Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Nový Joomlaportal

19. bře 2009 21:30 #43422
Odpověď od Bart
Moderátor
honzag napsal:

S novým portálem to vypadá skvěle. Spolupracovníci jsou vítaní. Například Ty jsi slíbil, že dodáš články a zatím žádný nedorazil:-)

A k CB - Psal jsem o tom několikrát: CB je velice nebezpečná komponenta, protože web je pak paměťově a výkonově náročný. Nemluvě o množství různých hacků a nutných úprav.
Pravda, neznám poslední verzi, ale neřekl bych, že bude lepší.

Když to shrnu, byl jsem donucen upravovat několiv webů s CB a patří to do skupiny horších pracovních zážitků. Nemám CB rád a myslím si, že tak 80% nasazení CB je naprosto zbytečných.

Tolik k CB.

A nyní k použití Komunitní komponenty na Joomlaportále. Portál není komunitní web a mít tu fotogalerii Tvých problémů s tvorbou prvního webu, by sice mohlo být poučné, ale nemyslím si, že to je posláním JP.
===================
Co se týče nové verze portálu, sledujte náš web a v příštích dnech vyjed několik článků, které vše vysvětlí. Každopádně je se na co těšit. Troufám si říct, že začíná měsíc Joomly:-) - Teda záleží na Vás a Vaší podpoře.

HonzaG

Články jsem slíbil, to je fakt, dorazí, ale ne teď (důvody psát nebudu, je to osobní). Ale, když se něco slíbí, má se to splnit, myslím na to.

19. bře 2009 21:35 #43423
Odpověď od Bart
Moderátor
honzag napsal:

.............k CB - Psal jsem o tom několikrát: CB je velice nebezpečná komponenta, protože web je pak paměťově a výkonově náročný. Nemluvě o množství různých hacků a nutných úprav.
Pravda, neznám poslední verzi, ale neřekl bych, že bude lepší.

Když to shrnu, byl jsem donucen upravovat několiv webů s CB a patří to do skupiny horších pracovních zážitků. Nemám CB rád a myslím si, že tak 80% nasazení CB je naprosto zbytečných.

Tolik k CB.
...................................
HonzaG

Tak to ti potom rozumím a omlouvám se za polemiku. Něco jsem o tom četl, co zde uvádíš, zdá se mi to zajímavé. Mohl by jsi se k tomuto trochu rozepsát? Díky

20. bře 2009 09:15 #43426
Odpověď od Karel Neugebauer - itx.cz
Nováček
Zjevně ale Honza nebude jediný komu z CB vstávají vlasy na hlavě hrůzou.

itx.cz - komplexní služby v IT ... hostime.cz - webhosting nejen s podporou Joomla

20. bře 2009 18:06 #43446
Odpověď od honza vala
Uživatel
Také by mě to zajímalo popřípadě najde se nějaká alternativa k cb.

20. bře 2009 21:07 #43450
Odpověď od Michal Hraska
Uživatel
Alternatíva nebude treba. Asi cca o 11 mesiacov uzrie svetlo sveta Joomla! 1.6.x(alpha). Tam to celkom dobre poriesili. Pevne verím, ze to dotiahnu do úspešného konca

Moderátor fóra: www.joomla.sk

25. čvn 2009 12:16 #46958
Odpověď od Ben
Začátečník
Mám jeden dotaz, který bude asi nejspíše patřit sem, ale možná se pletu. Rád bych využil RSS kanál Joomlaportal.cz na připravovaném webu - podpoře Joomly! u jedné větší neziskové organizace. Pokud jej tam však přidám, tak se mi zobrazuje v rozsypaném čaji. To se negeneruje v UTF-8? Jak výstup případně překódovat? Nebo se blíží již vydání nového Joomlaportálu, který to pořeší? Díky moc za případnou odpověď.

Powered by Fórum