Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vylepšení joomlaportálu - forum a spol.

06. dub 2006 15:59 #6621
Odpověď od Aramon
Uživatel
Ano, moderovani temat, to je jediny zpusob, jak forum udrzet v aktivni pozici. Problem ale je v jedne veci: kazdy webmaster (vcetne zdejsiho fora) se pokousi co nejvice konkretizovat kategorie, coz povazuju za chybu, protoze i tohle zpusobuje, ze user pak nevi, kam spravne zaradit svuj dotaz, tak ho "nekam" picne. Pomohlo by mene kategorii, to kazdopadne.

A co se tyka toho, ze by se moderator z presouvani prispevku mohl zblaznit? Ano, od toho je moderator, ktery se snazi udrzet forum aktivni. Je to blba prace, ale pokud jsou pozadavky takove, nic jineho nezbyva.

Hloupe otazky usera budou vzdy, je potreba se koukat na to, ze Joomla je fakt pro zacinajiciho webmastera slozita, o tom zadna, dost rs jsem vyzkousel, nekde jsem to tu psal, slozita je, proto tobe, ktery s joomlou pracujes byt jen mesic, pripadaji dotazy hloupe, ale nejsou.Proste se zepta. Ze nepouziva vyhledavani? nojono, cesky narod, chce mit vse a vyhledavani zdrzuje. proto chvalim a klanim se pred vytvorenim manualu pro zelenace, protoze muze temto zacatecnikum pomoci, jen me mrzi, ze se admini k tomu nepostavili aktivne, protoze podle mne uz by mel byt davno odkaz na tenhle manual stabilne v menu, protoze az se ztrati z uvodni stranky, nikdo z tech zacatecniku o nem uz nebude vedet.

Udrzet forum ciste, je v cechach nemozne a mam pocit, ze krome warez foru to nikde nedokazali...Bohuzel...

Kdyz mi nekdo poradi, pouzivam tlacitko "Odpovedet", napisu "Dekuji" a dam "Odeslat" :-) A jak jsi na tom ty?

06. dub 2006 16:25 #6622
Odpověď od HonzaG
Moderátor
No máš pravdu.
Já si například myslím, že manuál pro zelenáče je kontraproduktivní, protože každý, kdo umí číst nainstaluje Joomlu a pak neví co dál. Osobně bych sem linkoval návody v angličtině a mělo by to stačit. Anglicky se učí děti na ZŠ ajen trochu PC gramotný člověk si s ní musí poradit.

Nemyslím si, že jakýkoliv publikační systém je pro lidi co s ním neumí. Ale je tu pak prostor, aby Ti CMS nabízeli v rámci webhostingu nainstalovaný a ty jen píšeš texty a jsi v klidu. Proč to funguje ve světě a u nás ne? Protože mnoho webhostingových firem Ti dá prostor, zabezpečí ho a jakýkoliv dotaz pro ně už je problém. Máš platit a neotravovat.
Mám poměrně široké zkušenosti získané za posledních pár měsíců a mohl bych jmenovat konkrétně. Odpověď na dotaz druhý den nebo taky nikdy je zcela běžná. Pak si každý všechno instaluje na koleně, aniž by měl o tom nejmenší potuchu místo toho aby využil služeb profesionálů. Vždyť instalace webu, publikačního systému a další věci je to samé řemeslo jako opravit, nebo vyrobit auto, postavit zeď, zabít prase. Tady nikoho nepřekvapí, když si na to někoho pozveme;)

Ale zpět k tématu:
Joomlaportal (dříve mamboportal) vznikl pro propagaci těchto systémů v ČR, potažmo na slovensku a s cílem poskytnout prostředí pro vznik komunity. Jedním z pravidlem je, že se v diskuzích nechává prostor všem a příspěvky se mažou jen vulgární a nevhodné.
Postupně vrostla návštěvnost webu tak, že je třeba chování lidí trochu regulovat a tak vznikla pravidla.
Stéle opakuji, že portál je pro nás všechny a jaký si ho uděláme, takový bude. Takže pokud třeba Ty přiložíš ruku k dílu, pomůžeš sobě i druhým....

Takže pro všechny, kteří zde nejsou s něčím spokojeni bych měl jeden vzkaz: Začněte u sebe dámy a pánové. Konstruktivní návrhy jsou vítány a pracovitá ruka nebude nikdy odmítnuta. Prostor zde má každý.

Howg!

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

06. dub 2006 16:50 #6623
Odpověď od Aramon
Uživatel
To sis ted doufam delal prdel, s tim, ze MANUAL je kontraproduktivni! To uz vazne delas s joomlou moc dlouho, mel by sis dat chvilku pohov:laugh:

Zadny manual nemuzes odsoudit, ani napriklad proto, ze nejsi jeho autorem. Naopak. Zde nekdo prilozil ruku k dilu a to je prave ze skvele! To ze se zastavil pred samotnym uzivanim joomly je chyba, ale ocekavejme, ze bude pokracovat v dalsim vydani. Pak by nazev Joomla pro totalni zelenace mel vyznam, V tomto pripade bych ho nazval napr Instalace joomly (localhost). Jsem zvedav na pokracovani a prestoze uz manual nepotrebuju, rad si ho prectu a doufam, ze bude stale v humornem pojeti ( a mozna bych i pritvrdil:P )
Kazdopadne si stojim za tim, ze by na nej mel vest trvaly odkaz aby neupadl v zapomneni. Ne kazdy umi instalovat, ne kazdy umi php, ne kazdy vi jak rozjet localhost a spooousta dalsich duvodu, proc dany manual chvalim byť jsem jej nepotreboval.

Aby CMS poskytl webhosting? Ukaz mi jediny zahranicni webhosting, ktery jejj nabizi. Obavam se, ze zadny. problem je v tom, ze cz webhostingy nepouzivaji administracni rozhrani Cpanel, ktere UMOZNUJE si nainstalovat z administracniho rozhrani nejaky CMS z nabidky, klidne i Joomlu. Kdyby Cpanel pouzivali i nase hostingy, bylo by to fajn. Pokud chces poukazat na hostingy, ktere nabizeji opravdu jiz nainstalovany CMS, vsimni si, kdo je provozovatelem. Nekdo z vedeni tymu kolem daneho CMS, a to same nabizite i Vy, mambohosting. A to je v poradku, od toho to je, to je znameni, ze uz vznika komunita zajemcu. Opet krok, ktery chvalim. Ale porad jsou tisice tech, kteri nevi, ze existuje nejaky mambohosting a pokud na nej narazi, nechapou, co je to mambo, a musi na to nejak prijit, a od toho je nase komunita useru, kteri jej pouzivame a muzem novacka zaucit (nebo mu nabidnout manual).

Ty mas napriklad spatne zkusenosti s hostingem. Ja taky. forpsi a pipni. Shit. Nikomu nedoporucuju. Ale mam i dobre zkusenosti. www.keep.cz . Admin na ICQ, prinejhorsim mam na nej mobil, vzdy mi vysel okamzite vstric. Bohuzel, hostingy jsou problem a je dobre zde doporucovat, pripadne varovat, a to i presto, ze to lze najit na kazdem foru, kde se na dane tema mluvi.

Clovek je proste zvidavy, neda se nic delat, bude vzdy zkouset, co a jak, ktery rs mu vyhovuje, ktery co umi a podobne. Znam hodne lidi, kteri vzali prvni na ktery prisli (bud blog nebo nuke) a pak se mne ptali, jestli neni neco lepsi. A ja vzdy pokladam otazku: co na tom webu chces delat? a pak lze rict neco konkretniho...

Jinak souhlasim, ze jaky si to udelas, takovy to mas
;) :laugh:

Kdyz mi nekdo poradi, pouzivam tlacitko "Odpovedet", napisu "Dekuji" a dam "Odeslat" :-) A jak jsi na tom ty?

06. dub 2006 17:23 #6624
Odpověď od Jiri
Uživatel
ja myslim ze v zahranici nabizeji mambo/joomla docela normalne search1.seznam.cz/searchGoogleScreen?w=joomla+hosting

stejne tak se objevuji prvni vlastovky i v CR, aniz admini by museli byt cleny tymu tady na joomlaportal.cz, prikladem je zrovna www.patsx.com/ ikdyz nevim jestli bych dal 999,- za instalaci joomla ve kterem nebude fungovat ani pdf export...

EDIT: co se tyce fora, tak me je to vcelku jedno, klidne SMF (ikdyz mi nepripada nic moc). tech funkci tady vetsina lidi asi stejne moc nevyuzije, je to vice vyhoda pro admina, ikdyz tohle neni nejak slozite forum s ruznymi uzavrenymi skupinami s ruznou urovni pristupu. moderovano je forum tak jako tak, tim se nic nemeni a o bezpecnosti si myslim sve - kdyz ma nekdo zajem web hacknout, tak je mu jedno na cem bezi...

urcite bude dobre spojit nektere kategorie dohromady (pr. instalace a administrace komponent atd) a taky poopravit ty nazvy (instalace mamba atd), nevim jestli ma smysl drzet zvlast kategorie pro nektere komponenty/pluginy...

Příspěvek editován: Czech_Jiri, v: 06/04/2006 17:37

Napoleonika - Neoficiální portal napoleonského reenactmentu
(Joomla!1.0.13CZ, Joomfish!, phpBB for Joomla, zOOm, Quizzz)

06. dub 2006 17:47 #6625
Odpověď od Aramon
Uživatel
ihned ti budu oponovat. Zde je vypis tveho odkazu(podotykam prvni odkazy):

The Best Joomla hosting offer: free installation of Joomla and ...
www.siteground.com/joomla-hosting.htm

BEST Hosting Offer: $5/mo, 12000 MB space, 500 GB traffic, FREE ...
www.siteground.com/

Web Hosting Services - Mambo & Joomla Hosting Services - Joomla ...
www.joomla-hosting.com/

Joomla! Hosting - Joomla100.com, vorinstallierte Joomla! (Mambo ...
www.joomla100.com/

Umyslne jsem to zkratil na nadpis a odkaz.

prvni odkaz odkazuje na specialni stranku nabidky joomla hostingu, jinak je to NORMALNI hosting, jak dokazuje hned druhy odkaz

A zbyvajici odkazy mluvi za vse: jsou to jen hostingy pro joomlu.

Cili NE ze se nabizi bezne! Pouze: NABIZI SE.

Nechci tu slovickarit, ale taky nechci, aby kdokoliv mlzil.

Nikdy totiz neni nad osobni zkusenost! Kazdy se musi spalit, aby vedel, co je dobre a co ne a nikdo tomu neujde, i ja si myslel, ze si umim vybrat hosting a spalil se a to hned dvakrat...

Nicmene, nechme reci o hostingu, hledame jej snad pro tenhle sajt? Nikoliv. Bavme se o vylepsenich;)

Ma nekdo jeste jiny navrh krome fora? Co a jak vylepsit? Kdyz uz jsme v te diskuzi... ;)

Kdyz mi nekdo poradi, pouzivam tlacitko "Odpovedet", napisu "Dekuji" a dam "Odeslat" :-) A jak jsi na tom ty?

06. dub 2006 18:13 #6627
Odpověď od Jiri
Uživatel
lol, no mlzit opravdu nemam zapotrebi :side: jeste jsi zapomel pridat reklamu na keep.cz

hrome ted abych se bal jit v new jersey do hospy :silly:

Napoleonika - Neoficiální portal napoleonského reenactmentu
(Joomla!1.0.13CZ, Joomfish!, phpBB for Joomla, zOOm, Quizzz)

Powered by Fórum