Přihlásit se

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 bezpečnostní vydání (29 lis 2023)

Joomla 5.0.1 a 4.4.1 je nyní k dispozici. Jedná se o bezpečnostní vydání pro Joomla 4.x. a 5.x.

Admin Tools - rady a zkušenosti

03. kvě 2020 21:13 #142299
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert

Nejspíš máte v Admin Tools nastavení .htaccess použito přesměrování z domény bez www na doménu s www.


Hmm, AdminTools nenechám nikdy hrabat do httacess a vše si nastavuji ručně, jinak bych to musel smazat :)

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

03. kvě 2020 21:28 #142300
Odpověď od Aqui
Začátečník

Rudolf napsal:

Nejspíš máte v Admin Tools nastavení .htaccess použito přesměrování z domény bez www na doménu s www.


Hmm, AdminTools nenechám nikdy hrabat do httacess a vše si nastavuji ručně, jinak bych to musel smazat :)


No, já jsem spokojen. AT je příjemné zpestření pro práci s htaccess. Jak píše autor, když nastavíš a uvidíš White Page nebo Error 500, musíš si najít nastavení co "ti sedí".
Co jsem měl tu čest si nastavit za těch pár dní přes AT (htaccess), jsem za ta leta už nashromáždil, jak říkáš "ručně". Nechal jsem si zapsat vše z AT a porovnal s mými zápisy. Kromě 2 ručních navíc, AT využívá všechny co už mám z různých portálů a for, či FAQ hostingů. Takže, nic špatného tam asi nebude. Za mne to je v pohodě.
Co jsem ale objevil, co dělalo tyhle všechny problémy, byly právě ty 2 ruční zápisy, a jaksi najednou nebyly kompatibilní a blokovali jak web tak kolabovala administraca. Proto ty výkyvy aj toho nedotahování fontu. Jeden z nich byl podobný zápisu pro upřednostňování index.php, takže jsem nechal zápis AT a ruční vyhodil. Zřejmě jsem svůj problém vyřešil...no způsobil jsem si ho sám, ale už také vím kam příště.
Díky za nakopnutí a pomoc.

Zdarec :whistle: Aq.

03. kvě 2020 21:30 #142301
Odpověď od Aqui
Začátečník

Bong napsal: Nejspíš máte v Admin Tools nastavení .htaccess použito přesměrování z domény bez www na doménu s www.


Toto nebylo nastaveno.

Bong napsal: Nastavit v konfiguraci Joomly správně "public $live_site". Případně zkontrolovat jestli se do administrace přistupuje také přes doménu s www.


U J!1.5. to bylo dobré, pak se chvílema vytratilo (asi od J!2) ale dalo se obejít přímým zápisem do konfiguráku. Mám za to, že jsi chtěl napsat "Nastavit v konfiguračním souboru Joomly správně "public $live_site" " protože takto to zní, že se to do administrace opět vrátilo! Vrátilo?

Zdarec :whistle: Aq.

03. kvě 2020 23:37 - 03. kvě 2020 23:39 #142302
Odpověď od Bong
Moderátor
public $live_site pořád existuje.
Ale ten problém s IcoMoon je myslím tipuju hlavně v nastavení .htaccess, jestli ho nastavil Admin Tools (ale může to být víc).
Zkusit pročíst fóra: IcoMoon+problem+Admin+Tools+Joomla

I'm sorry, my responses are limited...you must ask the right questions.

04. kvě 2020 18:49 #142311
Odpověď od Aqui
Začátečník

Bong napsal: public $live_site pořád existuje.


A existuje v nastavení J! nebo jak jsem uvedl, zapsat přímo do konfiguračního souboru? Pokud v nastavení J!, tak jsem ho ještě nenašel :-(

Zdarec :whistle: Aq.

04. kvě 2020 18:51 #142313
Odpověď od Rudolf
Joomla Expert
přímo do configu manuálně

MiniJoomla! - www.minijoomla.org - eshop s rozšířením Joomla/VM
Email Manager - aplikace na správu šablon emailů pro VirtueMart
Easy Feeder - aplikace na generování XML/CSV feedů a napojení na ERP pro VM
PragueClassicconcert - portál pro prodej vstupenek na systému Joomla

Powered by Fórum