Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

n3t Cookie Consent

16. led 2022 14:34 #145574
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: Pokud je plugin vypnutý, skončí bílou obrazovkou:
- import JSONu z cookiebotu
- import defaultního nastavení == bez hodnot cookies, jen s názvy kategorií

Ano, o tom jsem zde již psal. Díky tomu, že je plugin vyplý bemůže jakkoliv fungovat. To e bohužel proncip, který nelze obejít (musela by to být komponenta). V rámci některé příští verze budou ta tlačítka při deaktivovaném pluginu zakázána.

Rudolf napsal: - cookie od smartsupp == ssupp_vid (statistic), ssupp_visits (marketing) jsou po importu z cookiebotu zařazeny do Nezařazených cookies, i když cookiebot je zařadil jinam

Pošli mi výstup v JSON, Cookiebot k tomuto nemá nikde popis, možné hodnoty kategorií jsem jen odhadoval.

Rudolf napsal: - cookie pro vlastní plugin (např. pojmenované jako "n3tCookieConsent") je zařazeno do Nezařazených cookies a ne do Funkčních cookies

Ano, protože importuješ hodnoty z Cookiebota, a ten tu Cookie nezná.

Rudolf napsal: - Preferenční cookies jsou vypnuté - podle mne by měly být zapnuté bez možnosti vypnout

Ne, to odporuje tomu zákonu, to by bylo opt out. Pouze funkční (nutně potřebné) mohou být zaplé. Pokud to chceš takto nastavit, stačí místo kategorie Preferenční přisat blok typu Vlastní a jako alias mu nastavit "preferences". U něj si pak můžeš zaškrtnout, že ve výchozím stavu je povolený.

Rudolf napsal: - překlady do češtiny pro hodnoty Expirace chybí (2 years, 6 monts, PLG_SYSTEM_N3TCOOKIECONSENT_SCAN_COOKIE_EXPIRATION_YEARS,...)

Máš aktualizovanou češtinu?

Rudolf napsal: Kdy se propíší cookies z Joomla a Virtuemartu?
Nikde je nevidím, které to jsou?

Propíší se v okamžiku kdy se nadetekují, a pouze tehdy, pokud již nejsou zavedené. Ty máš import z Cookiebota, kde už ty Cookies některé jsou (z Joomly tam máš pravidlo "^(?=^[a-f0-9]{32}$)(?=.*d)(?=.*[a-f]).{32}$"), které pokrývá Joomla session ID, ale i další Cookie co nastavuje Joomla. Smaž to pravidlo, a Cookie se nadetekují znovu.
U VM se všechny detekované Cookies týkají administrace, proto se zařazují do kategorie Skryté Cookies, uživatel je nepotřebuje, ani o nich nemusí vědět.

16. led 2022 14:39 #145575
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: Tohle je opravdu pravda?
Není třeba upravit nastavení GA nebo GTM?

A nebo to je v pluginu nějak naprogramované - to se mi nezdá, jak může spolupracovat s pluginem GTM od Minionu, když neví že tam je?

Nevim, kde jsi ten popis vzal? V českém překladu není...
Nicméně obecně, pokud do GA neposíláš User ID (identifikaci konkrétního přihlášenýho uživatele) a máš zaplou anonymizaci IP adres, je to v zásadě pravda.
n3t Cookie Consent nijak nespolupracuje s žádným pluginem na GA nebo GTM, není to třeba.

16. led 2022 14:55 #145576
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: Potřebuji vědět jaký trigger si mám v pluginu GTM zavolat abych mohl vložit tyto hodnoty consent mode do JS pro GTM

vlastní JS lze psát buď v nastavení pluginu (zde by to byl "Accept script")
Code:
updateConsentState({ 'ad_storage': n3tConsentManager.cookieConsent.allowedCategory('marketing') ? 'granted' : 'denied', 'analytics_storage': n3tConsentManager.cookieConsent.allowedCategory('analytics') ? 'granted' : 'denied', 'functionality_storage': n3tConsentManager.cookieConsent.allowedCategory('functional') ? 'granted' : 'denied', 'personalization_storage': n3tConsentManager.cookieConsent.allowedCategory('preferences') ? 'granted' : 'denied', 'security_storage': n3tConsentManager.cookieConsent.allowedCategory('functional') ? 'granted' : 'denied', });
nebo v JS šablony
Code:
window.addEventListener('n3t.cookieconsent.accept', function(event) { ... });

16. led 2022 14:59 #145577
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: Ještě ke cookie "ssupp.vid"
Po importu z cookiebotu je vidím v administraci v Preferenčních Cookies, ale na webu v nastavení je umístěno do Nezařazené cookies.

Promazat Cache? Já už teď na devel.zelenazeme.cz vidím Cookie zařazenou správně.

Rudolf napsal: Jestli je důvodem použitá open source DB cookie, tak lepší DB je zde:
cookiedatabase.org

Ano, znám, ale neposkytují žádnou formu exportu / API, která by šla použít pro automatické zjišťování Cookies.
Přemýšlel jsem, že přidám alespoň jako odkaz v administraci na proklik o dané Cookie.

16. led 2022 15:03 #145578
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf napsal: Lepší překlad:

Code:
PLG_SYSTEM_N3TCOOKIECONSENT_BLOCK_UNKNOWN_DESCRIPTION="Tyto soubory cookie neodpovídají žádnému známému zařazení dle Open Source Cookie databáze, ale pracujeme na jejich kategorizaci a v budoucnu budou zařazeny."

Vynechal bych to "Open Source" Zdrojem popisu nemusí být jen "Open Source Cookie databáze", možná
Code:
PLG_SYSTEM_N3TCOOKIECONSENT_BLOCK_UNKNOWN_DESCRIPTION="Tyto soubory cookie neodpovídají žádnému známému zařazení dle naší databáze cookie, pracujeme na jejich kategorizaci a zařazení."

16. led 2022 15:22 #145579
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Máš aktualizovanou češtinu?


Ano

Já už teď na devel.zelenazeme.cz vidím Cookie zařazenou správně.


manuálně jsem si upravil a vypnul jsem zobrazení kategorie Nezařazené

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum