Přihlásit se

Joomla 5.1.0 a Joomla 4.4.4 (17 dub 2024)

Dnes byla uvolněna nová verze Joomla 5.1.0, společně s Joomla 4.4.4. Tato verze přináší spoustu nových funkcí, vylepšení v oblasti bezpečnosti a kódu a díky těmto vylepšením i vyšší rychlost.

Spustili jsme novou podobu webu Joomlaportal.cz.

27. lis 2018 15:09 #138126
Odpověď od Linelabcz
Admin
Ahoj, díky moc za takový článek. Na plugin se podívám.

28. lis 2018 09:47 #138130
Odpověď od Bart
Moderátor
Mohu někoho velmi zkušeného poprosit o seriál článků (zaměřené na úplné začátečníky a začátečníky až po powerusery) o rozšíření K2? Děkuji.

28. lis 2018 09:52 #138131
Odpověď od Bart
Moderátor
Jako další námět by bylo super napsat i něco o těchto rozšířeních:
JCE
Kunena
Phoca Cart
Phoca Gallery
VirtueMart
Akeeba Backup

Sám uvažuji nad článkem o instalaci Joomla! ...nejprve na localhost pomocí WampServer, krok po kroku, video i obrázky. Pak přenesení obsahu.. na webhosting.
Dále i instalaci na webhosting...
Jen ten čas najít.

28. lis 2018 10:32 - 28. lis 2018 10:33 #138133
Odpověď od klucon
Pokročilý uživatel

Bart napsal: Jako další námět by bylo super napsat i něco o těchto rozšířeních:
Sám uvažuji nad článkem o instalaci Joomla! ...nejprve na localhost pomocí WampServer, krok po kroku, video i obrázky. Pak přenesení obsahu.. na webhosting.
Dále i instalaci na webhosting...
Jen ten čas najít.


Přesně nad tím jsem také uvažoval, že bych napsal články pro úplné začátečníky, ale až po novém roce, protože budu řidič z povolání a myslím si, že v době přestávky denního odpočinku (po výkonu) si ten čas najdu. Jen já bych asi nepoužil hotové řešení (lamp, wamp, xamp), ale udělal bych asi návod jak si nainstalovat vlastní PHP, MySQL a APACHE a jejich konfiguraci pro spuštění na lokále. (myslím si, že je to praktičtější i vzhledem k aktualizacím PHP).

Jen zatím vyčkávám na joomla 4 a nebo to napsat teď pro trojku a pak to aktualizovat? Jak se to projeví potom? vyskočí někde, že článek byl aktualizován?

28. lis 2018 10:41 - 28. lis 2018 10:53 #138134
Odpověď od Bart
Moderátor
Když do WampServeru nějak hlouběji pronikneš, zjistíš že je geniální. Geniální pro začátečníky - když budou mít patřičný návod.
Sám jsem ho dopřeložil (70%) a díky tomu jsem pochopil do detailu jak funguje.
PHP můžeš v klidu aktualizovat pomocí rozšíření: sourceforge.net/projects/wampserver/file...%203.0.0/Addons/Php/

Mezi verzemi můžeš jednoduše přepínat. Já si myslím, že WampServer je pro úplného začátečníka úplně ideální. S menším "donastavením" funguje s Joomlou ideálně.

Viz moje starší téma: www.joomlaportal.cz/forum/71-joomla-3-0-...wampserver-localhost

Nejjednodušší by bylo vytvořit nějaký konfigurák WampServeru optimalizovaný pro Joomla! a nabídnout ho tady ke stažení. Vyřeší se tím asi milion věcí.
Poděkovali: klucon

28. lis 2018 13:07 #138143
Odpověď od Ernst
Joomla Expert

Bart napsal: Jako další námět by bylo super napsat i něco o těchto rozšířeních:
JCE
Kunena
Phoca Cart
Phoca Gallery
VirtueMart
Akeeba Backup

Sám uvažuji nad článkem o instalaci Joomla! ...nejprve na localhost pomocí WampServer, krok po kroku, video i obrázky. Pak přenesení obsahu.. na webhosting.
Dále i instalaci na webhosting...
Jen ten čas najít.


akeeba
Poděkovali: Bart

Powered by Fórum