Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Admin Tools - rady a zkušenosti

02. kvě 2020 22:01 #142289
Odpověď od Aqui
Začátečník

Rudolf napsal: Nenačtený font icomoon

kliknout na to J, podívat se Inspect element a zkotrolovat jaké jsou vidět chyby.
Měla by tam být chyba nenačtení fontu.
Proč , no to už je další ladění - a možná to byl i ten httacess :)


Jo, tak rozhodně za neukládání článků může AdminTools, něco jsem nastavil a musím zjistit co. Když dám cekou komponentu zneveřejnit, články zase ukládám. Když je AdminTools opět v provozu, blokuje to ukládání....no asi to chvilku potrvá, nevím kde začít, ale někde musím.
Rozsypaný čaj už je v pohodě, srovnalo se.

Zdarec :whistle: Aq.

02. kvě 2020 22:22 #142290
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Myslím že jsem odpovídal na tohle:

U článků ve STAVu vidím místo symbolu ne/zveřejnéěné položky jen červené J nebo zelené G.


To může být souviset i s tím admin toolsem.

Bylo by vhodné podpořit textový popis například:
- výpisem chyb v console
- obrázkem

Jinak místo věštění si jdu pustit film, tam aspoň vím co mě čeká.

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

03. kvě 2020 18:27 #142294
Odpověď od Aqui
Začátečník

Rudolf napsal: Myslím že jsem odpovídal na tohle:

U článků ve STAVu vidím místo symbolu ne/zveřejnéěné položky jen červené J nebo zelené G.


To může být souviset i s tím admin toolsem.

Bylo by vhodné podpořit textový popis například:
- výpisem chyb v console
- obrázkem

Jinak místo věštění si jdu pustit film, tam aspoň vím co mě čeká.


Rudo, ladění chyb nic zvláštního nevyhodilo. Proto jsem to jen obecně popsal. A to tak jak to skutečně vypadá. Ale přikládám tedy obrázek k náhledu jak jsem o tedy myslel.

Zdarec :whistle: Aq.

03. kvě 2020 18:46 #142295
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
No takhle se ale přece neladí, jen obrázek z administrace, to neřekne nikomu nic.....

Je třeba spustit ladičku (pravým tlačítkem Inspect element a proklikat si všechny možné chyby: podívat se v console jaké odkazy chybí, jaké jsou JS chyby, překliknout na network panel, vymazat historii a udělat refresh a zkontrolovat requesty, zkontrolovat záložku source atd atd...
Pak přiložit náhledy k odpovědi.

Ty písmena místo ikon se mi objevovaly, pokud nebyl korektně načtený základní font joomla (icomoon), který se používá v základních stylech "icon-" v administraci.
No a to by se mohlo stát:
- Nedočtením nějakých souborů - to by se vidělo v ladičce
- Ztrátou práv na nějaké soubory na ftp - to by se vidělo v ladičce - ano to by mohly způsobit úpravy httacess - oprava práv na FTP?

No a pokud se objeví tyto chyby, většinou to ukazuje i na další související problémy, které buď problém způsobily nebo jsou spíše projevem prvotních chyb. (httacess, robots.txt, práva souborů a složek na ftp (zde používám 3 aplikace na zjištění - jedna z nich je zmíněný admintools))

Z toho obrázku pěkně po klausovsky - nic, ale opravdu nic, nevyčtu :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

03. kvě 2020 19:25 #142296
Odpověď od Aqui
Začátečník

Rudolf napsal: ...


Jo naprosto ti rozumím, jen jsem ti poslal obrázek, protože jsi uvdel, že to znáš, tak jestli ti toto něco připomíná.
Zatím to vypadá na výpadky dotažení fontu jak píšeš, pár dní se hrabu v nastavení HTACCESS přes AdminTools a od té doby to dělá, takže vodítko bylo naprosto správné. Mometálně se to "zase samo" srovnalo. Uvidím následně.

Zdarec :whistle: Aq.

03. kvě 2020 20:42 - 03. kvě 2020 20:43 #142298
Odpověď od Bong
Moderátor
Nejspíš máte v Admin Tools nastavení .htaccess použito přesměrování z domény bez www na doménu s www.
Nastavit v konfiguraci Joomly správně "public $live_site". Případně zkontrolovat jestli se do administrace přistupuje také přes doménu s www.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Rudolf

Powered by Fórum