Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Admin Tools - rady a zkušenosti

29. dub 2020 18:45 #142243
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
Jinak takový zajímavý postřeh, možná pro ostatní:
(my teda používáme RSFirewall multilicenci a nsazujeme taky všude)

Zablokoval jsem všechny státy na eshopu kromě CZ a SK. To jsem neměl dělat :)
Proč:

Gopay přistupuje z USA IP adres (toto donedávna nebylo)
Google přistupuje z Irských IP adres

Tak jsem trochu chytřejší

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla
Poděkovali: Aqui

29. dub 2020 19:49 - 29. dub 2020 20:21 #142247
Odpověď od Bong
Moderátor

Cony napsal: Češtinu má aktuální tuším...

Češtinu na Admin Tools opravdu nemám (jen Akeeba Backup a Akeeba Solo - cz, sk, Joomla, Wordpress).

Ale neměl by snad být problém tu stávající doplnit a případně i přemlít na slovenštinu. Tedy pokud by byl zájem.

Jinak 78% překladu (slušná čokoláda) je k dispozici na www.joomlatranslate.com/project/27-admin-tools

EDIT:

Ta čeština je velice příjemná, skoro by stálo za to, aby ji doplnil původní autor. Také by ji chtělo odladit na PRO verzi a tu nemám.

Co se týká: "Nechci prošvihnout nějakou důležitou hlášku", tak jestli jde o různá hlášení a zprávy, tak to bude nejspíš stejné jako u Akeeba Backup. Hlášek a upozornění je hromada, ale přeložit nejdou.

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.
Poděkovali: Aqui

30. dub 2020 15:17 #142253
Odpověď od Cony
Moderátor
Poslední autor to nestíhá :) Krom jinýho proto, že hlášek a upozornění je tam hromada a přeložit téměř nejdou :D

30. dub 2020 17:52 #142256
Odpověď od Aqui
Začátečník

Cony napsal: Poslední autor to nestíhá :) Krom jinýho proto, že hlášek a upozornění je tam hromada a přeložit téměř nejdou :D


Chalani, díkes moc. Chápu, že "přeložit téměř nejdou" znamená, že jsou velmi "grmaticky" náročné na pochopení a význam (hlavně když nevíme kdy se mají zobrazovat)? To je právě u překladů oříšek...překládáte a pak to vyskočí a je to blábol, zejména když jedno slovo může mít pár dalších významů.

Zatím.

Zdarec :whistle: Aq.

30. dub 2020 19:40 - 30. dub 2020 19:42 #142261
Odpověď od Bong
Moderátor
"přeložit téměř nejdou" znamená, že autor Akeeba Backup a Admin Tools (hlavně nové) hlášky nechává přímo v souborech jádra a ne jako řetězec v jazykovém souboru. Tedy není problém "to přeložit" ale je téměř nemožné "to pak zobrazit" (viz obrázek v příloze s hláškou o verzi PHP).

Nicméně tu mám funkční doplněnou a upravenou češtinu pro CORE verzi, ještě se musím podívat na pluginy. Z verze PRO už taky chybí "málo", časem se k tomu dostanu. Nebo, že by se do toho Aqui také pustil?

Nemáte někdo náhodou PRO verzi na půjčení, že?

Takže do autorů doplňuji Conyho :-) a stahujte, testujte, připomínkujte: www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/214-admin-tools-for-joomla

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

30. dub 2020 19:58 #142263
Odpověď od Aqui
Začátečník

Bong napsal: "přeložit téměř nejdou" znamená, že autor Akeeba Backup a Admin Tools (hlavně nové) hlášky nechává přímo v souborech jádra a ne jako řetězec v jazykovém souboru. Tedy není problém "to přeložit" ale je téměř nemožné "to pak zobrazit" (viz obrázek v příloze s hláškou o verzi PHP).

Nicméně tu mám funkční doplněnou a upravenou češtinu pro CORE verzi, ještě se musím podívat na pluginy. Z verze PRO už taky chybí "málo", časem se k tomu dostanu. Nebo, že by se do toho Aqui také pustil?

Nemáte někdo náhodou PRO verzi na půjčení, že?

Takže do autorů doplňuji Conyho :-) a stahujte, testujte, připomínkujte: www.bongovo.cz/ke-stazeni/category/214-admin-tools-for-joomla


Jasně chápu, texty přímo v jádru komponenty.
Občas jsem si něco počeštil sám, ale musí být čas, a toho je v době mimo karanténu hodně málo.
Pokud máte někdo PRO verzi 5.6. nebo jaká nyní je, můžu s vámi na to chvilkama také mrknout. Třeba se podělit o skupinu řetezců k překladu a třeba více lidu to dá rychleji ku spokojenosti všech uživatelů AT. Což?

Zdarec :whistle: Aq.

Powered by Fórum