Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak jsou na tom pagebuildery s kodem a tim padem se SEO?

03. pro 2018 13:55 #138263
Odpověď od Cony
Moderátor

Rudolf Baláš napsal: Ano je špatný a vždycky bude.

:) Jednoduše a stručně.

03. pro 2018 17:08 - 03. pro 2018 17:09 #138267
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
No ja si myslim, ze zas tak spatne na tom byt nemuzou. Respektive, kod asi nedelaji zadnej zazrak, ale u jednoho webu, ktery obcas sleduju, jsou vysledky v Googlu i Seznamu na prvnich mistech (konkurence v CR v radu desitek podobne zamerenych webu - nejde o eshop). Takze jsou dve moznosti. Bud na spatny kod vyhledavace prdi nebo ten kod pro ne neni spatny.

03. pro 2018 17:42 #138268
Odpověď od zpetr
Zkušený uživatel
A nebo jsou pro lidi zajímavý i bez SEO-zaříkávačů :)

03. pro 2018 17:55 - 03. pro 2018 18:01 #138269
Odpověď od Linelabcz
Admin
V tomto článku v komentářích jsem před časem psal www.joomlaportal.cz/tipy/620-bootstrap-ve-wysiwyg-editoru

Při tvorbě webů na RS Joomla je mimo jiné cílem i použití minima pokud možno prověřených rozšíření pro zachování dlouhodobé životnosti webu bez složitých aktualizací a migrací

Page buildery které se instalují do systému až na pár vyjímek obecně způsobují uživatelům víc problémů než užitku, nehledě na to, že pokud se uživatel časem rozhodne Page Builder přestat používat, je velice pravděpodobné, že si tím způsobí ještě více problémů s webem. O problémech s kompatibilitou, hromadou scriptů a dalších souborů ani nemluvím.


Což se potvrzuje v dnes vydaném článku zde, WP v reakci na pagebuildery a služby podobného typu implementuje editor Gutenberg www.joomlaportal.cz/novinky/629-je-cas-dat-wordpressu-sbohem

Page Buildery jsou teď cool :-) a určité skupině uživatelů vyhovují.

03. pro 2018 18:11 #138270
Odpověď od Cony
Moderátor

Linelabcz napsal: Page Buildery jsou teď cool :-) a určité skupině uživatelů vyhovují.

Je to tak, při nasazení je vždy potřeba zvážit všechna pro i proti. Osobně jsem nikdy neposuzoval ani tak dopad na SEO, jako složitost generovaného kódu, stylů a skriptů z hlediska možností následných úprav stylování apod. Prostě tak, abych výsledek page builderu mohl přizpůsobit šabloně stránek a ne naopak. SEO už je taková třešínka na dortu :)

03. pro 2018 18:48 - 03. pro 2018 18:49 #138271
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Cony, tak zrovna ty, si s kodem tykas, ale pro amatery je PB super vec. Ja pouzivam trvale dva a jeden sem tam zkusim. Ted jsem dokonce zjistil, ze nema ty shluky kodu. Jen zrovna tento nemam koupenej a nejmin se mne libi.

Jinak ja s PB v podstate mel min problemu, nez s Joomlou.


Linelabcz - vy prece mate svuj pagebuilder, ne? Tak mne prijde zvlastni, ze jste proti nemu. Jake problemy to zpusobuje? Docela by me zajimaly fakta od nekoho, kdo rozumi kodu a pritom i pagebuilderum. Ja jsem ted ve fazi, kdy zjistuju, ze jsou pro me sablony k nicemu. Spousta vyrobcu konci a s pagebuilderem se to da v podstate rychle nahradit. Nepotrebuji mit nikde unikatni vzhled s kudrdlinkama.

Takze uvazuju, ze zrusim predplatny sablon. JoomlaXTC skoncila. mam tam lifetime. Kdosi to pred par dny prevzxal, ale asi to skonci uplne. Joomspirit mam par sablon (taky skoncil a znovu zacal, ale na jak dlouho...). Predplatny uz jen u Rocket a zrusim je, i kdyz se na to chystam uz 5 let. Ale platit jim plnou cenu za 2 sablony/rok (letos vydali dve, i kdyz slibovali kazdych 4-6 tydnu 1), kdyz v te cene jich vydavali nedavno minimalne 12, fakt nechci a navic jajich Gantry zacina byt tak neuveritelne komplikovany, ze si je muzou strcit za klobouk.

Powered by Fórum