Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Idea Phoca Cart

16. kvě 2016 02:05 #127007
Odpověď od Cony
Moderátor

H13 napsal: ...pořád nevím, jak tohle dát do všeobecných pravidel, to bude opravdu muset být nějaká modifikace přímo pro konkrétní e-shop :-(

A co takovéhle "speciality" netahat do obecných pravidel, ale jen umožnit podobné věci řešit pluginům? Přišlo by mi super mít co nejjednoduší shop s co nejjednoduší administrací, a kdybych potřeboval něco podobného, doinstaloval bych plugin, což by mi zaplo např. v tomto případě editační políčko v produktu na počty ks, změnilo ve FE input na select a třeba kontrolovalo počty v košíku... Druhý plugin by zas mohl být na kontroly počtu všech položek v košíku atd atd...

Při snaze o zabudování do jádra bych se obával "překomplikovanosti" typu VM...

16. kvě 2016 11:01 #127008
Odpověď od Teofil
Návštěvník
JJ, řešil jsem to tu už dřív, ale říkal jsem si, jestli jak to stále vyvíjíš, že už třeba něco existuje. ;-)
I tak díky za tipy a rady. Nějak to zkusím vymyslet a jestli to bude fungovat, hodím sem link.

16. kvě 2016 11:03 #127009
Odpověď od Teofil
Návštěvník

Cony napsal:

H13 napsal: ...pořád nevím, jak tohle dát do všeobecných pravidel, to bude opravdu muset být nějaká modifikace přímo pro konkrétní e-shop :-(

A co takovéhle "speciality" netahat do obecných pravidel, ale jen umožnit podobné věci řešit pluginům? Přišlo by mi super mít co nejjednoduší shop s co nejjednoduší administrací, a kdybych potřeboval něco podobného, doinstaloval bych plugin, což by mi zaplo např. v tomto případě editační políčko v produktu na počty ks, změnilo ve FE input na select a třeba kontrolovalo počty v košíku... Druhý plugin by zas mohl být na kontroly počtu všech položek v košíku atd atd...

Při snaze o zabudování do jádra bych se obával "překomplikovanosti" typu VM...

Jo to je pravda. Pokud člověk nedělá často ve VM, tak jeho nastavení nějakou chvíli trvá.

16. kvě 2016 12:09 #127010
Odpověď od H13
Admin

A co takovéhle "speciality" netahat do obecných pravidel, ale jen umožnit podobné věci řešit pluginům?


Pluginy jsou dobrý, pokud jde např. o zobrazení něčeho (nebo změnu zobrazení něčeho - jako se tomu děje při zobrazování článků - např. pomocí pluginu se dodá fotka, mapa, ...)

Tady jsou dvě strany - výstupní a vstupní - může se zdát, že udělat plugin pro výstup (změna textového pole na select box) je jednoduchá, jenže jsou tam pak vlastnosti, jako přepočítávání cen za pomocí javascriptu, kdy vlastně celej systém reaguje na změnu pole počtu kusů, a to už je složitější, aby systém reagoval na něco, co neexistuje a může existovat jen za pomocí pluginu.

Na straně vstupní je to ještě horší - nechat plugin, aby kontroloval počet kusů, to už taky může být otevřená bezpečnostní díra do komponenty - navíc by ten plugin musel být aktivní na více místech (kusy pro jeden výrobek, kusy pro celou objednávku, atd.)
Takže by to taky mohlo dopadnout tak, že by pro každou takovouto vlastnost byl plugin (když to přeženu, např. proto, aby se cena obarvila do červena) a pak zase postupně ztrácíme kontrolu nad kódem :-(

Já o tom přemýšlím, dát to jako všeobecný pravidlo, pokud zatím uvažuju jen o výstupu, např. select box místo textového pole pro počty kusů, může být jednoduchý, jenže pak bude v eshopu produkt, kde tohle pravidlo nebudeme chtít použít, takže stejně nezbývá nic jinýho než to pravidlo přesunout na produkty a tam je zase problém, že by to člověk musel nastavovat pro každou položku zvlášť. No a pokud by se to udělalo kombinovaně, tedy všeobecné nastavení a případně v produktu lze změnit, a pak bychom přidali víc podobných pravidel, dostáváme se do podoby VM, kde prostě mnoho uživatelů už vůbec netuší, kde se co nastavuje a kde nastavení nefunguje, protože např. bylo přepsáno jiným pravidlem úplně na jiném místě :-(

Phoca Cart - www.phoca.cz/phocacart - e-shop, e-commerce
Phoca Gallery - www.phoca.cz/phocagallery - obrázková galerie
Phoca Download - www.phoca.cz/phocadownload - stahování souborů
Phoca Guestbook - www.phoca.cz/phocaguestbook - guestbook

16. kvě 2016 13:01 #127012
Odpověď od Cony
Moderátor

H13 napsal: ...jenže jsou tam pak vlastnosti, jako přepočítávání cen za pomocí javascriptu, kdy vlastně celej systém reaguje na změnu pole počtu kusů, a to už je složitější, aby systém reagoval na něco, co neexistuje a může existovat jen za pomocí pluginu.

Jasně, ale to ať už si ohlídá tvůrce pluginu. V jádru by stačilo ve skriptu kontrolovat, že input na množství existuje a událost na něj pověsit jen když existuje. A nějaký reload zajistit v javascriptu funkcí, kterou ať si zase tvůrce pluginu zavolá kdy bude potřebovat. Krom Selectboxu si např. dokážu představit eshop, kde volba množství vůbec není (resp. až v košíku), prostě když se jedná o kusovky, nebo něco co se běžně po víc kusech nekupuje (třeba ty auta v demu). V praxi se pak často řeší různé akce 2+1 zdarma, kup tohle dostaneš tamto apod. To by asi také bylo šikovné umožnit pomocí pluginů...

H13 napsal: Na straně vstupní je to ještě horší

Pokud je myšleno vstup v administraci, tak tam by to podle mně šlo řešit elegantně jednoduše pomocí standardní události onContentPrepareForm - plugin by jen doplnil field co potřebuje.

H13 napsal: - nechat plugin, aby kontroloval počet kusů, to už taky může být otevřená bezpečnostní díra do komponenty

Nemyslel jsem asi úplnou kontrolu, spíš možná jen ať si plugin zkontroluje obsah košíku, a když se mu to nelíbí, ať zahlásí chybu, upozornění nebo něco, popř. možnost zakázat pokračovat v checkout...

H13 napsal: Takže by to taky mohlo dopadnout tak, že by pro každou takovouto vlastnost byl plugin (když to přeženu, např. proto, aby se cena obarvila do červena) a pak zase postupně ztrácíme kontrolu nad kódem :-(

Jasně, nic se nemá přehánět :)

H13 napsal: dostáváme se do podoby VM, kde prostě mnoho uživatelů už vůbec netuší, kde se co nastavuje a kde nastavení nefunguje, protože např. bylo přepsáno jiným pravidlem úplně na jiném místě :-(

Souhlasím, jen ne další VM :cheer:

16. kvě 2016 13:38 #127013
Odpověď od Teofil
Návštěvník
Teď mě napadá, že by to s těmi balíky po x-kusech šlo ošetřit až v košíku - pokud by např. nebyl celkový počet kusů násobkem x, nepustilo by to zákazníka dál.

Powered by Fórum