Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Vylepšení joomlaportálu - forum a spol.

06. dub 2006 18:41 #6628
Odpověď od Tomáš
Uživatel
No, já sem tu novej a ještě sem se nestihl proklikat vším co tu je. Dosavadní nápady a změny, který jsem tu zaregistroval za svý krátký působení na tomhle serveru, na mě udělaly dost dobrej dojem, páč se mě líbí, že se tu opravdu něco děje a je to vidět.

Teď, trochu z cesty, jak jsem se sem dostal. Hledal jsem CMS pro svůj osobní web. Nepotřebuju nic složitýho, jen už se mi nechce pořáda tlačit do kompu nějaký svoje php kódy. Tak jsem hledal CMS. Postupně jsem na různých fórech našel kde co, pročetl tuny textů, až sem našel někde název Joomla! Tenhle název mě zaujal natolik, že sem se začal pídit po tom, vo co gou. Až sem narazil na tenhle server a to byl hlavní důvod že jsem se rozhodl pro Joomlu! páč se mi zdá, že tahle komunita se dost dobře rozvýjí a jsou tu lidi ochotný pomáhat. Už mi bylo i pomoženo. Sice ne že by mi někdo napsal skript co sem potřeboval, ale navedl mě správným směrem, což je eště lepší. Za tohle děkuji zdejší komunitě.

Tak, co se týčé mýho přínosu semka. Jsem ochotnej přiložit ruku k dílu, ale zatím nevím jak. Třeba se časem něco najde. Napadlo mě podílet se třeba na překladech, jak tu již bylo zmíněno, ale jazyky jaksi nejsou moje zrovna nejsilnější stránka :)

Co se týče zde probýranýho fóra, tak se mi líbí to co tu je a i tak členěný jak je. Např. to navrhovaný spojení kategorii instalace + administrace se mi moc nezamlouvá, takhle mi to vyhovuje daleko líp a každej průměrně inteligentní člověk by měl vědět jakej je rozdíl mezi instalací a administrací. A konkrétně tohle rozdělení podle mě docela urychluje hledání ...
(je fakt že můj poslední dotaz je taky ve fóru instalace - komponenty, ale asi se bude týkat spíš nastavení localhostu, ale taky se to týká chyb kerý mi mě to hlásí při instalaci komponent :) )

No, koukám na čas a za 15 minut mám bejt na florbale, takže se dál nerozepisuju, zatím zdar :)

PS: Nemuselo by bejt špatný tady udělat i něco, jak bych to řek, na zlepšování nálady. Třeba dost se mě líbí na root.cz jejich komix ... ne že by byl nějako extra uměleckej, nebo kvalitní, ale je to takový zpestření jinak samejch "vážnejch" článků ....

06. dub 2006 18:46 #6629
Odpověď od Tomáš
Uživatel
Jo, a taky mě teď napadlo, nevím esi to tu už není, zatím sem se po tom nepídil, ale nemuselo by bejt marný udělat tu třeba taky nějakou sekci ve fóru, kde by lidi nechávali odkazy na svoje weby založený na Joomla! aby se k nim mohli vyjádřit lidi. Asi to lidi hážou normálně do ostatníc, nebo tak, fakt nevím, zatím sem to nehledal. A nebo taky občas udělat nějakou soutěž o nejlepší web postavenej na Joomla! ... ceny bejt nemusí, třeba tady udělat pak síň slávy a tam screenshot toho webu a odkaz. To by byla podle mě good 1. cena :)

06. dub 2006 21:08 #6637
Odpověď od Jiri
Uživatel
Pche napsal:

Co se týče zde probýranýho fóra, tak se mi líbí to co tu je a i tak členěný jak je. Např. to navrhovaný spojení kategorii instalace + administrace se mi moc nezamlouvá, takhle mi to vyhovuje daleko líp a každej průměrně inteligentní člověk by měl vědět jakej je rozdíl mezi instalací a administrací. A konkrétně tohle rozdělení podle mě docela urychluje hledání ...
(je fakt že můj poslední dotaz je taky ve fóru instalace - komponenty, ale asi se bude týkat spíš nastavení localhostu, ale taky se to týká chyb kerý mi mě to hlásí při instalaci komponent :)


mame kategorii pro INSTALACI KOMP., ADMINISTRACI KOMP. a "vyvoj"KOMPONENTY, coz je snad prece jen moc, tedy pokud neexistuje pokyn co zadavat do administrace komponent a co do komponent (pokyn by samozrejme stejne nikdo necetl). modelova situace - instalujes komponentu a hodi to nejakou chybu, dostanes odpoved ze to pak opravis po dokonceni instalace, nasledne mas chybu opravenou ale zjistis ze se ti po publikovani objevi jina chyba. co ted? je to chyba souvisejici s instalaci? nebo uz mas zalozit novy topic v druhe kategorii, protoze se to tyka administrace?

najdi si deset minut cas a udelej ministatistiku toho co vsechno se uzivatele ptaji v sekci instalace a administrace :)

Napoleonika - Neoficiální portal napoleonského reenactmentu
(Joomla!1.0.13CZ, Joomfish!, phpBB for Joomla, zOOm, Quizzz)

06. dub 2006 21:33 #6639
Odpověď od Aramon
Uživatel
Czech_Jiri napsal:

lol, no mlzit opravdu nemam zapotrebi :side: jeste jsi zapomel pridat reklamu na keep.cz

hrome ted abych se bal jit v new jersey do hospy :silly:


Jo vidis, malem bych zapomnel: www.keep.cz - fakt hustej hosting, bezi mi tam jak mambo tak joomla...

Neblazni, myslis, ze ted kazdy pobezi na keep si zridit hosting??? Ne, to si ja nemyslim...A meli by jsme si navzajem zdelovat, kde jsou ci nejsou problemy, nemyslis??? Uz se o keepu nebudu zminovat, kde jsem to povazoval za vhodne, tam jsem se zminil;)

Ty jsi z Noveho Jicina??? Podle fotky mi pripominas jednoho, co znam, chodil myslim i dokonce do stejne skoly..ale mozna jen fotka zkresluje, tezko rict;)

Kdyz mi nekdo poradi, pouzivam tlacitko "Odpovedet", napisu "Dekuji" a dam "Odeslat" :-) A jak jsi na tom ty?

06. dub 2006 21:51 #6644
Odpověď od HonzaG
Moderátor
No vrátil bych se k tématu:
Změna fóra je v plánu. Po otestování SMF se pro něj třeba rozhodneme. Právo na hlasování má podle mně jen ten, kdo na našem webu něco dělá;)
Linkování na návod je dobrý návrh, ale já bych třeba linkoval zcela jiné a podstatnější věci.
Důležitá otázka do budoucna je - Jaké cílemá zdejší web? Současný stav je:
- děláme helpdesk hostingovým firmám
- jsme sociální a osvětovou službou
- tvoříme češtiny pro základní Joomlu a základní komponenty

a na nic víc nemáme čas.

Osobně bych rád přivítal víc profíků, kteří s Joomlou dělají
Zřídil fórum jen pro vývojáře do kterého bude přístup jen po registraci, případně ho ostatní uvidí bez práva do něj zapisovat
Na webu vytvořil základní FAQ, kde bude odpovězeno a vysvětleno začínání s Joomlou krok za krokem - a pak Lamy odkazovat jen sem
ATD ATD.

To Aramon - je mi líto, že máš zájem jen o vytvoření češtiny do SMF a nic víc, ale jestli češtiny do SMF budeš pomáhat i udržovat tak to bude super.
Jen bych rád všechny upozornil, ža kdyby všichni dělali jen to z čeho mají užitek i oni, tak tenhle web neexistuje

HonzaG

::: Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci... :::

06. dub 2006 21:58 #6646
Odpověď od Aramon
Uživatel
Ale ja nerekl, ze jen SMF a pak uz nic...Mam toho dost na praci, ale uz vim o par komponentach, co bych chtel pouzit, nevim, jestli je k nim cestina, to budu zjistovat az je fakt budu potrebovat. Stejne jako ty nemam moc casu a preklady nesypu dennne z rukavu, a jak uz jsem psal, v podstate to co lidi pouzivaj, je prelozene, ale neboj, cestina do SMF urcite nebude mym jedinym prispevkem, ale na to joomlu pouzivam kratce, ostatne sve jsem ti napsal v PM, jak jsi asi cetl.

A cestiny se vytvareji podle potreby, nikoliv vse co prijde pod ruku, tak nema smysl rikat, ze kdyby nekdo delal jen proto, ze to potrebuje, tak to tu neni...Prave naopak...Prave proto to tu bude...

Kdyz mi nekdo poradi, pouzivam tlacitko "Odpovedet", napisu "Dekuji" a dam "Odeslat" :-) A jak jsi na tom ty?

Powered by Fórum