Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Phoca Cart

22. čvc 2016 00:51 #127669
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
H13, pardon, paddle moc neznám. Musím si rozšířit obzory. Osobně mi je PayPal z uživatelského pohledu úplně fuk, protože není použitelný pro Česko. Takže se o jeho poplatky moc nezajímám, používám jej pouze pro nákupy z venku.

I když na některých webech (klientů či kolegů) k dispozici platby via PayPal máme, využívá je asi 0,5 % tuzemských kupujících. Bez propojení s tuzemskou platební bránou nemá pro CZ trh dnes prodejní systém moc šancí, má-li tedy být určen pro běžné využití a ne jen pro geeky.

Avšak míříš-li s Phoca Cart spíš globálně ven, pak nic takového řešit netřeba.

MaK.

P.S. Moje dotazy jsem položil z důvodu, protože na českém trhu něco prodejního na Joomle 3, s možností napojení na české platební brány, a s možností propojení se známými e-mail platformami, prostě chybí. V tomto jsme bohužel WordPressáky těžce drceni.

--- -- -

22. čvc 2016 01:07 #127671
Odpověď od H13
Admin

Avšak míříš-li s Phoca Cart spíš globálně ven, pak nic takového řešit netřeba.


:-) Já nikam nemířím, všechny Phoca rozšíření jsou globální, ono všeobecně v oblasti software rozlišovat mezi lokálním a globálním asi nedává smysl. Prostě vydáš rozšíření a nevytváříš uměle hranice - na download button, ať si klikne kdokoliv. Pak už záleží na lidech z jednotlivých zemí, zda prostě to rozšíření přizpůsobí lokálním podmínkám. V případě Phoca rozšíření, je to Bong, který se stará o českou lokalizaci (překlady). Co se týče platebních modulů v ČR, tak já bohužel žádné neznám, takže pokud bych nějaký tvořil, je mi úplně jedno, jestli je to česká nebo jiná platební metoda - pro mě je to prostě o nastudování daného API, testování a pak následné vydání.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. čvc 2016 01:17 #127673
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
H13, jj, vím, že jsou globální. A chápu, že je jedno, o jaký platební systém se bude jednat.

Je otázkou, k čemu, anebo pro koho vlastně Phoca Cart má být. Ale to je samozřejmě tvoje věc, zvlášť , když je to celé zadarmo a systém nemá, pokud vím, žádný obchodní model.

Pokud by se ti pak chtělo vytvořit propojení s GoPay, případně s nějakou platformou pro e-mailing, rád si od tebe takové pluginy koupím.

MaK.

--- -- -

22. čvc 2016 01:41 #127675
Odpověď od H13
Admin

Je otázkou, k čemu, anebo pro koho vlastně Phoca Cart má být

Využití hlavně pro e-shopy, pro které jen např. VM zbytečně složitý. Ale je to jako s lokálními/globálními projekty, použití nění nějak limitováno.

Momentálně v RC verzi se dá bez obav použít jako katalog. Ale taky jako galerie, Ale taky jako download komponenta.
S externí platení branou, která funguje tak, že na stráce se zobrazjí produkty a na externí platební bráně dochází k vyúčtování, platbě, downloadu, atd. je možné komponentu využít také už nyní.

Pro využítí komponenty k hlavnímu účelu - tedy e-shopu, je opravdu lepší počkat na stable verzi.

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

22. čvc 2016 02:16 - 25. čvc 2016 01:39 #127676
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel
Vážení diskutéři, dovolím si zmínit, že toto vlákno je hlídáno adminem Františkem (Linelab), který smazal moje příspěvky či jejich obsah. Ačkoliv jsem Honzovi Pavelkovi (H13) chtěl ukázat vývoj nově vznikajícího obdobného systému, jako je Phoca Cart, a z něhož by se mohl třeba nějak inspirovat, byla to prý reklama.

Název prý vložit lze, ale odkaz nikoliv. A nedej bůh, abyste sem vkládali odkaz na popis práce a vývoje, který si autor některé "konkurenční" platformy vloží k sobě na web, byť to může být jakkoliv přínosné k tématu. Autory oné "konkurenční" platformy S**** Shop cz osobně neznám, jen jsem na ně náhodou narazil. A přečetl si blog o vývoji (odkaz admin také smazal). Fandím autorům stejně jako Honzovi s Phoca Cart.

Bohužel jsem kvůli takovému zásahu admina nyní názoru (mohu se mýlit) že takové zásahy jsou zde na diskuzním fóru z důvodu, aby to nekonkurovalo prodávaným službám či produktům společnosti MAXITRH net, s.r.o. (Linelab), jejíž CEO to tady hlídá. Zdůrazňuji, že jde jen o můj názor.

Vězte prosím, že takový přístup adminů považuji za problém svobodného diskuzního fóra. Dovolím si podotknout, že jsem nepsal žádné vulgarismy, žádné nadávky, netrollil jsem ani nehatoval, jen odkázal na web "prý konkurenční" platformy.

Osobně si myslím, že by neměl být adminem tohoto fóra někdo, kdo může považovat příspěvky diskutérů třeba i za konkurenci svým obchodním aktivitám. Připadá mi to jako "střet zájmů".

Vše napsané jsou jen moje osobní subjektivní názory, s nimiž nikdo nemusíte souhlasit.

Tento příspěvek bude pravděpodobně také smazán, a já budu možná zablokován. Ale mezitím to snad stihne vám, zde zúčastněným diskutérům, dorazit e-mailem. Pokud tento příspěvek smazán nebude, odstraním jej (vymažu obsah, půjde-li to) za pár dní sám, aby zde nezabíral prostor. Jen chci, abyste o tomto věděli.

Díky za váš čas. Konec hlášení & Joomle zdar!

MaK.

--- -- -

22. čvc 2016 08:09 #127677
Odpověď od MaK.
Zkušený uživatel

H13 napsal:

Je otázkou, k čemu, anebo pro koho vlastně Phoca Cart má být

S externí platení branou, která funguje tak, že na stráce se zobrazjí produkty a na externí platební bráně dochází k vyúčtování, platbě, downloadu, atd. je možné komponentu využít také už nyní.


H13, externí platební brána po platbě jen vrací potvrzení, zda došlo či nedošlo k platbě, a podle toho pak prodejní systém odešle či neodešle například zakoupený soubor, nebo dá třeba pokyn do skladu.

Pokud by ses do toho pouštěl, bude tě zajímat asi hlavně Dokumentace GoPay REST API: doc.gopay.com/cs/?_ga=1.88212059.1783349390.1468763105 (snad mi ten odkaz zase nějaký admin nesmaže).

Další info tady: www.platebnibrana.cz/integrace

MaK.

--- -- -

Powered by Fórum