se zde chová trochu jinak než Joomla 4. Bude opraveno v příští verzi, popř. pokud nechcete čekat stáhněte si poslední commit.

Powered by Fórum