Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Phoca Cart

22. čvc 2016 15:05 - 25. čvc 2016 01:26 #127686
Odpověď od H13
Admin
Já bych ještě něco upřesnil:

Autory oné "konkurenční" platformy S*****e Shop osobně neznám, jen jsem na ně náhodou narazil.


Nevím, jak mám číst ty uvozovky, každopádně, o konkurenční platformu se nejedná. Ta služba je v podstatě kopií služby paddle, s kterou Phoca Cart umí pracovat. To znamená, že bychom spíš mohli mluvit o možné implementaci, pokud by existovalo nějaké api, ale ... viz poslední odstavec.

Externí platební bránou myslím takovou, že tvoje aplikace na tvém webu zobrazuje jen kategorie, produtky, ceny, apod. ale jakmile zákazník klikne na "vlož do košíku", vše se přesouvá na danou službu: koupě, download, řešení papírování, atd. Služba si hlídá vše a pak následně s tebou vyúčtovává.

A teď ten poslední odstavec. Co se "zdejším" nelíbí, je to:

- že ta služba není funkční a že jde zatím jen o sběr emailů a jmen - je to prostě nějaký nefungující marketingový projekt
- že je to(nebo spíš bude) jedna z mnoha služeb, které takto působí
- ta služba neobsahuje žádné kokrétní a seriozní informace - např. jak jsem psal, jak ti můžou strhnout jen 5%, když např. za platbu přes Paypal se strhává 5 - 10% To budou ty zbylá procenta dotovat?
- atd.

Až to bude zaběhlá, fungující služba a bude opravdu zajímavá, bude s tím mít někdo zkušenosti a bude mít API, pak samozřejmě nic nebrání tomu, abych se na to podíval a případně do Phoca Cart implementoval.

Jak jsem psal, platební metody, externí platební brány a pod. prostě teď musí počkat, prvně se musím soustředit na komponentu samotnou. A i když je to rychlá a jednoduchá komponenta, je to e-shop komponenta a je mnohonásobně větší než ostatní komponenty. To znamená, mnohonásobně víc možností obsažení chyb. Proto je teď potřeba hlavně testovat základní funkce.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. čvc 2016 15:18 #127687
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
H13, hele já nevím, neznám jejich interní politiku. Jen mi to přišlo zajímavé pro inspiraci. To je všechno. Dával jsem i link na popis funkcí na autorově blogu, byl smazán. Vím, že hatovat je velice jednoduché, zato něco funkčního vytvořit naopak složité. Proto si každé takové aktivity kohokoliv vážím. To, že někdo sbírá kontakty předem, je ve světě u nově vznikajících služeb běžné. Jsem čekatelem u x projektů.

Pokud mi někdo něco takového vytvoří na Joomle, napojí to na GoPay a na e-mailingový systém, který používám (obojí má API), budu si chrochtat blahem a rád zaplatím. Bohužel takových appek, komponent či čehokoliv je pro CZ prostředí v podstatě nula. Tedy na Joomle nula. Jen ten VM + GoPay plugin. Anebo o těch rozšířeních možná nevím.

MaK.

--- -- -

22. čvc 2016 15:32 - 25. čvc 2016 01:38 #127688
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
H13, ještě ad ceny, abys měl přehled.

ad PayPal - nevím, jak jsi dospěl k takovým částkám. Pro jistotu se právě dívám na poplatky u GoPay, a vidím tam aktuálně 2,2 % + 3 CZK za transakci. U jiných e-peněženek i on-line plateb stejně. Při větším objemu nebo u velkých klientů to bude asi ještě o dost méně.

btw - nikdo přece nechce, abys implementoval S**** Shop (nebo jak se to jmenuje). Nic takového jsem nikde nepsal. Uváděl jsem jen pro inspiraci. O implementaci jsem psal pouze v souvislosti s branou GoPay.

Takže se těším na možnosti Phoca Cart :)

MaK.

--- -- -

22. čvc 2016 16:12 - 22. čvc 2016 16:20 #127689
Odpověď od H13
Admin

ad PayPal - nevím, jak jsi dospěl k takovým částkám

PayPal je de facto monopol v oblasti plateb, pokud se tady bavíme o ostatních platebních branách, bavíme se v souvislosti s PayPalem o "hračkách pro děti".

Proto si PayPal může účtovat vyšší poplatky, než to dělají ostatní

Poplatky za platby na PayPalu se pohybují od 5 - 10% (pozor, započítávám i fixní sazbu), příklad, platba:

10 EUR --> poplatek 0,69 EUR --> tedy: 6,9%
7 USD --> poplatek 0,63 USD -->tedy 9%
5 EUR --> poplatek 0,52 --> 10,4%

Samozřejmě, klasická matematika, čím nižší platba, tím vyšší poplatek (velmi nepříjemné u mikroplateb)

A samozřejmě to není vše, pokud např. chceš z PayPalu převádět peníze na svůj bankovní účet a máš je v cizí měně, PayPal sám provede směnu svým vlastním kurzem. Např.:
Pokud je kurz vyhlášený ČNB: 1 EUR = 27,025, pak na PayPalu je 1 EUR = 26,323.

Pokud máš EUR účet v české bance a chceš převést EUR z PayPalu na EUR účet v české bance, tak to není možné. Z PayPalu můžeš převádět pouze na CZK účet - směna se provádí přímo na PayPalu.

K tvým údajům:

GoPay: 2,2% + 3 Kč

Někdo ti zaplatí za služby 100,- Kč, poplatek je tedy:

2,2 % ze 100 = 2,20 + 3 = 5,20 Kč (ve skutečnosti je poplatek 5,2 %)

Služba na kterou jsi odkazoval, ti strhává 5% z obratu, tedy v našem případě:

5% ze 100 = 5 Kč.

Kdo tedy doplatí těch 0,20 Kč? Jedná se o dobročinnou organizaci?

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. čvc 2016 16:24 #127690
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
H13, osobně zpravidla neprodávám produkty za stovku. Nevím, kdo zaplatí sumu, o které píšeš. To se musíš asi zeptat autorů. Ale spíš si myslím, že to chápeš nesprávně. Autoři, myslím, uvádějí, že zaplatíš 5 % jim za jejich službu.

Plus samozřejmě platíš za platební bránu a transakce přes ni, jelikož s platební branou si musí každý uzavřít smlouvu sám a získat potřebné přístupové kódy. Takže podle ceníku, který mám třeba teď před očima já, je to pak celkem 7,2 % + 3 CZK za transakci. To je asi správný výpočet.

Prodáš, jak píšeš, například produkt za 100 CZK, po cestě ti z toho zmizí 10,20 CZK, počítám-li dobře. Tudíž reálný poplatek = cca 10 %. Nicméně nevím, proč tady řešíme cenovou politiku cizího subjektu B)

MaK.

--- -- -

22. čvc 2016 16:54 #127691
Odpověď od H13
Admin

Nicméně nevím, proč tady řešíme cenovou politiku cizího subjektu


Pokud bych tu službu měl někdy v budoucnu implementovat, je to pro mě velmi důležité. Ze všech pohledů.

- pokud je na webu napsáno: "Za celý systém platíte pouze 5% z vyfakturované částky", osobně to chápu tak, že se o nic nestarám, vše přenechávám třetí straně a pokud mi zákazník zaplatí 100 Kč, nezajímá mě jakou platební metodu použil, pak přenechám poplatek 5 Kč z tého částky této službě.

Pravděpodobně to tak nebude, protože někdo musí zaplatit ty poplatky za platební brány.

jelikož s platební branou si musí každý uzavřít smlouvu sám a získat potřebné přístupové kódy

Takhle to asi fungovat nemůže, protože pak by za tebe nemohli řešit věci jako jsou MOSS a podobně. U MOSS se předpokládá, že tvým partnerem nebude koncový zákazník, ale právě tento zprostředkovatel, aby on za tebe řešil všechny potřebné záležitosti MOSS.

osobně zpravidla neprodávám produkty za stovku

Ano, ty možná ne, ale ve světě mikroplateb je 100 Kč "závratná suma" :-)

Každopádně, co jsem tím chtěl říct, je, že pokud bych měl něco implementovat do Phoca Cart, pak ta služba musí běžet, musí mít nějakou historii a úplně nejlepší je znát někoho, kdo s ní má zkušensti. Pro implementaci musí být prostě všechny informace dostupné.

Ale jak jsem psal, pro podobnou službu už v Phoca Cart podpora je, takže případná implementace v budoucnosti nemusí být problém.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

Powered by Fórum