Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Phoca Cart

16. úno 2016 13:24 #125849
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, na tvým webu jsem viděl, že tam jeden plugin nahrává mootools, tak jsem ho zkusil taky nahrát a dělá to také. Takže to vypadá, že je to nějaký konflikt s mootools.

Jediný, co teď dělat, je zkusit mootools nahradit jinou knihovnou - nejlépe jquery - jestli je tam nějakej konflikt např. mezi nějakou jquery knihovnou (výsuvné menu, chosen, apod.) a mootools, to pak asi bude velmi těžce řešitelný. :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. úno 2016 14:40 #125854
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
No zatiaľ neviem, ktorý plugin nahráva ten mootools, ale nainštaloval som si plugin, ktorý vie mootools vypnúť.
A zdá sa, že pomohlo.
Ešte musím zistiť, či to niekde nemá "vliv na funkci rostlináře" :)

16. úno 2016 21:19 #125859
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, na tvé stránce by to mohl být plugin browser update warning, ale teď na to koukám a jede to asi i bez mootools. Slideshow jede na jquery, takže slideshow bude asi OK.

Někde jsem viděl, že některý pluginy dokážou pracovat jak na mootools tak na jquery, tak je možný, že jak jsi vypnul mootools, že ten plugin, co mootools potřeboval, dokáže běžet i bez něj?

Nebo je taky možný, že nějaká část nahrála mootools, aniž by ho potřebovala :idea:

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. úno 2016 21:28 #125861
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
Ďakujem za radu. Je možné, že tam bol ten mootools zbytočný...

Ale mám ešte iný dotaz k Phoca Cart:
Ako fungujú tie obrázky čo sa týka rozmerov, resp. prečo mi v detaile produktu zobrazuje hlavný obrázok v rozlíšení 399x399, keď to mám nastavené v konfigurácii takto:
Obrázky a náhľady
Šírka veľkého obrázka 1024
Výška veľkého obrázka 1024
Šírka stredného obrázku 300
Výška stredného obrázku 300
Šírka malého obrázku 180
Výška malého obrázku 120

www.keira.sk/index.php/svadobne-saty/item/13-06w

16. úno 2016 21:37 #125863
Odpověď od H13
Admin
Ahoj, s obrázkama je to složitý:

- např. nastavíš velikost 400x300

Phoca Cart při vytváření náhledů vezme hodnotu 400 a podle toho udělá náhled. Proto, aby se fotka nezdeformovala, musí se zamořejmě dodržet poměr, tedy, když je poměr fotky 3:2, pak nemůže udělat 400x300 (výjimka je, když se fotky ořezávají), ale musí podle poměru udělat: 400:267

To je první změna oproti nastavení.

Druhá je responzivní design, při responzivním designu se fotky prostě rozstahují/stahují podle místa v boxu, tady už záleží na boostrapu, jak se mu vejde fotka do designu a jak je zrovna prohlížená stránka zobrazena (v jakým rozlišením, v jakým prohlížeči a přístroji)

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. úno 2016 21:46 #125864
Odpověď od ferino
Pokročilý uživatel
OK. takže ideálne by bolo, keby tie fotky boli rovnostranné...

Ešte jeden dotaz a už dám nadnes pokoj:
s tým /item/ v URL by sa nedalo niečo robiť? myslím bez hackingu :)
Niežeby to bola kritická záležitosť ale príde mi to tam ako taký zbytočný alebo rušivý prvok :)

Tak pre dnešok veľká vďaka za pomoc!

Powered by Fórum