Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Jak jsou na tom pagebuildery s kodem a tim padem se SEO?

05. pro 2018 08:41 #138289
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
Problem je v tom, co popsal cony, tak jsem to myslel i ja. Je tam proste hromada silenyho balastu a moje otazka znela, jak si s tim poradi vyhledavace a jestli je to dnes jeste nutny resit nebo si s tim vyhledavace poradi? Minifikace a komprimace kodu k jeho cistote taky neprispeje. Ja kdyz napriklad zapnu komprimaci napriklad s Rokboosterem, tak z kodu nejde precist v podstate nic, protoze ho to zazipuje.

Tvuj priklad z Joomshaperu sice kod pro oko zprehledni, ale co to udela pro vyhledavac netusim. Vyhledavac nema oko a jak funguje, to fakt netusim. Navic ten balast tam zustava. Tim nechci shazovat buildery, sam je pouzivam, ale kolikrat jsem se zamyslel, co to vlastne zpusobuje pro vyhledavace.

Jinak ted jsem se v rychlosti dival na PB od Joomshaperu a od Themexpertu a nikde tam gzip nevidim, ale neprolizal jsem to do vsech detailu.

05. pro 2018 11:49 - 05. pro 2018 12:55 #138290
Odpověď od Linelabcz
Admin
Zkopírovat sem stovky řádků kódu, přes 3 monitory to má být nějaký zátežový test pro forum? Post jsem upravil, na ukázku postačí.

11. pro 2018 06:23 #138372
Odpověď od marvays
Návštěvník

radek napsal: Problem je v tom, co popsal cony, tak jsem to myslel i ja. Je tam proste hromada silenyho balastu a moje otazka znela, jak si s tim poradi vyhledavace a jestli je to dnes jeste nutny resit nebo si s tim vyhledavace poradi?


Já se pořád držím starého pravidla, že se weby dělají pro lidi, ne pro vyhledávače. Takže tohle mě absolutně netrápí. Předpokládám totiž, že vyhledávač zajímá text v obsah webu. Ne to, v kolika divech je daný text zanořen. A ta minifikace je hlavně o mazání mezer s čímž si určitě poradí. Je to stroj a mu to příjde přehledné. Ne jako lidskému oku.

Trofnu si tvrdit, že pokud chceš co "nejmíň balastu", tak to bude chtít najít co nejjednodušší builder. Protože pokud má plno héblátek a nastavení, tak to prostě vždy bude vypadat takhle. Já Používal roky Joomlashine. Poslední rok používám na obsahovou část QUIX od ThemeXpert a na tvorbu template Astroid od Joomladev . A v tomhle pohledu je to naprosto stejný :)

Jinak QUIX lze pořídit v základním balíčku zdarma. Astroid je totálně zdarma a nikdy placený nebude.

11. pro 2018 09:14 #138376
Odpověď od radek
Zkušený uživatel
No, porad ma cony pravdu. Otazkou zustava, jestli vyhledavace upredsnostni normalne psany web nebo jejim to jedno. Otazka taky je, jestli se jim chce hledat nebo jestli vubec ten text v tom 20 nasobnym mnozstvi balastu najdou.

Nicmene, jak jsem taky psal, jeden web mam udelanej jen z PB a vyhledavace ho v pohode vidi a berou.

Quix znam a pouzivam ho od zacatku, co ho vydali. Mam placenou verzi, ale to nic nemeni na tom, ze je to smejd, ktery ma vic problemu, nez uzitku. Priklad prechod z 1.9. na verzi 2, kdy nic nefungovalo a muselo se vse delat znovu. Dalsi priklady se daji najit na jejich FB strance.

Proste myslenka predbehla realizaci. Myslenka je dobra, ale realizace je hnus. Nejsem programator, ale ti indonesani nebo co to je, asi moc dobri nebudou. VIz dalsi superprogramatori a coderi, co delaji ruzne programy. ZNam v CR par programatoru, kteri rikaji, ze tak hrozny a velky kod nikdy nebyval. Tyka se to jak bezneho SW, tak treba i OS.

Nicmene nechci PB hanit, pres vsechny zremy nevyhody je pouzivam a jen jsem chtel vedet, jestli nekdo chytrejsi vi neco vic.

11. pro 2018 09:38 #138378
Odpověď od marvays
Návštěvník
Pořád nějak nechápu, proč by jej vyhledávače nenašly?

Já mám zase naopak s Quix jen samé dobré zkušenosti. Taky jej mám od úplného začátku a neměl jsem jediný problém.

Ano, většina nových věcí pochází poslední dobou od řecka dál na východ. A je to logické. Když přihlédneš k jejich životní úrovni, tak mají víc času na daný úkol než nějaký evropan. Nebo naopak . . . koupíš licenci na rok za rozumný peníz. Pak se podíváš na "kvalitní" rozšíření pocházející z evropy či USA a zjistíš, že jsou s cenovou politikou úplně někde jinde a za licenci na jeden web dáš víc, než roční předplatné za developerskou licenci jinde.

Já používám buildery protože je to jednodušší = levnější pro klienta. A zastávám názor viz výše, takže si z toho hlavu nedělám.

PS: Možná zkus napsat na jpw. Tam chodí všichni a je reálná šance, že dostaneš vícero odpovědí.

29. pro 2018 22:16 #138486
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Já se pořád držím starého pravidla, že se weby dělají pro lidi, ne pro vyhledávače.


Obdivuji Vaše zapálení a rozhodně souhlasím u webů, u kterých se nehoní pozice na prvních 3 místech na první stránce vyhledávače Google.
Až budete takový web dělat, tak zapomenete na page-buldery a podobné srákory, protože i ten rozdíl 19kb a 1,9kb bude rozhodující zda tam budete anebo ne.

Ale na jednoduché weby rozhodně doporučuji. Používáme od Joomlartu a weby zmákla kolegyně, která vůbec joomla neumí, za 1 den.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum